Sfaturi intre incepatoare

Orice întrebare legată de activitatea de video chat sau platforme monetizare conținut pentru Adulți, oricât de simplă, puerilă, repetată de n ori pe forum în trecut, iși are locul în această categorie. Nu trebuie să uităm că absolut toți dintre noi am avut un punct de plecare, am fost începători. Deasemenea, este categoria unde vom muta topicurile care sunt banale din alte categorii. Cei care din diverse motive nu vor să ajute începătorii sunt rugați să ignore această categorie. Orice răspuns dat în silă, în sarcasm etc. va fi penalizat de mine sau Moderatori. ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅✌️✌️✌️💯💯💯
Scrie răspuns
ana22
Mesaje: 17
Membru din: 28 Noi 2015, 12:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:) Dupa o activitate de cateva luni, pot sa spun ca am trecut prin difetite etape, unele mai dificile la inceput, am avut si momente in care ma gandeam sa renunt, si altele mai bune care au venit usor usor. In prezent pot sa spunca totul este bine si ca sunt multumita. Si cum stiu ca la inceput eram disperata sa aflu cat mai multe informatii si aveam nevoie de ajutor acum pot oferi si eu sfaturi in urma experientei acumulate. Repet; pot oferi doar sfaturi, nimic altceva.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ana22 scrie::) Dupa o activitate de cateva luni, pot sa spun ca am trecut prin difetite etape, unele mai dificile la inceput, am avut si momente in care ma gandeam sa renunt, si altele mai bune care au venit usor usor. In prezent pot sa spunca totul este bine si ca sunt multumita. Si cum stiu ca la inceput eram disperata sa aflu cat mai multe informatii si aveam nevoie de ajutor acum pot oferi si eu sfaturi in urma experientei acumulate. Repet; pot oferi doar sfaturi, nimic altceva.
Draga Ana singurul sfat de care are orice model nevoie e asta :"Stai la program cel putin 5 zile 7-8ore pe zi si incearca sa nu faci pauze in timpul celor 7-8 ore si incearca sa nu ai mai mult de 2 zile pe saptamana lipsite"

Oriunde te uit pe forum-ul asta, altele sau la sfaturi de pe siteurile studiourilor ai sa gasesti asta, PROGRAMUL e sfant.Deci un program bun si aparatura buna e tot ce ai nevoie ca sa faci bani ba chiar sa urci in top.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

@dakota, nimic nu stii :twisted: Ana22 ofera sfaturi ... :roll: Nu le cere, a cerut pana acum dar gata a avansat atat de mult incat acum ofera.

Spor acolo.

P.S. Inca un topic cu mangleala care nu o sa reziste.
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GlamourFoto scrie:@dakota, nimic nu stii :twisted: Ana22 ofera sfaturi ... :roll: Nu le cere, a cerut pana acum dar gata a avansat atat de mult incat acum ofera.

Spor acolo.

P.S. Inca un topic cu mangleala care nu o sa reziste.



:lol:
ana22
Mesaje: 17
Membru din: 28 Noi 2015, 12:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Asta cu " Inca un topic cu mangleala" nu am priceput-o.

Asta este cel mai important lucru pe care l-am invatat, programul, seriozitatea, cine vrea sa faca bani trebuie sa fie o persoana serioasa, sa inteleaga ca atat timp cat tragi tare vin si banii. Daca prinzi o zi, 2...3 proaste si esti dezamagita ambitioneaza-te si nu te lasa. Cred ca majoritatea trecem prin momente neplacute.

P.S. Este adevarat ca nu am cativa ani de activitate asa cum au alte modele, am doar 8 luni, si in aceste 8 luni am reusit sa inchiriez un apartament, si sa ma intretin singura, pot sa-mi iau ce vreau in anumite limite, lucruri pe care inainte nu mi le permiteam. Daca noi incepatoarele nu am tasta aici pe forum atunci forumul nu si-ar avea nici un rost pt ca expertele nu mai au nevoie sa le invete nimeni nimic.
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

ana22 scrie:Daca noi incepatoarele nu am tasta aici pe forum atunci forumul nu si-ar avea nici un rost pt ca expertele nu mai au nevoie sa le invete nimeni nimic.

Aici ai dreptate , ana22 :wink:

Pai , apuca-te sa tastezi - te tine cineva ?! Lasa-ne sa descoperim ce stii , pai nu ? Cum altfel ? :wink:
Nu este suficient doar sa declari - tu , eu , sau oricine altcineva - ceva de genu " Stiu cum sa pierzi 20 kile in 3 zile ! "
Cam trebuie argumentata orice afirmatie ( buna sau rea ) , d-asta-ti zic .

Ai vazut GlamourFoto ? A apucat odata sa spuna ca se ocupa si ca se pricepe la foto/video/lumini /setari /etc , si dupa aceea - nimeni nu a mai reusit sa-l opreasca : a scris zeci de topicuri detaliate , multe devenite sticky . Nu cred ca te-ar opri nimeni nici pe tine , sa faci ( sau sa completezi unde s-a mai discutat ) un " ghid " pentru incepatoare de exemplu ...

Pune-te pe scris , ana22 . Nu cred ca asta ar fi o problema - ci , mai degraba , despre ce anume sa scrii - adica , dupa ce faci o afirmatie / spui o parere personala , in mod normal ar trebui sa mai fii capabil sa mai scrii cateva pagini bune, pe subiect . Probabil nu ar fi o ideie prea rea nici sa spui despre experienta ta , de la inceputuri - numai ca , ar trebui evacuata din context, fraza cu oferitul sfaturilor - fiind mult mai kinky sa-i spui "ghid" - sau alt cuvant apropiat - deoarece , o experienta personala , chiar buna sa fie , are nevoie sa treaca prin cateva " filtre" impartiale si independente ca sa "aspire " la statutul de sfat . De obicei , este bine sa lasi pe ceilalti sa constate daca spusele tale ( care apropo , inca nu au aparut aici , nici macar creionate ) pot deveni sfaturi vreodata . Riscul este sa ramana la nivelul de simpla declaratie , un simplu enunt , cum au mai aparut de altfel - ori despre consiliere ori despre poze /video , ori despre " ajutoare " de tot felul , ori - culmea - enunturi de la de useri mai vechi (chiar studiouri) , care se rebranduiesc pe sest , uitand sa spuna cine sunt /cine au fost , dandu-se acum drept noi entitati , care nici usturoi nu au mancar , nici gura nu le miroase , stii proverbul . Stiu , e o lume nebuna . Oamenii la care fac referire - sa nu crezi ca au facut altceva , au facut pur si simplu un enunt , si-au semnalat prezenta fizica ( spiritual poate erau demult) in proximitatea noastra , sa stim ca exista . Noua , celor care am luat la cunostinta , nu ne ramane mare lucru de facut - decat sa asteptam poate , sa depaseasca faza de simplu enunt . Macar tu , fii putin diferita . In caz contrar , ana22 - e ca si cum dai anunt la ziar cum ca " vind urgent apartament 2 camere /etaj 1 / zona civilizata , pret mic, etc etc" - dupa care-ti inchizi telefonul .Si-l tii doar inchis ! :lol: Sau , ca-n bancul ala cu blonda care pusese anunturi peste tot cu " vand lingouri de aur 24 k , vand masini de lux , vand iaht de 21 m , vand bijuterii s.a.m.d" . Cand o suna o prietena care-i recunoscuse numarul de telefon , sa o intrebe ce a apucat-o , blonda zice : Ce-ai draga , nu vand nimic - ma mai laud si eu , ce - ori n-am voie ? ! :)

Apropo de scris : zilele trecute s-a anuntat cu mare tam tam aparitia unei carti biografice despre Obama - numita " Rising Star " - va fi scrisa de David J. Garrow si va avea cica 1078 de pagini , prevad ca omul asta se va tine de cuvant si va scrie toate cele 1078 de pagini . Una peste alta , se scrie /tasteaza in draci pe mapamond - singura problema ar fi , sa ai despre ce ...:))
Elerad4883
Mesaje: 1
Membru din: 14 Iun 2020, 02:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ! Unde te pot contacta pt mai multe informatii te rog? Ms frumos
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pe cine?
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Forum dedicat începătorilor în Industria Adult”