Vreau sa incep activitatea

Orice întrebare legată de activitatea de video chat sau platforme monetizare conținut pentru Adulți, oricât de simplă, puerilă, repetată de n ori pe forum în trecut, iși are locul în această categorie. Nu trebuie să uităm că absolut toți dintre noi am avut un punct de plecare, am fost începători. Deasemenea, este categoria unde vom muta topicurile care sunt banale din alte categorii. Cei care din diverse motive nu vor să ajute începătorii sunt rugați să ignore această categorie. Orice răspuns dat în silă, în sarcasm etc. va fi penalizat de mine sau Moderatori. ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅✌️✌️✌️💯💯💯
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Lyria
Mesaje: 5
Membru din: 20 Sep 2021, 13:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Salut,
Sunt Lyria, am 35 de ani si am mai facut chat acum 10 ani. M am lasat, am facut copii insa vad ca situatia este din ce in ce mai proasta si as vrea sa reincep activitatea in domeniul ăsta doar ca acum totul ma depășește. Încep de la partea tehnica pana la payment parca sunt cu totul pe dinafara.
Acum, daca ati putea sa ma îndrumați, va rog cam ce PC ar trebui sa achizitionez pt a rula 3 situri (ma gandeam la imlive, streamate si adultwork- acestea au fost siturile pe care am castigat binișor acum 10 ani). Am nevoie de un pc decent ca performanta si pret, deoarece acum nu imi permit sa trec de un buget de maximum 1800-2000 lei. Deasemenea nu mai inteleg cum se fac plățile. Pe vremea mea, maică, aveam payoneer- ul la modalitate de plată, acum vad ca nu mai e actual. Auzisem de paxum, dar vad de aici ca nici ala nu - i bun. Cu alte cuvinte... I'm utterly fucked.
Am habar cu se mănâncă meseria asta, engleza o mananc, am cateva skilluri despre care sunt convinsa ca m ar ajuta sa castig bine, dar habar n am cum sa fac sa ajung sa dau drumu la treabă.
Va mulțumesc pt răbdare si pentru timpul acordat răspunsurilor.
If you can't beat the odds, change the game
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Lyria
Mesaje: 5
Membru din: 20 Sep 2021, 13:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

P. S: stiu ca s a discutat pe subiectul PC-urilor foarte mult, am si gasit o configuratie pe care sa o construiesc dupa ce incep sa si produc ceva, dar acum bugetul e cam fix.
La capitolul camera... Am un sony DCR-HC47E.
If you can't beat the odds, change the game
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Buna Lyria, bine ai revenit - am sa fiu scurt pt ca asa imi place.

Camera este inutilizabila - este antica + ca ai nevoie de placa de captura.

La ora actuala un webcam logitech este cu mult peste. Recomand Brio

---

Pc - cel putin i9 - 9900k + celelate componente undeva la 4000 ron

---

Sunt mai multe metode de plata mentionate aici in forum: paxum / cosmo ( similare cu payoneer) sau transfer bancar etc etc

Succes
These users thanked the author Adrian for the post:
Lyria (20 Sep 2021, 17:44)
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Lyria
Mesaje: 5
Membru din: 20 Sep 2021, 13:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Adrian scrie: 20 Sep 2021, 17:28 Buna Lyria, bine ai revenit - am sa fiu scurt pt ca asa imi place.

Camera este inutilizabila - este antica + ca ai nevoie de placa de captura.

La ora actuala un webcam logitech este cu mult peste. Recomand Brio

---

Pc - cel putin i9 - 9900k + celelate componente undeva la 4000 ron

---

Sunt mai multe metode de plata mentionate aici in forum: paxum / cosmo ( similare cu payoneer) sau transfer bancar etc etc

Succes
Multumesc, Adrian. Am salvat deja, dintr o postare anterioara, componentele despre care zici. Sa înțeleg ca pt o camera web logitech nu trebuie sa am si placa de captura?
If you can't beat the odds, change the game
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Se vede ca ai lucrat acum 10 ani in domeniu - de cand ai mentionat modelul camerei am zambit in sinea mea.

Acum x ani am testat "N" camere video de la sony in combinatii cu diferite placi video in incercarea de a obtine calitate maxima,,, intre timp s-au schimbat multe si acele echipamente au fost depasite.

Da un webcam este plug and play - adica iei mufa usb o introduci in pc instalezi driverele daca e cazul si poti intra online.

Nu uita totusi de elementul - LUMINA ( citeste aici un articol complet despre lumina - click )

Succes maxim
These users thanked the author Adrian for the post:
Lyria (21 Sep 2021, 06:37)
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Lyria
Mesaje: 5
Membru din: 20 Sep 2021, 13:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Super! Am mai tăiat un lucru de lista- placa de captura, dar am adaugat altceva😭.
Despre lumini... Aveam un ansamblu de neoane (rece-cald) captusite cumva cu niste coli albe care sa reflecte si mai mult. Cam asta am de gand sa fac si acum😁.

Iti multumesc mult pentru sfaturi si pentru urări.
Succes tuturor!
If you can't beat the odds, change the game
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Lyria scrie: 21 Sep 2021, 06:43
Despre lumini... Aveam un ansamblu de neoane (rece-cald) captusite cumva cu niste coli albe care sa reflecte si mai mult. Cam asta am de gand sa fac si acum😁.
VAIII ... nu as face asa ceva sub nici o forma in 10 ani au evolut mult lucrurile au aparut sisteme de iluminat pe led etc etc.

Cel mai simplu SI BUN lucru pe care il poti face este sa CUMPERI 2 UMBRELE DE DIFUZIE ( cu stative si bec aferent ) si sa le pui in stanga si in dreapta in spatele webcamului ( dar nu ff distantate sa iti lumineze si fata. Alternativa este O singura umbrela mai mare dar trebuie sa ai lumina si in restul camerei din tavan ceva ( destul de multa )

Citeste in articolul despre lumina la punctul - 1.4 Stativ cu umbrela: ca sa te familiarizezi cu ce e nevoie.

Kit cu 2 umbrele: https://www.f64.ro/hakutatz-led-003-kit ... -stative/p
( NEAPARAT trebuie schimbate becurile ca sunt slabute 4 x 7 w led / becul cu led ul lumineaza cam de 5 ori mai puternic decat becurile conventional; 4 becuri x 35w = 140 w normali )

kit cu o singura umbrela: https://www.f64.ro/f-v-tri-lamp-e27-sup ... bundle-1/p
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Lyria
Mesaje: 5
Membru din: 20 Sep 2021, 13:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

Adrian scrie: 21 Sep 2021, 12:21
Lyria scrie: 21 Sep 2021, 06:43
Despre lumini... Aveam un ansamblu de neoane (rece-cald) captusite cumva cu niste coli albe care sa reflecte si mai mult. Cam asta am de gand sa fac si acum😁.
VAIII ... nu as face asa ceva sub nici o forma in 10 ani au evolut mult lucrurile au aparut sisteme de iluminat pe led etc etc.
Ma simt ca un nokia 3310 gasit printr-un sertar: Depășită dar funcțională 😂😂😂😭😭😭.

Citit-am articolul, bagat-am la cap, gasit-am produsele.

Xoxoxoxoxoxoxox
If you can't beat the odds, change the game
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Lyria scrie: 21 Sep 2021, 16:14
Citit-am articolul, bagat-am la cap, gasit-am produsele.

Xoxoxoxoxoxoxox

:clap: Bun - dai bataie :)
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Forum dedicat începătorilor în Industria Adult”