DIICOT și ANAF dau iama în videochatiste: Detalii pi...

Colecție de Știri despre Industria XXX și Activitatatea de video chat adult si non-adult din mass-media internă, România dar și din alte tări. Nu copiați articolele integral, maxim 10% din textul articolului plus link către sursă și păreri personale despre Articol. Se pot integra și videouri din Youtube! 🆕📰🇷🇴📖🌎
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Lasa ca nu stie nimeni... Ba stie :) Atata timp toata lumea a zis ca ... lasa eu de ce sa platesc taxe, eu de ce sa lucrez legal ca nu ma prinde tocmai pe mine ... Sau poate tocmai tu esti una dintre aceste persoane :)

http://www.ziarulevenimentul.ro/stiri/t ... 66687.html

Serviciul teritorial Bucuresti al DIICOT şi ANAF au demarat o ampla ancheta de stopare a savarsirii infractiunii de evaziune fiscala intr-un caz in care sunt implicate sute de persoane cu venituri din videochat. Ancheta vizeaza persoanele care lucrează individual, fără forme legale si care nu-şi plătesc taxele la stat.

Persoanele anchetate au inregistrat venituri colosale intre anii 2007 si 2015, „ numarul lor este de ordinul sutelor si riscă să fie sancţionate cu inchisoare de la 2 pana la 8 pentru un prejudiciu de 76 de milioane de dolari”, au declarat reprezentantii DIICOT. Anchetatorii vor duce, pentru inceput, la audieri 37 persoane din mai multe judete ale tarii, in dosarul deschis in urma unei sesizari facute de Directia Generala Antifrauda Fiscala...
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

In sfarsit o veste buna!Acum sa o vad eu pe Maricica daca mai intreaba ''nu se poate si altfel''? NU,nu se poate!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Mda...era si timpul....
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Pfiu ...din pacate o sa fie jale in aceasta minunata lumea a noastra a "chatistilor" , articolul de mai sus mi-a confirmat o intamplare din noaptea de revelion cand o persoana avizata si "din sistem" s-a trezit sa ma intrebe tam nesam pe la 3-4 dimineata :

Bai tu te mai ocupi ma cu prostia aia de videochat ?

Eu normal ca paranoizat si cunoscand cat de cat persoana zic : AAAA , nu ma ...m-am lasat demult acum doar mai ajut pe unu-una-altu-alta cu cate un sfat dar de vreo 1-2 ani incurajez pe toata lumea sa-si declare veniturile ca o sa vina ziua in care o sa intre si domeniul asta la taxat


Beat beat dar dupa ce mi-a zis "mare vrajeala ai dar te las sa ma minti ca doar suntem prieteni , fi atent care e buba : se actioneaza ca in cazul pariurilor online , pe intelesul tau ...nu o sa te caute nimeni pe tine personal , avem o lista cu vreo 50-60 de site-uri pe care stim ca sunt inregistrati multi cetateni romani care castiga sau cheltuie sume importante acolo , acum lucram la cadrul juridic prin care sa obligam site-urile alea sa ne raporteze tot ca daca nu pur si simplu le interzicem asa ca ai mare grija daca inca mai ai conturi o sa se afle sigur pana la ultimul ban care l-ai castigat sau cheltuit acolo , prostia asta de vidochat a ajuns sa produca prea multi bani si e si normal sa vrea si statul partea lui" a facut o pauza si a terminat cu :" Nu mai bine te bagai tu in ceva legal" :))


Acum .... Dumnezeu cu mila ca daca o fac la modul asta nu o sa fie prea confortabil pentru 99% din "industrie" , Isa ...Maricica care a intrebat mai scapa cum scapa dar Maricica care a mers pe burta ca ea e smechera si a stiut sa-si faca cont de chaturbate si payoneer o sa aibe o surpriza maricica / fatala daca se ajunge aici

Pana una alta ... ziare pline , anunturi pe facebook cu sutele , armasari in cautare de partenere la cuplu macar 1 pe saptamana , fatuci ca Loredana care cred ele ca e mai ieftin sa-ti faci tu singura o sticla de cola decat sa dai la Mega Image 2.83 ron pe o simpla sticla de plastic cu apa colorata , Robin Wolfhuzi care invata ei modelele sa paseasca spre independenta suprema pe MFC si asa mai departe ....Sa avem un 2016 cat mai bun toti !!!
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
wildcouple20
User Junior
User Junior
Mesaje: 93
Membru din: 18 Apr 2014, 20:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ador cum toata lumea se agita cu impozitele la inceputul anului,ori se fac arestari ori perchezitii,modelele se agita ba sa plateasca ba sa mearga pe burta..dar doar la inceputul anului...dupa toata lumea isi vede de treaba :)))
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

wildcouple20 scrie:Ador cum toata lumea se agita cu impozitele la inceputul anului,ori se fac arestari ori perchezitii,modelele se agita ba sa plateasca ba sa mearga pe burta..dar doar la inceputul anului...dupa toata lumea isi vede de treaba :)))

Hai ca nu e chiar asa... :wink:
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Erau pe aici niste "binevoitori" care acum 1-2 ani spuneau ca e o prostie, ca doar nu o sa ia toate modelele care lucreaza de acasa sau in diverse "colaborari" cu studiouri din care nimeni nu plateste impozite pe venit si contributii sociale la intrebari ... sa vina sa ne mai explice odata :roll:
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
bebelina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 12 Ian 2008, 18:17
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

eu inca astept sa fiu arestata .. :D .
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

bebelina..ai grija ce iti doresti....nu se stie niciodata :)
Studio20 felicitari pentru atitudine....dar sa stiti ca sunt si unii care au fost inspirati de voi :)
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
AllaStudio
Mesaje: 4
Membru din: 17 Ian 2016, 22:19
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sa speram ca nu sunt doar vorbe ci se va trece si la fapte, e foarte greu sa intri in concurenta cu studiouri care ofera avioane drept comision.
•Alla Studio
http://www.alla-studio.com/
0760575799
0734320885
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

dau iama fiindca au aflat ca o sa creasca traficul in mod spectaculos, ca deh, tara are nevoie de bani, casele de la RAAPPS trebuiesc zugravite, masinile parlamentarilor trebuiesc reparate, aerele trebuiesc date la maxim , aerele conditionate si neconditionate, ba mai vin si refugiatii insotiti de obligativitatea Statului Roman de a li se plati sume felurite si diverse (in total de 1800 lei pe persoana indiferent de varsta persoanei), deci tara are nevoie de bani :

http://revistablogurilor.ro/au-aparut-c ... astrubare/

" GuyFi este, in realitate, un fel de cabina telefonica acoperita cu o draperie neagra, in care se afla un scaun si UN LAPTOP "
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andromaca_mulge_vaca scrie:dau iama fiindca au aflat ca o sa creasca traficul in mod spectaculos, ca deh, tara are nevoie de bani, casele de la RAAPPS trebuiesc zugravite, masinile parlamentarilor trebuiesc reparate, aerele trebuiesc date la maxim , aerele conditionate si neconditionate, ba mai vin si refugiatii insotiti de obligativitatea Statului Roman de a li se plati sume felurite si diverse (in total de 1800 lei pe persoana indiferent de varsta persoanei), deci tara are nevoie de bani :

http://revistablogurilor.ro/au-aparut-c ... astrubare/

" GuyFi este, in realitate, un fel de cabina telefonica acoperita cu o draperie neagra, in care se afla un scaun si UN LAPTOP "

Hahaha :lol: :lol: :lol: Ce nebuni :lol: :lol: :lol: asta mai lipsea cabina speciala :lol: :lol: :lol: :lol:
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Din punctul meu de vedere, sunt scarbit de statul roman. Sunt deacord sa plateasca toata lumea taxe, dar de ce sa le platesc eu taxe? Sa se cumpere din banii mei CALCULATOARE prin SCOLI la SUPRA PRTURI? sa se cumpere prin SPUTALE SERINGI de unica folosinta la 5000lei BUCATA????? Sa se contruiasca 2 Km la autostrada pe an la pret de 2000????? De asta????

Nu multumesc!

Solutii sunt si vor fi in toate domeniile si statul roman se poate multumi frumos doar cu cei 2% din minimul posibil. Restul e can-can.
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Darksiders scrie:Din punctul meu de vedere, sunt scarbit de statul roman. Sunt deacord sa plateasca toata lumea taxe, dar de ce sa le platesc eu taxe? Sa se cumpere din banii mei CALCULATOARE prin SCOLI la SUPRA PRTURI? sa se cumpere prin SPUTALE SERINGI de unica folosinta la 5000lei BUCATA????? Sa se contruiasca 2 Km la autostrada pe an la pret de 2000????? De asta????

Nu multumesc!

Solutii sunt si vor fi in toate domeniile si statul roman se poate multumi frumos doar cu cei 2% din minimul posibil. Restul e can-can.

lol, pe bune? :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Darksiders scrie:Din punctul meu de vedere, sunt scarbit de statul roman. Sunt deacord sa plateasca toata lumea taxe, dar de ce sa le platesc eu taxe? Sa se cumpere din banii mei CALCULATOARE prin SCOLI la SUPRA PRTURI? sa se cumpere prin SPUTALE SERINGI de unica folosinta la 5000lei BUCATA????? Sa se contruiasca 2 Km la autostrada pe an la pret de 2000????? De asta????

Nu multumesc!

Solutii sunt si vor fi in toate domeniile si statul roman se poate multumi frumos doar cu cei 2% din minimul posibil. Restul e can-can.
Ai perfecta dreptate cu :

- esti de acord ca toata lumea sa plateasca taxe
- statul roman face orice numai ce nu trebuie cu taxele platite si statistic mai mult de 50% din fonduri sunt furate

Te contrazic la final ..... cel mai de pret lucru pe care il castigi daca platesti taxe este LINISTEA ( sau in cazuri mai urate sansa la libertate ) , daca esti un model independent iti inteleg apetitul pentru adrenalina si poti incerca ce solutii crezi tu ca sa platesti doar 2% din minim ....poate merge , poate nu .... DACA esti manager/owner de studio sau vrei sa dai sfaturi atunci iti condamn gandirea pentru simplu motiv ca ii afectezi si pe altii , s-a discutat si paradiscutat subiectul si forumul prin moderatorii lui a subliniat faptul ca nu sunt de acord cu ideea de a evita taxele sau cu ideile care incurajeaza "mersul" pe burta ...
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
anna94
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 05 Iun 2015, 12:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Darksiders scrie:Din punctul meu de vedere, sunt scarbit de statul roman. Sunt deacord sa plateasca toata lumea taxe, dar de ce sa le platesc eu taxe?
Nu e obligatoriu sa ai rezidenta fiscala in Romania, poti alege; nu toate tarile impoziteaza veniturile din strainatate. :D
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

anna94 scrie:
Darksiders scrie:Din punctul meu de vedere, sunt scarbit de statul roman. Sunt deacord sa plateasca toata lumea taxe, dar de ce sa le platesc eu taxe?
Nu e obligatoriu sa ai rezidenta fiscala in Romania, poti alege; nu toate tarile impoziteaza veniturile din strainatate. :D
Anna ... e ca si cum la un topic despre frumusetea femeilor eu as exclama ca nu e obligatoriu sa raman barbat , exista tari unde cu sub 10 mii dolari ajung femeie cu acte in regula , si ca sa fie treaba treaba imi cheltuiesc restul de bani pe niste avocati calumea care sa ma invete si sa ma ajute cu o rezidenta fiscala intr-o tara care nu impoziteaza veniturile din strainatate dupa care daca prin absurd mai imi raman bani ma imbat si ma joc cu mine pana am primul orgasm vaginal din viata mea de jmecher care nu a vrut sa plateasca taxe ciorditorilor care reprezinta statul roman
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Daca ajungi femeie contacteaza-ma!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Morningstar
User Junior
User Junior
Mesaje: 66
Membru din: 10 Mai 2016, 16:32
Localitate: Transylvania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca vrei sa faci un business este normal si de la sine inteles ca il faci legal, daca vrei sa dai un tun cata vreme nu te prinde, o faci ilegal.
Exista insa metode inteigente de a te feri de o impozitare excesiva, un contabil bun te paote ajuta, de asemenea internetul este o fereastra deschissa, te poti informa, iar daca activitatea chiar devine rentabila n-ar strica un bilet catre un paradis fiscal insorit unde se poate deschide un offshoare.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Morningstar scrie:Daca vrei sa faci un business este normal si de la sine inteles ca il faci legal, daca vrei sa dai un tun cata vreme nu te prinde, o faci ilegal.
Exista insa metode inteigente de a te feri de o impozitare excesiva, un contabil bun te paote ajuta, de asemenea internetul este o fereastra deschissa, te poti informa, iar daca activitatea chiar devine rentabila n-ar strica un bilet catre un paradis fiscal insorit unde se poate deschide un offshoare.
Culmea este ca exact acolo se duc de obicei in control,unde scrie offshore,pentru statul roman si nu numai offshore=magarii(vezi dosarele penale mai recente care nu sunt legate de vchat,toate firmele erau offshore si ce au gasit...mama!).In rest e ok.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Morningstar
User Junior
User Junior
Mesaje: 66
Membru din: 10 Mai 2016, 16:32
Localitate: Transylvania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca vrei sa faci magarii, o faci oriunde, e drept ca pe offshore miroasa ceva mai puternic magariile. Sunt nou pe aici si sunt interesat sa intru in domeniu cu un studio, asa ca incerc sa citesc, sa ma informez si sa ofer sfaturi in baza experientei mele de business in general, ca in videochat sunt in statiul de student :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Știri interne despre Industria Adult și VideoChat”