Primul studio de videochat ce ofera mobile-app pt angajati

Această categorie este dedicată strict pentru Studiourile de video chat care vor să anunțe diversele acțiuni de imagine, să pună linkuri spre diversele articole comandate prin diverse publicații, știri TV, site-uri de știri, bloguri etc. Deasemenea este categoria potrivită pentru a pune link spre diversele articole de calitate prezente pe siteurile Studio-urilor sau Agențiilor de Modele. Se acceptă doar un paragraf din aceste articole + link către sursă și bineînțeles câteva cuvinte suplimentare despre aceste acțiuni, Articole etc., nu ar strica. 🇷🇴✅🌎
Scrie răspuns
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare tuturor,

Motto-ul nostru este: "Inteligenta este sexy". Acest motto este valabil atat pentru modele (intrucat scopul nostru este acela de a face bani cat mai mult cu minte si cat mai putin abuzand de corp) cat si pentru echipa ChatLive.
Intrucat confidentialitate actiunilor pe care le fac modelele este maxima... nu prea avem cum sa publicam demonstratii de inteligenta din acea zona. Astfel ca ne ramane sa va mai anuntam din cand in cand despre ce anume inovam.
Salutare tuturor,

Prin acest blog-post dorim sa va anuntam ca studioul ChatLive este primul studio de videochat din lume care ofera o aplicatie mobile pentru angajatii sai (modele si staff deopotriva), momentan doar pentru smartphone-urile Android. [...]
Pt articol complet, vizitati http://blog.chatlive.ro/chatlive-este-p ... -angajati/

De veti avea comentarii, pareri sau sugestii, sunt disponibil sa va ascult opiniile, fie ele bune sau rele.

Cu stima,
Sebi.

Imagine
SoulCams Models Studios wanted
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Revin cu un update foarte important.

Aplicatia de mobil ce o oferim angajatilor nostri contine acum, in total, 4 module importante:
1. statisticile periodice
2. clasamentul modelelor functie de incasari
3. clasamentul modelelor functie de numarul de ore online
4. lista de conturi pe site-uri si logare automata in absolut toate site-urile. Astfel modelele noastre pot oricand sa-si verifice mesajele de pe telefonul mobil, fara sa tina minte pe de rost parole, sau fara sa le fie interzis acest aspect.

Imagine
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Felicitari, e super util ce ati dezvoltat!
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Buna Seby, eu ti-am mai dat tie sfaturi in trecut cu privire la ce ai dezvoltat, sper sa apreciezi acum la fel cum ai facut in trecut, nu intelege gresit acest post nu il scriu fiind manat de faptul ca m-ai jignit si atacat zilele trecute fara nici o baza reala.
theselby scrie:De veti avea comentarii, pareri sau sugestii, sunt disponibil sa va ascult opiniile, fie ele bune sau rele.
Ma scuzi te rog, dar cred ca ai fi putut sa folosesti cu succes unul din urmatoarele titluri:

1) Primul studio din lume la care programul modelului nu se termina!

Modelul nu termina niciodata lucrul pentru ca prin intermediul aplicatiei ea este legata de studio, mai scrie un mesaj mai vede un top mai x y z in timpul ei liber!
Ea o parte din timpul liber il dedica jobului deci timpul liber nu este liber!
Este de vis asta - dar oare modelul e constient ca daca sta 1 ora -2 ore pe zi sa verifice aplicatia de la studio ea nu este platita pentru acest lucru si ca timpul modelului liber se diminueaza considerabil luand in considerare si orele de somn.
Ai sa spui ca e posibil si ca o poate ajuta atunci cand o sa intre online ... E POSIBIL, dar pana atunci orele de lucru se lungesc fara plata.

Eu ca model as dori ca in timpul liber sa fiu libera!

2) Primul studio din lume care isi poate urmarii modelele si in afara programului de lucru.

Sunt atatea aplicatii care au diferite nivele de acees care le permite: citirea mesajelor fb messager / whatasapp vizualizarea galeriei personale si asa mai departe, sa vedem:

- daca aplicatia are acces de Gps - poti sa vezi unde este modelul la orice ora din zi si din noapte.
- daca aplicatia are acces se pot vizualiza conversatiile din FB sau de pe Whatsapp / sms-urile
- daca aplicatia are acces la contacte - poti sa iei lista de contacte, dam un exemplu de la 20 de modele x 400 de nr de telefon sunt 8000 de contacte carora le poti trimite mesaje publicitare sau cine stie ce mai ce poti face.
- daca aplicatia are acces la galerie ( sa faca modelul upload pe site la o poza ) si face o poza funny cu iubi in pasa goala cu ajutorul aplicatiei o poti vedea si tot asa,
- daca aplicatia are acces la microfon poate inregistra conversatiile purtate,
- daca aplicatia are acces la call logs poti vedea cine cu cine vorbeste,
- sunt aplicatii care ruleaza in background si care sunt nedetectabile... pt un user de rand nici o sansa sa stie ce se intampla

Cum convingi modelul ca prin aplicatia instalata in telefon nu o spionezi ?




Gata, Deja am scris prea mult,



P.S. Astept prietenii din cercul apropiat sa vina sa iti ia apararea Logic!
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

GlamourFoto scrie:Buna Seby, eu ti-am mai dat tie sfaturi in trecut cu privire la ce ai dezvoltat, sper sa apreciezi acum la fel cum ai facut in trecut, nu intelege gresit acest post nu il scriu fiind manat de faptul ca m-ai jignit si atacat zilele trecute fara nici o baza reala.
Multumesc de sfaturi Adrian, o sa le iau in considerare, la fel ca in trecut.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

theselby scrie: Multumesc de sfaturi Adrian, o sa le iau in considerare, la fel ca in trecut.
Ma bucur sa fiu de folos theselby!
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

ideea de a spiona modelul in viata privata este paranoia curata + ti se poate trantii un proces de mai mare frumusetea .........
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare MassEffect.
Probabil Adrian a uitat sa mentioneze in postarea lui ca a scris un "pamflet". Or fi existand oameni care vor sa-si spioneze modelele, insa ce a enuntat el acolo nu face absolut deloc parte din ceea ce fac eu, ci o simpla fabulatie si specula.

Aplicatia de mobil ce-am dezvoltat-o noi momentan face doar 4 chestii:
* ii arata incasarile periodice
* ii afiseaza clasamentele (per ore si per incasari)
* ii ofera logare rapida in site-urile ei, pentru a face ce vrea ea acolo... fie ca-si citeste mesajele, fie ca face streaming, treaba ei ce face ea in timpul liber.

Exista modele serioase in industrie care nu vor sa piarda legatura cu membrii lor. E inuman sa le "dau voie" sa-si verifice mesajele doar de la studio. Eu am creat o solutie eleganta pentru treaba asta, altii dezvolta teorii ale conspiratiilor :)

Anyway, mult succes!
Avatar utilizator
YZF
Mesaje: 34
Membru din: 29 Mar 2014, 13:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Intru rar, de aici late-reply-ul.

Of, ciudat sa vezi doi oameni buni certandu-se (da stiu, amandoi veti zice ca nu va certati ca acum suntem toti politically correct si doar ne dam feedback constructiv).

Il stiu pe Sebi, il stiu (putin mai putin) si pe Adi pentru ca am colaborat.
Amandoi sunteti chiar "nice guys", nu schimbati asta.

Eu unul ma chinui de pe mobil cu site-ul (interfata de model/studio) partenerului principal cand am ceva de verificat, site care poate suferi imbunatatiri la cum se comporta de pe mobil.

Pentru ca ma chinui de pe mobil, pe mine ma incanta sa ai OPTIUNEA sa faci chestii de pe mobil mai usor decat le faci in momentul actual.

Da, inteleg si punctul lui Adi ref work/life balance, care e valid daca se trece nu ca optiune (pt cine urmareste sau tatoneaza performanta) ci ca indatorire/incarcare/extindere in timpul liber (mai model, te ia mama naibii daca nu raspunzi mesajelor membrilor cand esti offline in max 90min, jap, amenda/haos).

Ref dark theories, totul e o optiune, judeci risk/reward, analizezi din ce informatii ai, iei o decizie. Da, sunt atent la ce permisiuni imi cere orice instalez pe telefon (sau pc/laptop), dar la inceputuri nici nu aflai ce program ce foloseste, acum macar stii. Iti trebuie? Iti aduce valoare adaugata? Iti face munca mai usoara? Iti da leverage in piata? Risk/reward iese bine? Dai install. Nu, cancel.

Revin la introducere: Amandoi sunteti chiar "nice guys", nu schimbati asta.
Bsmart Studio - bsmart-studio.ro | FB: Bsmart Studio | 0725BSMART

Imagine
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare,

Revin cu ceva informatii.
Ramanem primul studio care a oferit modelelor app mobil.
Dar de 1 saptamana, echipa Camerolla ofera si altor studio-uri acelasi app :) Mai multe detalii aici: viewtopic.php?f=6&t=16587&p=107122#p107122

P.S. Modelele pot folosi acest app ca sa trimite selfiuri (sau poze) catre studio, pt social media ;)
Scrie răspuns

Înapoi la “Acțiuni de imagine, Articole, Proiecte, Inițiative Studiouri și Agenții Modele”