LJ.com , o noua platforma de site gen facebook

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ce ziceti de site-ul nou ? ati vb sa faca conturi modelelor acolo ? preferati si pe asta sau ramaneti pe cel vechi ?
SoulCams Models Studios wanted
josephine_love
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 24 Sep 2010, 15:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si eu sunt curioasa in legatura cu acest LJ. Se poate intra in privat direct de pe acest site? Un model este expus mai mult pe acest site? Ce modele se pot inscrie? Numai cele de la categoria HF sau si de la alte categorii - asta conteaza pentru ca in functie de ce fel de showuri se presteaza accesand acest LJ asa se va stabili si reputatia modelelor, iar daca gradul de expunere este mai mare chiar cred ca conteaza si reputatia.
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

care site nou mai ,fratilor? care e numele intreg al acestui site?? LJ.com???? ca am cautat si eu asa ca omu si nu gasesc nimik ! :mrgreen:
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

ah ok srry am gasit si eu ceva dar ma intreb cum de exista platforma asta fara ca sa stie toata lumea ???!! nu vi se pare un pic cam ciudat?? de ce nu am primit un mesaj cu totii ca s -a infiintat aceasta minunata extensie al lj-ului ?? mda tare ciudat...
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

mai josephine pe alt topic tot asta cu lj com, spuneai ca ai fost aleasa ,cum de nu sti cum stau treburile atunci ,ca eu am vb 1 min cu un support si am aflat totu ! vad ca tace toata lumea moarta in papusoi zici ca ar fi secret de stat mare branza cu lj punct com. Daca esti frumoasa tanara te aleg ei sau poti opta si tu ,curios e daca zici ca te-au ales tu trebuia sa sti aceste amanunte cum intri in pvt etc:

not exactly like facebook because you can go in private with the members and earn
LJ.com is Glamour Social networking site, where beauty and aestetics are in the front line
This is a great chance for You to become a STAR and the most popular person in the new site.
And there you can be online in both sites(LJ and Livejasmin)
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pe acest site ei te aleg..iti intra in privat si te aleg, mie mi-au selectat 12 modele , ei intrand in camera la fete si cum ei au scris " migrate to lj.com " . e un site gen HI5 + facebook , cu like-uri , commenturi pe wall, profile , secrete , etc .

ideea ca poti face doar 1 singur cont pe site. cu acel cont apari online pe jasmine.com si pe lj.com , aici promoveaza fetele care arata bine, asa zic ei .

dupa ce te aleg , o sa ai alta platforma pe site, cu contul tau daca intri online pe livejasmin.com nu o sa iti mai arate START si o sa iti dea sa downloadezi softul lor "Online Star HD" se numeste, il instalezi , apoi intri online , de acolo poti controla absolut orice de pe lj.com , ideea e ca nu mai poti intra online pe fostul cont sa emiti de pe el . daca ai 2 conturi sau mai multe , pe lj.com poti intra doar cu un singur cont. daca vrei poti intra pe suport online de la lj si sa intrebi daca te incadrezi in cerintele site-ul . daca da atunci o sa iti schimbe platforma de site o sa iti mute ei absolut orice acolo tu doar sa emiti prin programul lor si aia e .

daca mai aveti intrebari va pot raspunde la orice :P

o zi buna
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sweetgirl scrie:care site nou mai ,fratilor? care e numele intreg al acestui site?? LJ.com???? ca am cautat si eu asa ca omu si nu gasesc nimik ! :mrgreen:

www.lj.com este site-ul . nu iti poti face cont la ei ca model , ei intra pe "room-ul " tau si te selecteaza .
apoi emiti pe amandoua site-uri in format HD . ideea e ca softul ia mai putin resurse si se misca destul de bine. mai au de lucrat la site , dar membrii sunt... au inceput o campanie de promovare destul de buna , totusi e LiveJasmin ... :)


cum am scris mai sus poti intra pe suport chat online de pe contul tau de model si sa intrebi daca te incadrezi in cerintele LJ sa vezi daca poti emite
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

panaramadeom scrie:
sweetgirl scrie:care site nou mai ,fratilor? care e numele intreg al acestui site?? LJ.com???? ca am cautat si eu asa ca omu si nu gasesc nimik ! :mrgreen:

http://www.lj.com este site-ul . nu iti poti face cont la ei ca model , ei intra pe "room-ul " tau si te selecteaza .
apoi emiti pe amandoua site-uri in format HD . ideea e ca softul ia mai putin resurse si se misca destul de bine. mai au de lucrat la site , dar membrii sunt... au inceput o campanie de promovare destul de buna , totusi e LiveJasmin ... :)


cum am scris mai sus poti intra pe suport chat online de pe contul tau de model si sa intrebi daca te incadrezi in cerintele LJ sa vezi daca poti emite
ok mersi de explicatii dar nu ai citit si urmatoarele mele 2 posturi unde eu sweetgirl lol zic ca am gasit deja situ si am vb si cu supportu ,adik am evoluat de la cautarea lj com lol sunt deja la convorbirile cu supportu dar inca primesc indicatii unde sa caut situ lol ? ?!!! am zis ca poti opta pt lj.com dar daca esti la mature women de ex. e obligatoriu sa te mute in girls ceea ce eu nu doresc !
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

AA SI APROPO POATE OPTA ORICINE NU E ADEVARAT CA MERGE NUMAI PE SELECTIE ,INTRI LA SUPPORT SI INTREBI DACA TE POTI INSCRIE PE LJ COM SI ITI RASPUNDE DA CUM SA NU !!! CEL PUTIN ASA MI-A RASPUNS MIE DAR CUM AM ZIS IN CAZUL MEU TREBUIA SA IMI FACA MUTAREA PE GIRLS CEEA CE MIE NU IMI CONVINE ! succes cu noul site ,spor la $$$ !
Avatar utilizator
Elvie
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 14 Dec 2009, 07:35
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu cred k este asa exclusivist acest site.Pe mn nu m-au selectat, nu m-au luat in pvt sa mi spuna de el, insa in contul de model imi apare sus mare si colorat "Be a STAR of our new community and earn more", au chair si un filmuletz acolo si din cate ma duce pe mn capul daca vreau sa devin STAR in noua comunitate, trebuie doar sa merg la suport sa ii anuntz.Asa ca Sweet are dreptate, poate opta oricine...:)
Elvie
josephine_love
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 24 Sep 2010, 15:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sweetgirll, am intrebat adminul si nu m-am lamurit. Eu tot il intrebam daca se fac bani pe noul site si el tot o dadea ca e o buna metoda de promovare. In plus, aveam si 2 privaturi in timp ce vorbeam cu adminul, n-am avut prea mult timp de stat la povesti. Da, stiu ca pot sa intru sa vorbesc cu un admin oricand in suport chat, dar as vrea sa obtin o parerea obiectiva din partea modelelor ce s-au inscris pe acest site deja - cei de la jasmin prezinta totul intr-o lumina foarte buna bla bla, ca doar ei vor sa promoveze noul site.

Am intrebat, n-am dat cu parul, cine vrea sa raspunda bine, cine nu la fel de bine. Asta te manaca pe tine acum daca m-a contacta sau nu si pe mine adminul cu privire la noul site sau nu. Chiar ce importanta are?
Eu sunt off pentru o perioada asa ca nu mai am cum sa raspund la topic.
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

josephine_love scrie:Sweetgirll, am intrebat adminul si nu m-am lamurit. Eu tot il intrebam daca se fac bani pe noul site si el tot o dadea ca e o buna metoda de promovare. In plus, aveam si 2 privaturi in timp ce vorbeam cu adminul, n-am avut prea mult timp de stat la povesti. Da, stiu ca pot sa intru sa vorbesc cu un admin oricand in suport chat, dar as vrea sa obtin o parerea obiectiva din partea modelelor ce s-au inscris pe acest site deja - cei de la jasmin prezinta totul intr-o lumina foarte buna bla bla, ca doar ei vor sa promoveze noul site.

Am intrebat, n-am dat cu parul, cine vrea sa raspunda bine, cine nu la fel de bine. Asta te manaca pe tine acum daca m-a contacta sau nu si pe mine adminul cu privire la noul site sau nu. Chiar ce importanta are?
Eu sunt off pentru o perioada asa ca nu mai am cum sa raspund la topic.
hmm curios si cum aveai si 2 pvt in timp ce vorbeai cu admin???? nu imi vine sa cred si cum te-ai descurcat adica admin te vedea in actiune lol??? aaa sa nu imi spui ca alea 2 pvt uri tot pe taclale erau bazate dar si asa cam dificil sa ti pasu si cu admin si cu 2 obsedati pe cap !! puteai sa -i spui admin -ului sa revina ca esti in pvt ...dar din cate stiu ei nu intra cand esti deja in pvt ... mda funny lol :mrgreen:
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sunt curios daca vreun studio il incearca....
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Pai de unde sa stim care sunt de acolo ca doar nu iti da Jasmin raport de unde vin membrii :)
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
www
VIP
VIP
Mesaje: 249
Membru din: 19 Noi 2005, 08:46
Localitate: Genova
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Svideo ba iti da. Macar relativ Nu am de unde sa stiu daca respectivul nu era deja inscris pe Jasmin si si-a facut cont si pe LJ. com acum. Insa, la incasari, cei care vin de pe LJ vor aparea ca LJ si nu Livejasmin in coloana respectiva de la stats.

Anyway, e o mare nebunie. Deocamdata. Exemplu: eu lucrez in Hot Flirt si m-au intrebat daca vreau si LJ. Ok, zic. Dupa o zi, incepe sa intre lumea si am o discutie cu un client ce sustinea ca pe LJ toata lumea care e listata se presupune ca face nudity. Il contrazic si imi spune ca e sigur pt. ca tocmai a vorbit cu un admin pe tema. Ii zic X-lescului ca, daca ma mock si ma duc la admin ACUM degeaba, il ban lifetime. Merg la admin, descriu situatie si baga un text standard cu regulile pt. hot flirt. Ii spun ca regulile le cunosc si ca, totusi, X-lescu sustine ca TOCMAI a vorbit cu un admin etc etc. Si atunci guess what:" Paiiii, stii ce ai putea sa faci:avand in vedere ca esti inscrisa ca hot flirt model, aplici regulile categoriei". Mnu zau! Chiar nu ma gandisem la asta:-)) Geez...

Deci practic omu' vine si cere si tu ii inmoi fantezia din inceptie cu explicatii gen reguli pe care ar trebui sa le aiba expuse si usor de gasit.

Bugs: se blocheaza chat-ul, ramai blocat on line cand, de fapt, ai inchis sesiunea..dar astea sunt, oricum, temporare. Sau macar asa ar trebui sa fie. Pana acum a facut treaba buna staff-ul Jasmin la categoria soft-uri noi. Asa ca ar trebui sa se rezolve in cateva zile.

All in all, mie imi place. Acum pot folosi rezolutie mai mare, nu mai imi da erori cu Win 7 cum imi dadea ex softul HD (nu citea dll-urile), lag-ul nu e mai mare ca inainte siiiii, gri e sigur o culoare mai odihnitoare pt. ochi:-)) Stiu ca se putea schimba si inainte dar acum am 2 clicks mai putin de facut.
www
VIP
VIP
Mesaje: 249
Membru din: 19 Noi 2005, 08:46
Localitate: Genova
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

P.S.: Am uitat. Ce nu-mi place e ca nu mai am optiunea sa mute sound de intrare in pvt-zornaiala aia oribila.
Si inca o chestie :acum e mai multa intimitate. Membrii nu pot citi guests in free sau invers sau doar unii dintre ei...care si cum, asta inca nu am cerut explicatii detaliate. Azi poate ma documentez.
josephine_love
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 24 Sep 2010, 15:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sweetgirl scrie:
josephine_love scrie:Sweetgirll, am intrebat adminul si nu m-am lamurit. Eu tot il intrebam daca se fac bani pe noul site si el tot o dadea ca e o buna metoda de promovare. In plus, aveam si 2 privaturi in timp ce vorbeam cu adminul, n-am avut prea mult timp de stat la povesti. Da, stiu ca pot sa intru sa vorbesc cu un admin oricand in suport chat, dar as vrea sa obtin o parerea obiectiva din partea modelelor ce s-au inscris pe acest site deja - cei de la jasmin prezinta totul intr-o lumina foarte buna bla bla, ca doar ei vor sa promoveze noul site.

Am intrebat, n-am dat cu parul, cine vrea sa raspunda bine, cine nu la fel de bine. Asta te manaca pe tine acum daca m-a contacta sau nu si pe mine adminul cu privire la noul site sau nu. Chiar ce importanta are?
Eu sunt off pentru o perioada asa ca nu mai am cum sa raspund la topic.
hmm curios si cum aveai si 2 pvt in timp ce vorbeai cu admin???? nu imi vine sa cred si cum te-ai descurcat adica admin te vedea in actiune lol??? aaa sa nu imi spui ca alea 2 pvt uri tot pe taclale erau bazate dar si asa cam dificil sa ti pasu si cu admin si cu 2 obsedati pe cap !! puteai sa -i spui admin -ului sa revina ca esti in pvt ...dar din cate stiu ei nu intra cand esti deja in pvt ... mda funny lol :mrgreen:
ufff ce trebuie atatea explicatii la curiosi? pune omul o intebare si apoi tot trebuie sa se explice. La dracu', dar hai sa te lamuresc ca sa nu mori tuta. Da, aveam 2 privateshows, la mine nu se pune problema de nudity asa ca nu era cazul sa ma vada admin in actiune...privaturirle erau pe alte site-uri decat livejasmin, dar nu vad ce importanta are asta si da pot sa port 3 conversatii in acelasi timp, cateodata si 4 dar mai greu si n-aveam chef sa-i dau prea mare atentie adminului fiindca cu el nu "produceam'' nimic. Si intr-adevar, ii puteam spune sadminului sa revina mai tarziu, dar deja cand ma intrebase daca am putin timp sa vorbim ii raspunsesem ca da pentru ca ma gandeam ca facusem vreo boacana sivoiam sa stiu despre ce e vorba.

In alta ordine de idei m-a mai abordat acelasi admin Dorian inca de 2 ori sa ma intrebe de lj, daca vreau pe el, a doua oara am zis pas ca vreau sa vad cum merge la altii mai intai si dupa mai vad. Ieri m-a mai contactat inca o data si mi-a zis ca trecere la lj e obligatorie de acum inainte pentru toate modelele si ca va face in asa fel sa apar si eu pe lj. L-am intrebat de ce nu e informare pe site cu privire la faptul ca toate modelele vor trece pe lj si mi-a zis ca deocamdata numai modelele de top vor fi tranzitate obligatoriu, ce kkt, vrajeala de 2 lei, nu inteleg care e motivul pentru care m-au trecut obligatoriu pe lj, n-am de gand sa stau sa ma conversez cu toata lumea ca pe facebook eu o sa-l tratez tot ca pe vechiul livejmasin de care eram chiar multumita de altfel.
superlifting
Mesaje: 13
Membru din: 15 Apr 2012, 18:14
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mie unu mi se pare o prostie lj.com iar asta a fost unul din motivele pentru care am parasit si livejasmin :))
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Se pare ca si Jasmin accepta esecul LJ.com in ultimele zile ...
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

RedStudio scrie:Se pare ca si Jasmin accepta esecul LJ.com in ultimele zile ...

se pare ca da , dar un lucru au facut ceva ok , online star HD ca aplicatie in rest varza totala . in pvt 98% din membrii sunt pe de livejasmin restul doar romani cu conturi pe lj :) compenseaza macar cu procentele pe care le ofera :D
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”