O parere, un sfat?

Orice întrebare legată de activitatea de video chat sau platforme monetizare conținut pentru Adulți, oricât de simplă, puerilă, repetată de n ori pe forum în trecut, iși are locul în această categorie. Nu trebuie să uităm că absolut toți dintre noi am avut un punct de plecare, am fost începători. Deasemenea, este categoria unde vom muta topicurile care sunt banale din alte categorii. Cei care din diverse motive nu vor să ajute începătorii sunt rugați să ignore această categorie. Orice răspuns dat în silă, în sarcasm etc. va fi penalizat de mine sau Moderatori. ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅✌️✌️✌️💯💯💯
Scrie răspuns
JullyAna
Mesaje: 24
Membru din: 14 Apr 2016, 19:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ziua. Mi.am început activitatea in acest domeniu de o luna, dupa o lungaaaa documentare in special de pe acest site.(Mentionez ca sunt model independent)Mi am achiziționat un pc performant(i7), monitor , lumini, decor, internet si bineînțeles cateva accesorii si costumatii necesare.Mi.am stabilit un program de 7h/zi.Prima zi de lucru a fost pe MFC dar a fost un dezastru...10$, urmata de alte zile asemănătoare...m.am hotărât sa deschid cont si pe chaturbate si....surpriza!la fel de slab.Timp de cateva luni am stat si am urmarit activitatea fetelor de pe mfc si chaturbate. Sunt o fire open-mind si nu am nici o retinere. Nedumerirea mea ar fi ce am omis?unde greșesc?daca cineva crede ca m.ar putea ajuta cu un sfat ar fi binevenit, arogantele si rasp răutăcioase tineti.le pt voi!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

JullyAna scrie: Nedumerirea mea ar fi ce am omis?unde greșesc?daca cineva crede ca m.ar putea ajuta cu un sfat ar fi binevenit, arogantele si rasp răutăcioase tineti.le pt voi!

Bună... Pentru a primi sfaturi corecte și concrete referitoare la situația ta trebuie ca persoana de la care le primești sa te studieze sa vadă ce și cum faci.. Asa la modul general este greu spre imposibil sa primești sfaturile care sa te ducă spre succes.

Te ai gândit sa încerci sistemul free private și nu free show?

Spor acolo.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna JullyAna,

Parerea mea ar fi sa incepi cu situri care ofera ceva mai multe sanse incepatorilor, cu perioade de promovare pentru modelele noi etc.. In Livejasmin exista asa ceva, Streamate deasemenea are categorie pentru New Models, Xlovecam are filtru pentru modele noi etc...

Cel mai important este sa nu iti pierzi increderea in tine.. sa inveti permanent din greseli si sa ai rabdare , sa respecti programul ales si permanent sa te informezi pentru a fi mereu in pas cu ce se intampla in aceasta activitate.

Sper sa gasesti o solutie optima pentru tine. Deasemenea noi te putem ajuta mai mult daca tu oferi mai multe date... poate o descriere personala, modul tau de a fi, intervalul orar in care lucrezi, varsta, nivel limba Engleza, hobyuri etc..

Toate cele bune. Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Subscriu celor spuse de colegii mei + , este valabil pe orice site : o perioada optima in care sa-ti dai seama de potentialul tau pe un site este de min 2 saptamani ( program stabil , de preferat prelungit , inbunatatire Constanta a activitatii tale atat in free cat si in privat , exploatarea tuturor "chichitelor" acelui site si poate la fel de important zambet si optimism ) .Pe langa asta acorda-ti putin timp pentru a te descoperii tu pe tine ca gen de model Si abia dupa construieste-ti niste asteptari reale de la acest domeniu
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
JullyAna
Mesaje: 24
Membru din: 14 Apr 2016, 19:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In primul rand va mulțumesc pentru răspunsuri si incurajari! Am mai practicat videochatul in urma cu vreo 2 ani jumate,de acasa cu un calculator foarte slab, intr.un colțișor al camerei inghesuita pt ca nu aveam posibilitatea ,cateva ore pe zi, iar din punct de vedere al banilor eram foarte multumita.Acum am investit atat in amenajarea camerei cat si a calculatorului iar rezultatele....intarzie sa apara. Lucrez in jur de 7-8 ore pe zi, dimineața de la 10.Am ales siteuri free show pt ca nu am nici o inhibiție, m.i s.au parut mult mai accesibile modelelor independente.Am încercat si pe Livejasmin dar din pacate nu mi.am făcut un set de poze profesionale iar cei de la Jasmin tot imi resping pozele.Am inteles ca fara poze profilul este f greu de găsit, listat la capatul listei, in concluzie slabe sanse...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

JullyAna scrie:In primul rand va mulțumesc pentru răspunsuri si incurajari! Am mai practicat videochatul in urma cu vreo 2 ani jumate,de acasa cu un calculator foarte slab, intr.un colțișor al camerei inghesuita pt ca nu aveam posibilitatea ,cateva ore pe zi, iar din punct de vedere al banilor eram foarte multumita.Acum am investit atat in amenajarea camerei cat si a calculatorului iar rezultatele....intarzie sa apara. Lucrez in jur de 7-8 ore pe zi, dimineața de la 10.Am ales siteuri free show pt ca nu am nici o inhibiție, m.i s.au parut mult mai accesibile modelelor independente.Am încercat si pe Livejasmin dar din pacate nu mi.am făcut un set de poze profesionale iar cei de la Jasmin tot imi resping pozele.Am inteles ca fara poze profilul este f greu de găsit, listat la capatul listei, in concluzie slabe sanse...
Prima greseala,programul,foarte multe ore moarte in intervalul lucrat de tine.daca alegi un program de zi,mai ales ca esti model independent fa-ti un program pe intervalul orar al US,majoritatea membrilor buni si platitori provin de acolo,nici pt Europa nu este bun,americanii dorm iar europenii muncesc::)Incearca sa intri mult mai de dimineata gen 5-6 sau alege un program de seara mai ales daca vrei sa te ridici,indiferent de site.Restul nu-ti pot spune ca nu te cunosc si nu ma pot pronunta dar prima greseala e asta.

Bafta acolo!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
YoruDesu
Mesaje: 6
Membru din: 04 Noi 2016, 15:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hallo JullyAna,
"Am încercat si pe Livejasmin dar din pacate nu mi.am făcut un set de poze profesionale iar cei de la Jasmin tot imi resping pozele.Am inteles ca fara poze profilul este f greu de găsit, listat la capatul listei, in concluzie slabe sanse..."
Pt Jasmin un set de poze profesionale te-ar ajuta mult, un profil complet si un video free. Aici se merge pe Glamour si sunt asteptari mai mari fata de mfc si ctb.
Dar pana reusesti sa le faci, iti recomand sa te folosesti din plin de ce iti ofera cele 2 site uri cu care ai inceput: chaturbate si mfc.
- chaturbate are multe aplicatii si bots care te ajuta sa atragi membrii in tot felul de joculete , manevrand tarifele atat la privat cat si la joculete (roll the dice, auto reset tip goal, tip menu / notifier, auto tip thank you etc ).
- completeaza cat mai mult la profile, personalizeaza-le, exista diverse site uri unde poti crea gif uri cu poze si mesaje (pixlr / tinypic etc).
- mfc si ctb sunt site uri gen ''girl next door'', asadar o atitudine mai degajata, o tinuta variata, fii jucausa si mereu surprinzatoare (azi esti school girl, maine sport, zi speciala toppless, zi pt oil games, cooking day, dance with me etc ).

Pe langa acestea, asa cum au mentionat colegii, poti incerca si alte site uri pe streamate, streamray (ambele permit toppless, dar atentie la regulament), xlove , imlive, adulwork, camcontacs etc
Acorda-ti timp, stabileste un program, un mod de lucru, un stil al tau, zambeste si have fun!

Mult spor sa ai!
arma88
Mesaje: 7
Membru din: 21 Mar 2017, 18:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor, eu la fel sunt incepatoare si am decis sa lucrez de acasa, am vazut in recomandarile voastre pentru site ul de inceput si streamul, la care evident m am oprit si eu! Ma intreb daca nu cumva site urile astea intermediare cu zona de nude gen mfc chaturbate si cele strict de prv cum e jasminul end co ... nu sunt de fapt potrivite pentru modele mai avansate? Aici ma refer la stream care are si free si prv si nude... Sau streamate care din cate stiu este la fel....? Ma ajuta cineva cu cateva opinii?
consiliere_vch
Mesaje: 14
Membru din: 07 Apr 2017, 07:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Este destul de greu sa dai un raspuns unui model in care sa ii spui de ce nu ii merge... Este nevoie de o analiza amanuntita a unei persoane serioase cu ochiul format care sa detecteze ce se intampla. Asa aici se pot oferi doar sfaturi la modul general.
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Cu siguranta oricare site din top 20 ofera unui model bun destui membrii cat sa castige bine. Deci nu situl este "secretul", ci o buna intelegere si adaptare la acesta. Cum spuneau si ceilalti, raspunsul la "de ce nu merge" presupune o analiza mai profunda care include comportament in free, in privat, analiza corespondentei offline cu membrii, samd.
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello,

Acum cativa ani am lucrat la un studio, 3 luni parti time 20 ore, in interval de trafic moderat, adica european as zice , la 18 -20 si in weekend 07-13. Era un venit suplimentar pt mine, am lucrat si pe mon adult.
Am renuntat la jobul meu full time, am trecut pe adult la jasmin. Nu am avut rabdare decat 2 saptamani. De ce? Pt ca am facut f putini bani, la inceput tariful e f mic acolo, cel putin in primele saptamani.
Ca sa nu mai zic, ca incepeam de la 8 si mai prindeam doar cateva ore de trafic american.
Cel m ai mare trafic e noaptea prinzi si europenii si americanii de la 2 am -8 am chiar si pana la 11
Dar de nu ti se zice adevarul pt ca toate site urile au nevoie de modele la orice ora a zilei.
Si dc nu incepi bine in videochat pe site ul x, poti sa ti iei adio de la incasari mari pe acel site. Pt ca esti model nou, te promoveaza apari ca new sau / si ai scor bun etc , lucruri la care se uita membrii.
Deci n ai inceput bun te duci la fundul listei, nu te mai vede nici dracu
A
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu acum lucrez de acasa, de la 5 dimineata pana dupa amiaza stau cat pot chiar si 10 ore
Pe un site cu pvt direct, are pagina si de free, pana se incalzeste clientul...lol membrul.
E bine, pana te cunoaste lumea sa stai in free, pana iti faci baza ta de clienti, apoi e bine sa stai in pvt direct si doar cand si cand in free. Exact asa am fost sfatuita si de suportul siet ului respectiv.
E bine sa ai macar o parte din ore de trafic american (excelent) sau/si european.
Tb sa mai si dormim, as avem viata sociala, nu ai cum sa prinzi toate orele de trafic bun si european si american.
Bv celor care stau gen 21- 8 am. Dar eu nu ma pot da peste cap cun asa program. In f noapte. O idee poate ar fi sa stai o noapte da una ba, habar nu am.
Ce am invatat pe pielea mea de cat sapt de cand fac de acasa full time e ca tb sa dedici unui singur pe site. A, ca mai vrei si pe al 2 lea bun, dar in alte ore nu in ac timp.
Mie imi scade banda de net dc stau pe doua, desi chiar si asa ambele site uri zic ca sunt excelent la banda. Mda....Dar am vazut ...conteaza chiar si acel putin care scade.
Probail studioruile au net bussines cu upload garantat etc etc
Dar chiar si asa, eu nu cred , parerea mea, ca e bine sa stai pe mai multe site uri. De ce? O parte din membri ce i puteai sa-i faci pe siteul nr 1 ii vei pierde. Pt ca poti sti tu engleza f bine, chiar si asa, intarzii 2 secunde la un membru cu reply-ul tau , nu esti atat de degajata pt ca tot scvrii cad pe unul cand pe altul etc etc. Ca sa nu mai vorbim ca cele ce stau pe un singur site si sunt f bune, acelea ajung in top. Pt ca siteul se uita si la cat profit aduci si cate ore stai etc.
Ca si sfat ,desi am experienta putina ( 2 ani am mai lucrat part time si de acasa), e sa incepi bine pe un site nou, un siet cat de cat bun ( di lista top 20) unde esti NEW si sa tragi tare si sa prinzi cel putin cateva ore din trafic. E o minciuna ca poti face bani multi stand online intr un timp oarecare, asa sa dai cu banu. Uita te la fetele din top de pe cateva site uri, da si uita te la my schedule, la programul lor. Majoritatea dc nu toate din top 10 stau o parte din noapte.Asa ca...........
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sa dea Dzeu sanatate la cel/ cei care ua facut acest site.
Aici am vazut informatia cu statistici despre site uri, pe alexa.com.
Da e gratis, poti cauta pe google denumire site si apoi alexa.com
Ce sa vezi mult laudadtul livejasmin e clasificat pe locul 29 ca site de accesare pe internet (sper ca am inteles bine) si la nivel global pe locul 50.
Alt site mfc pe locul 379 in sua si pe 664 la nivel global.
Alte site l am agsit pe locul 34000.
E o diferenta fratilor, ce sa zic, vezi si ce vizitatori acceseaza site ul erspectiv. Bine, asta stii si cand iti intra in pvt, dar e bine sa ai aceste informatii dinainte sa te inscrii pe un siet anume.
In afara de orele de trafic adaptate site uli erspectiv (vezi membri care intra din traiel erspective, ex pe alexa.com), mai tb sa te uiti, da si la trafic. Nu vad pe gratis exact nr de vizitatori , dar imi e f clar ca daca un site e pe locul 33000 o sa aiba trafic f slab, probabil vechii clienti care din osbinuinta nu mai acceseaza si alte siteuri de vdc.
Ca sa nu mai zic ca pe alexa.com vezi si afiliatii.
Adica, bun lucrezi pe livejasmin , clar ca vei castiga bani, chiar nu de la inceput cine stie ce , ca au niste praguri de te doaer capul, dar asta e, riscul sa fii vazuta de cunoscuti e mai mare.....pt ca au bani bagati in siteuri afiliate.
Astea sunt pe primele 2 locuri pt succesul unui model, orele de trafic pe care intri adaptate siteului cu membri respectivi si siteul.
Apoi normal atitudine, munca, disciplina, optimism etc etc etc
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

Ana33 scrie:Sa dea Dzeu sanatate la cel/ cei care ua facut acest site.
Aici am vazut informatia cu statistici despre site uri, pe alexa.com.
Da e gratis, poti cauta pe google denumire site si apoi alexa.com
Ce sa vezi mult laudadtul livejasmin e clasificat pe locul 29 ca site de accesare pe internet (sper ca am inteles bine) si la nivel global pe locul 50.
Alt site mfc pe locul 379 in sua si pe 664 la nivel global.
Alte site l am agsit pe locul 34000.
E o diferenta fratilor, ce sa zic, vezi si ce vizitatori acceseaza site ul erspectiv. Bine, asta stii si cand iti intra in pvt, dar e bine sa ai aceste informatii dinainte sa te inscrii pe un siet anume.
mai sunt si alte site-uri care masoara traficul si iti arata din ce tari vin membrii.
https://www.similarweb.com/website/chat ... jasmin.com#
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc andromac

Tot studiez acest forum, e foarte bun.
Ce sa vezi, gasesc pe cineva care scrie si nu e singura ca orele bune de intrat, nu ma exprim, de trafic, ca sa nu fiu injurata, sunt : 3am - 8 sau 9 am si 14-23 si ca 10-14 e slab
Stiu ca nu e bine sa studiezi f mult modele, ore etc etc, dar totusi un minim de studiat e musai.
Tb sa incepi bine, indiferent pe ce site esti, cu pvt sau free pt ca esti promovat la inceput model nou, poate tarif mai mic, etc. Apoi desigur ca esti evaluat. Chiar dc nu e un job obisnut, o da esti evaluat in permanenta. Vezi mfc cu scorul lui minunat, ajungi sub 500, o nu prea mai vezi clienti. A ba ii vezi noaptea cativa. Cu multa munca te poti redresa oricand , dar e munca mare.
Daca vei intra in orele slabe ( ore slabe pt site ul 1,2,3... etc ac pe siteul y poate fi ok si la aceste ore prinzi tari, care atunci cand la tine e 13 la ei e seara, dar siteul y e o exceptie, pt banii vin in cel mai mare procent de la americani) clar ca vei avea putine pvt si auotmat evalaurea ta ac si model va fi una slaba. Logic ca nici clientii nu se vor duce cater un model slab. Uneori se duc,ca se setura si de modelele preferate (mda fiecare membru are 2,3 modele preferate dc nu si mai multe unii).Asta e si una din cauze cand ai o perioada mai slaba, clar o parte din clieni, inevitabil vor pleca de la tine sau vor veni f rar.
Eu , clientul, am banii, eu platesc pt ceva de calitate, da. Ma duc un timp la filmele unde joaca actorii preferati, dar mai apoi schimb, vreau diversitate. Eu platesc, deci eu decid.
Normal ca si marketingul are un rol enorm in industria asta. Inca stiu putine despre asta, dar asta e adevarul si se aplica la orice vanzare din lume.
Si mai e ceva care o sa ajute pe cei incepatori. As fi vrut sa gasesc si eu info de genu asta cand am inceput. Ca si in viata reala, daca te multumesti cu putin, putin vei avea. Si daca te vinzi ieftin, nu te astepta sa se intample minuni (astea sunt iar o exceptie). Nu ma refer la tarif aici, ca vrei nu vrei...in p..... m tb sa pui si tu 2.99 daca 80% au ac tarif, cel putin multe luni. Dar dc pescuiesti in pvt oameni saraci, vei avea un venit mic, da din vdc. Bine acum pt Romania poate fi un venit ok, dar fac comparatie cu ce venituri exista in ac domeniu. Pt ca la inceput am crezut ca sunt minciuni, dar nu sunt. Asa deci sa zicem ac te multumesti si cu sarantocii acer stau 3, 4 min cu tien in pvt. Ei bine astia or as revina pt ca stiu ca tu ii accepti. Da si astia or sa ti ocupe timpul si chiar daca cei bogati vor vrea sa vina al tine, le plac pozele, atitudinea etc si vad ca esti mult timp ocupaat cu pvt cu ceilalti, or sa renunte, pt ca nu sta nici unul dupa fundu tau, piata e mare.
Nu zic ca ...cu acesti clienti saraci nu se castiga bani sa te intretii, dar nu cred ca evoluezi.
Nu e un domeniu usor, dar cred cu indrumari corecte si dc veri as faci treaba faci. Dar necesiat sacrificii. e un sacrificu sa lucrezi noaptea sau jumate idn noapte in conditiile in care ceilalti, prieteni, familia ta au joburi obsinuite cu program de zi. Tb as-ti pastrezi si prieteniile si relatiile bune cu oamenii si familia, dc ai sot, copil etc.
Dar merita sa fii un om echilibrat , sa le impaci pe toate.
Si rog, dc vrea ...bineinteles cine mai citeste acest post sa aduca info utile. Daca vrea ca sunt oameni darnici cu info pe gratis, altii tin pt ei de frica concurentei
anabeauty37
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 06 Mai 2017, 11:28
Has thanked: 16 times
Been thanked: 45 times

Buna Julyana, bine v-am gasit pe toti, abia m-am inregistrat pe forum. July, sunt model independent, as vrea sa te pot sfatui sau ne sa sfatuim reciproc, dar nu stiu daca si cum putem vorbi in privat, trimite-mi tu mesaj cum sa luam legatura, multumesc, spor tuturor si sa aveti o zi frumoasa!
JullyAna
Mesaje: 24
Membru din: 14 Apr 2016, 19:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna anabeauty37 ti-am lasat pm ;)
Scrie răspuns

Înapoi la “Forum dedicat începătorilor în Industria Adult”