Orele potrivite pentru broadcast (in general)

Orice întrebare legată de activitatea de video chat sau platforme monetizare conținut pentru Adulți, oricât de simplă, puerilă, repetată de n ori pe forum în trecut, iși are locul în această categorie. Nu trebuie să uităm că absolut toți dintre noi am avut un punct de plecare, am fost începători. Deasemenea, este categoria unde vom muta topicurile care sunt banale din alte categorii. Cei care din diverse motive nu vor să ajute începătorii sunt rugați să ignore această categorie. Orice răspuns dat în silă, în sarcasm etc. va fi penalizat de mine sau Moderatori. ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅✌️✌️✌️💯💯💯
Scrie răspuns
Namaless1
Mesaje: 4
Membru din: 11 Mar 2021, 09:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hei, este al doilea post al meu, si asa avea nevoie de putine sfaturi si cu acest subiect.
Am deja o luna si jumatate pe ImLive, si am observat ca am un trafic foarte bun intre orele 2,3 noaptea si 5,7 dimineata. Avand in vedere ca in cazul meu, sunt 99% membrii americani in room, am decis sa lucrez numai noaptea. Intrebarea este, in general, cam care sunt orele ideale pentru a incepe/inchide broadcastul (vorbim de pedioada noptii/diminetii). Eu acum incep pe la 12 noaptea si stau pana la 10 dimineata dar rar se intampla sa am trafic bun intre orele 8-10. A mai intampinat cineva aceasta problema? Vreau sa stiu daca ar trebui sa incep mai devreme de atat. Multumesc!!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Deja ti ai cam raspuns singura :) Tinand cont ca in jur de 7-8 se cam lasa linistea, incearca sa incepi undeva la 21-22 . Cand lucram pe tura de noapte eu ma logam in acest interval orar. Desi , un model bun va face bani la orice ora. Acum multi ani eu am lucrat si pe imlive , si lucram chiar pe tura de zi . Intram undeva la 7 dimineata si stateam 7-9 ore online. Aveam si americani si EU . Fii constanta si ai rabdare . Iti vei face regulars si vei avea privat chiar si atunci cand se lasa linistea pe site . Success!
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Hey salutare, imlive inca mai merge cum mergea odata?
Se mai fac bani pe el ?
Am lucrat acum multi ani 8 sau 9 si era ok, aveau chargeback-uri si am renuntat .Este cazul sa ma intorc?
multumesc :grin:
Namaless1
Mesaje: 4
Membru din: 11 Mar 2021, 09:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Heii! Pai, eu lucrez pe ImLive doar de o lunajumatate dar sper ca te ajuta raspunsul meu 😅 Inafara de orele care pentru mine sunt low, am membrii in camera, mi-am facut si membrii destul de generosi, in mare parte mie mi se pare okay. In schimb fata de celelalte platforme, aici sunt cei mai multi freeloaderi, si partea cea mai nasoala e ca membrii au acel bonus din care tu primesti doar 12%. Daca esti si pe streamate, nu este la fel de bun dar desigur merita tinut deschis :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Forum dedicat începătorilor în Industria Adult”