Cel mai bun studio de videochat din Romania

Această categorie este dedicată strict pentru Studiourile de video chat care vor să anunțe diversele acțiuni de imagine, să pună linkuri spre diversele articole comandate prin diverse publicații, știri TV, site-uri de știri, bloguri etc. Deasemenea este categoria potrivită pentru a pune link spre diversele articole de calitate prezente pe siteurile Studio-urilor sau Agențiilor de Modele. Se acceptă doar un paragraf din aceste articole + link către sursă și bineînțeles câteva cuvinte suplimentare despre aceste acțiuni, Articole etc., nu ar strica. 🇷🇴✅🌎
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Imagine


Editia 2019 a AW Awards a adus tripla recunoastere Retelei Internationale de Videochat, Studio20.

Una dupa alta, limuzinele de lux au ajuns in fata Melody Grand Ballroom din Mamaia. Cele mai bune modele de videochat si cele mai bune studouri de videochat din lume s-au reunit pentru a sarbatorii impreuna nominalizatii si castigatorii AW Awards 2019.

“Nu putem sa nu ne intrebam : Oare scena de la AW Awards de anul asta o sa poata sustine toata echipa Studio 20?” a fost gluma intre echipele Studio20 din tara si din afara in timp ce binecunoscuta retea internationala de videochat se pregatea de calatoria spre Mamaia.

Alexandru Gheorghe, gazda si organizatorul AW Summit a rugat cele doua superbe hostess sa faca loc pe scena atunci cand s-a aununtat ca Studio20 este “Cel mai Bun Studio de Videochat din Romania”.

Pentru urmatoarele 2 minute, 70 de modele #girlsfromstudio20, #boysfromstudio20, staff si manageri Studio20 au defilat in aplauzele si uralele publlicului aflat in sala.

Nu este prima data cand Studio20 acapareaza scena AW Awards, de la an la an, pe masura ce compania se extinde, marindu-se si personalul si numarul de modele care alcatuiesc anturajul Studio20. Modele de videochat din Colombia, Statele Unite si din toate sediile Studio20 din Romania au insotit in acest an reprezentantii companiei pe scena care deodata parea prea mica.

Mai multe detalii aici: https://www.studio-20.ro/noutati/studio ... -2019.html
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
SoulCams Models Studios wanted
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Cine determină care studio este "cel mai bun"? De curiozitate întreb.
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

E cine?Calitatea de sponsor,adica faptul ca platesc sa sponsorizeze acel AW AWARDS,si banii pe care ii dau sa le se faca un trofeu.In rest nimic.Da cei mai mari sunt,dar in rest nu exceleaza la nimic.
Nu sunt nici cei mai luxosi ,nici cei mai buni traineri nu au,nici cele mai mari incasari.Vrajeala multa ,reclama multa si atat(exemplu:o tot promovau pe o tipa care era la ei ca e cel mai bun model de videochat si conform livejasminer ea nu mai intrase de 2 ani online ,pe ce era buna nu stiu.Au 2-3 fete bune sau aveau,si sute care daca fac 200-300/perioada e nebunie.
NU AM NIMIC CU VOI,DAR ATATA LAUDA CAND STITI CA SUNTETI MEDIOCRII,NU AM VAZUT!
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Ionela.... sigur AllStars Studio este mai performant... Castigi 5000$ :)) ( Nu e nevoie sa se modereze pentru ca nu mai exista se pare ).
Dar ma intreb eu.. daca fetele faceau 5000$ ca in reclama... de ce nu ati mai avut bani de platit hostingul la site? :))

Lasa frustrarile Ionela, e usor sa ii critici pe altii dar se pare ca e mai greu sa faci tu ceva...

Eu felicit Studio20 pentru premii si pentru activitate in general!
These users thanked the author Smart for the post (total 2):
Studio20 (01 Iul 2019, 09:44) • theselby (03 Iul 2019, 15:08)
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Fie ca vobim de premiile din industria muzicala , film , sau orice alte gale de premiere , fiecare are favoritii sai , opiniile sale. Iar cand tu insuti esti concurent sau faci parte din industria pentru care premiile respective se acorda, cu atat sunt patimile si mai mari .

E hilar cum comenteaza unii (nu ma refer doar aici de topicul acesta) care nici macar nu se nominalizeaza , nu voteaza , etc. Imi aduc aminte ca acum 2-3 ani de zile se facuse fuzz pe twitter pe o categorie "Social media star" unde castigase cineva care avea 10k followers . Comentau unele modele ca ele au 50k - 100k si ca meritau sa castige . M-am uitat pe profilele respective si nu aveau nici macar o postare sa le ceara urmaritorilor sa le voteze. Interes zero ,nominalizare zero ... dar comentarii maxime .

Transant , asa cum ma cunoasteti , vreau sa abordez si tema sponsorizarilor . Evenimentele , indiferent de natura lor sunt bugetate. De unde vine mancarea , bautura , de unde construiesti o scena , de unde oferi open bar la o petrecere daca nu din sponsorizari ? Ca obiceiul corect al cumpararii unui bilet de participare nu e deloc tipic romanesc ... Si cine sunt companiile care sponsorizeaza ? Cei care isi permit, cei care au bugete sa ajute aceste evenimente si implicit aceasta industrie. In general , cei mai buni (ca fiind buni in ceea ce fac au si bugetele necesare) . Coincidenta face ca cei mai buni , care si sponsorizeaza , sa si castige premii . E atat de simplu , dar nici asta nu e o regula . In decursul anilor am avut multe exemple de sponsori care nu au castigat nimic , si zeci de exemple de non sponsori (companii , studiouri , modele , modele independente) care au castigat .

Dincolo de orice controverse , discutii , certuri si asa mai departe , evenimente precum AWSummit , LiveCamAwards , BCams si BucharestSummit (in ordinea cronologica a aparitiilor lor) au adus un plus de valoare prntru businessul fiecaruia , si in special pentru businessul sau activitatea acelora care au stiut sa profite de existenta acestora , sa discute business si sa profite de oportunitati .
Restul ... sunt bla-bla-uri care nici nu trebuiesc bagate in seama .

Hai sa cautam in dictionar definitia respectului , macar in 2019 .
Thanks for reading .
These users thanked the author alexiss for the post (total 4):
WinXPfather (29 Iun 2019, 12:22) • theselby (03 Iul 2019, 15:08) • Studio20 (03 Iul 2019, 17:24) • Adania (04 Iul 2019, 11:34)
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Ionela88999
User Junior
User Junior
Mesaje: 78
Membru din: 06 Oct 2017, 05:18
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Smart.Iti spun de acum,acel studio pt care am pus anunt nu imi apartine,nu castig nimic de la el,este al unei prietene care m-a rugat sa pun un anunt si pentru ea ca sa nu mai faca cont nou sa astepte aprobare postare,iar eu am acceptat cu gandul ca poate o sa fie cineva interesat,si o sa fac un bine in 2 directii.
Sunt model strict independent,nu am fost la un studio niciodata.Nu am detinut studio niciodata,si nici nu mi-as dori !
Degeaba te ataci si tu,ca eu urasc bullshiturile astea de mor.
Cunosc multi din industrie si eu,chiar si de la 20,pe Mugur,"surorile"2D,Bogdan de la 20 men .
Eu mi-am spus parerea:daca sunt cei mai buni,la ce sunt,ne spun si noua?Cum adica esti cel mai bun?La ce?
Esti cel mi performant?
Ai cele mai bune incasari per model?
Modelul care face cel mai bine din lume e la tine in studio?
Cum esti cel mai bun?
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Ma bucur ca inca mai trezim asa reactii "vii", inseamna ca ne facem treaba bine :)
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

felicitari maxime atat studio 20 pt premiile lor, cat si organizatorilor de astfel de evenimente pentru ca ne ofera aceste oportunitati!
Adania
Mesaje: 13
Membru din: 04 Iul 2019, 11:26
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Contact:

Salut! Intervin si eu in discutie poate ca musca in lapte, dar voi vorbi din experienta personala. Nu stiu cum e sa lucrezi efectiv la alte studiouri in afara de Studio20, unde mi-am inceput cariera de model si unde sunt si in prezent, dar voi spune ca m-au ajutat sa cresc in plan personal - am venit la ei ca o tanara ce tocmai isi finalizase studiile si isi cauta o slujba care sa ii asigure un venit prin care sa se intretina de una singura (voiam neaparat sa ma mut de una singura), iar cei de aici m-au primit si m-au invatat sa fiu mai increzatoare, independenta, m-au ajutat sa imi descopar feminitatea si sa mi-o pun in valoare, asadar, in ceea ce ma priveste, da, pentru mine, Studio20 sunt cei mai buni!
Cu stima,
Adania
Avatar utilizator
EsmeeCharm
Mesaje: 9
Membru din: 04 Iul 2019, 11:49
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

UniqueAttitude scrie: 22 Iun 2019, 20:16 Cine determină care studio este "cel mai bun"? De curiozitate întreb.
Am obesrvat ca s-a deviat putin de la intrebarea initiala.
Cine determina care este cel mai bun studio de videochat.
Raspunsul e simplu din punctul meu de vedere: MODELELE!
Niciun studio nu va castiga atatea premii sau nu va primi laude daca nu are modele care se simt bine lucrand acolo si care castiga bani.
Pentru transparenta eu sunt model la Studio20 si pot confirma ca este cel mai bun studio si asta nu pentru ca au atat de multe premii ci pentru ca au grija de noi modelele care lucram aici.
Noi suntem intotdeauna pe primul loc, indiferent daca avem castiguri mari sau mai mici, iar daca avem castiguri mici ne ajuta sa evoluam. Asta face ca un studio sa fie cel mai bun. Faptul ca lucreaza cu modelele si nu le lasa acolo intr-o camera sa se descurce singure pentru ca lor oricum le vin banii.
NikyJonnes
Mesaje: 2
Membru din: 03 Iul 2019, 18:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Felicitari Studio20 atat pentru premii cat si pentru munca si timpul investit pentru a putea fi considerat cel mai bun!
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

M-ar fi interesat mult mai mult răspunsuri de la oameni reali, nu așa-zise modele care "pupă" fese. Tot nu m-am lămurit, din păcate. Și nelămurita voi rămâne, pentru că pupătorii de fese, robotei sau cum vreți voi, sunt prin preajmă :). Fără aluzii, doamne ferește!
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

UniqueAttitude scrie: 04 Iul 2019, 20:24 M-ar fi interesat mult mai mult răspunsuri de la oameni reali, nu așa-zise modele care "pupă" fese. Tot nu m-am lămurit, din păcate. Și nelămurita voi rămâne, pentru că pupătorii de fese, robotei sau cum vreți voi, sunt prin preajmă :). Fără aluzii, doamne ferește!
Este evident urat din partea ta sa jignesti oameni pe care nu i-ai cunoscut niciodata, dar ne obisnuim si cu aceste "beneficii" ale mediului virtual, ce sa facem. Ma intreb totusi, daca tie ca model iti place cand intra un guest si spune "you stupid bitch show pussy"?

Pe subiect, poti avea o multime de criterii:

- cele mai multe modele
- cea mai buna medie de incasari lunare per model
- cea mai buna medie pe ora per model
- cele mai multe modele in top 10 pe situl unde lucreaza
- social media reach pentru studio si modele
- cel mai crescut brand recognition

Personal, cred ca trebuie facut un mix din toate, pentru ca unele sunt opuse (cele mai multe modele cu media per model, de exemplu - evident la 5 modele poti avea o medie per model mai buna ca la 500). Dar, daca ai face un punctaj pe toate cele 6 criterii, cred ca Studio 20 ar avea maxim la 3 din 6 si peste medie la 3 din 6, deci ar iesi probabil pe locul 1 overall.

Numai bine!
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Și nu în ultimul rând, cei mai buni știu să răspundă.
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Exista si "parerea" asta", ca doar "cateva" modele de la Studio20 fac bani si anume cele mai cunoscute: Devious, Sassha, Raquelle, EvaDevine, etc.

Drept pentru care ... https://www.studio-20.ro/noutati/vorbin ... dio20.html
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Așa cum există și "nemulțumitele", care sunt "puse" să muncească mult, și "nu își primesc banii", sau li se opresc pentru amenzi. Amărâte de amenzi care nu acoperă nici măcar 1% din investiția făcută pentru ele (nervi, timp, energie etc). Stau și mă întreb, când vor deveni oamenii asumați, și vor spune "băi nene, am meritat-o"?
These users thanked the author UniqueAttitude for the post:
Studio20 (15 Iul 2019, 13:43)
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Stiti deja ca modelele Studio20, #girlsfromstudio20 cum le place sa se prezinte, sunt fericite si implinite, castiga foarte bine, sunt puternice si independente. Odata in plus, in cadrul galei YNOT CamAwards din Hollywood, Oscar-ul american pentru industria de entertaintment online. modelele Studio 20 au castigat cele mai multe premii: https://www.studio-20.ro/noutati/modele ... icite.html
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
KaylinDream
Mesaje: 16
Membru din: 05 Iul 2019, 14:29
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times
Contact:

UniqueAttitude scrie: 22 Iun 2019, 20:16 Cine determină care studio este "cel mai bun"? De curiozitate întreb.
Noi, adica modelele, si echipele din spatele cortinei. Fara acei oameni care isi dau si sufletul pentru noi, Studio20 nu ar fi ajuns asa de departe. Niste oameni minunati, alaturi de noi la orice pas
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Multumim din nou modelelor Studio20, celor peste 250 de colegi din echipele de marketing, suport si management din toate cele 22 de locatii Studio20, impreuna am castigat inca un premiu de Best Cam Studio of 2020 la Lisabona, in cadrul galei LiveCamAwards! #wesucceedtogether
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Acțiuni de imagine, Articole, Proiecte, Inițiative Studiouri și Agenții Modele”