Internet de la RDS pentru studio

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare colegi ,

as dori sa stiu si eu cine are studio cu banda de la rds ? studio-uri cu minim de 8..9 modele . Doresc sa deschid o noua locatie si in aceea parte doar RDS are exclusivitate . Nu sunt fan rds dar se pare ca am ajuns iar la mana lor .
Sunt curios sa-mi spuneti daca este ok ptr streaming si peer-ingurile cu site-urile din domeniu si la ce ab va rezumati .
Ma gandesc ca multi au de la rds si stiu cum sta treaba cu ei .


Multumesc .
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Cam2Chat
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 29 Mai 2009, 01:55
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut ,

Despre ce zona vorbesti ?
Da-mi un PM

O zi buna
Cam2Chat - Professional Broadcast
http://www.cam2chatstudio.ro
office@cam2chatstudio.ro
Imagine
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

8-9 posturi de munca?...sau cate posturi de lucru?...eu am 5 posturi internet de 4 M garantat 380 de lei pe luna(nu mai stiu exact cati euro ca e pe 3 ani)daca faci pe mai multi ani iti scad tariful...
Acesta la 4M este foarte ok...nu am vaut probleme cu e l:)
Avatar utilizator
chat_fete
User Activ
User Activ
Mesaje: 207
Membru din: 21 Sep 2009, 15:13
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ce retea in afara de RDS mai stii tu buna?
UPC in nici un caz...iar restul nu mai conteaza.
Acum depinde si ce aparatura au ei in zona in care ai tu locatia. Daca semnalul la net este bun.
Au abonamente business destul de bune si adaptabile la cerintele si banda pe care o vrei.
Missy Studio, Videochat profesional in Bucuresti. Angajam doar fete in Bucuresti.
http://www.studiovideochatbucuresti.net
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

TeenTelecom sunt foarte buni. eu am de la ei 7 Mb up la 90 euro si merge foarte bine. foarte misto este ca daca vrei sa incetezi contractul cu ei, ii anunti inainte cu 1 luna sau ceva de genul, nu te obliga sa semnezi pe nu stiu cati ani sau sa le platesti despagubiri daca nu ai respectat data din contract cum fac cei de la RDS de care personal mi-e foarte scarba. baietii sunt foarte, foarte de treaba, mie mi-au venit sa-mi schimbe mufa care imi intra in calc lol fara sa ceara ceva (ma rog, am fos eu draguta) si altele. de platit, le platestesc cand imi aduc aminte, ma suna ei sa ma anunte ca am netul neplatit si ma asteapta cat a nevoie, de sarbatori l-am platit dupa vreo 3 sapt ptr ca am fost plecata din Buc.
pentru ca nu aveau acoperire la mine in zona am platit cam 100 euro fibra optica pe care mi-au adus-o de la cateva statii de autobuz (stau intr-o zona la dracu in praznic).
ii recomand din toata inima, ii gasesti pe net, au site. nu strica sa vezi ce-ti ofera.
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vdt85 scrie:TeenTelecom sunt foarte buni. eu am de la ei 7 Mb up la 90 euro si merge foarte bine. foarte misto este ca daca vrei sa incetezi contractul cu ei, ii anunti inainte cu 1 luna sau ceva de genul, nu te obliga sa semnezi pe nu stiu cati ani sau sa le platesti despagubiri daca nu ai respectat data din contract cum fac cei de la RDS ......

Stiu ca sunt buni dar ideea este ca unde va fii noua locatie RDS-ul are exclusivitate ca altfel imi aduceam providerul meu de internet . Ma intereseaza PEER-ingurile pe care le are cu site-urile si transmisiile de date. vorbim aici internet pentru transmisii HD si undeva la peste 25 de calculatoare .


Multumesc ptr raspuns .

O zi frumoasa
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cobra1981 scrie:8-9 posturi de munca?...sau cate posturi de lucru?...eu am 5 posturi internet de 4 M garantat 380 de lei pe luna(nu mai stiu exact cati euro ca e pe 3 ani)daca faci pe mai multi ani iti scad tariful...
Acesta la 4M este foarte ok...nu am vaut probleme cu e l:)

mai multe statii de munca asta e problema ca asa la cateva statii e ok stiu . Dar ma omoara exclusivitatea pe care o are cladirea cu RDS_ul .


Multumesc ptr raspuns .
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Vezi ca astia de la Rds iti dau cata banda ai nevoie...cel mai bine sa vb cu un agent de pe teren...ii spui clar la ce iti trebuie,cat iti trebuie si se rezolva..la noi cel putin am reusit :)

Bafta
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Orice provider e mai bun decat RDS ... daca nu pentru alt motiv, macar pentru ca ALTORA LE PASA.
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Stie cineva , cei de la TEENTELECOM sunt ok ? foloseste cineva internet de la ei ?

multumesc
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

ma repet: ii recomand din toata inima: netul foate bun si chiar iti ofera ceea ce platesti, cea mai de treaba echipa cu care am lucrat vreodata. daca nu platesti la timp, te asteapta cu banii. sunt foarte seriosi.
din pacate, urmeaza sa ma mut si in noua zona am doar RDS, dar imediat ce ma linistesc, voi semna un nou contract cu ei.
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”