Am fost la interviu de angajare la videochat.

Colecție de Știri despre Industria XXX și Activitatatea de video chat adult si non-adult din mass-media internă, România dar și din alte tări. Nu copiați articolele integral, maxim 10% din textul articolului plus link către sursă și păreri personale despre Articol. Se pot integra și videouri din Youtube! 🆕📰🇷🇴📖🌎
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2709
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 130 times
Been thanked: 80 times
Contact:

Din ce în ce mai multe studiouri de videochat au apărut atât în București, cât și în celelalte orașe mari ale țării. Studiorile se promovează spunând că modelele vor avea câștiguri uriașe,"independența financiară" și-și vor urma visurile. Am fost incognito la două studiouri de videochat din București, la un interviu de angajare. Care sunt cerințele, cum se plătesc salariile modelelor și, mai ales, ce sfaturi dau angajatorii modelelor de videochat pentru a atrage clienții și a-i face să revină, aflați în materialul B365.ro de mai jos.
Sursa: http://www.b365.ro/interviu-de-angajare ... 31848.html
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Salutare SAD^^EYES si multumim de info .. :wink:

Mai sa fie ! Temerare ziariste , nimic de zis !! Sefii lor, trebuie ca sunt foarte mandri de ele ...

Intrebari retorice :

1. Nu inteleg ce au toti cu Standard , ca una - doua ii auzi pe toti care au "patruns " acolo , cum ca se simțea un miros pregnant de mâncare :lol: , ca si cum cei de la Standard folosesc doar ca acoperire activitatea declarata de VCH si ei de fapt sunt un Bistro clandestin care fac de mancare ,pe sest .

2.Ce nu inteleg din stire ( si nici din prezentarea de pe site ) e urmatorul aspect . Cum adica Ei vă vor plăti pe voi direct, pe un card Payoneer .Streamate "face" card Payoneer fiecarui model (model care detine un cont de studio de fapt si nu unul de model independent ) si le trimite pe card banii aferenti fiecaruia ? (WOW !!!! ) . Cum face Streamate in cazul in care , studioul mareste procentul unui model ? Rezulta ca , modelul trebuie sa sune la Streamate ? :wink:

3.Pana la urma de ce se mai numeste studio agreeat ,daca comisionul e tot de 30 % ( din care 60% revine modelului ) ? Doar pentru plata saptamanala , nemaiexistand delay-ul ala de 3 weeks ? Au trafic mai bun se presupune , dar in cazul in care membrul selecteaza modele doar din US ce se intampla ? Poate aparea un model din Zimnicea pe lista celor din US ? :lol:
Eu traiam cu impresia ca modele de la Standard ,primesc procent de 50% de la site si nu 30 % , ca noi muritorii de rand .

Cel putin ,drept compensare pot seta la locatie US ? Sau au de ales tot intre Videle , Calarasi , Moldova ,Zimnicea , Bulgaria ? :lol: :lol:
mariuca
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 135
Membru din: 30 Mar 2007, 16:38
Localitate: in front of my pc
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

"Așadar, dacă un model lucrează numărul maxim de ore la Standard Studio - 35 de ore- și în această perioadă stă non-stop în sesiuni private exclusive cu clienții ajunge la maximum 1432 de dolari pe lună. "

vai, s-o ajute careva la matematica...
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

googlefun scrie:Salutare SAD^^EYES si multumim de info .. :wink:

Mai sa fie ! Temerare ziariste , nimic de zis !! Sefii lor, trebuie ca sunt foarte mandri de ele ...

Intrebari retorice :

1. Nu inteleg ce au toti cu Standard , ca una - doua ii auzi pe toti care au "patruns " acolo , cum ca se simțea un miros pregnant de mâncare :lol: , ca si cum cei de la Standard folosesc doar ca acoperire activitatea declarata de VCH si ei de fapt sunt un Bistro clandestin care fac de mancare ,pe sest .

2.Ce nu inteleg din stire ( si nici din prezentarea de pe site ) e urmatorul aspect . Cum adica Ei vă vor plăti pe voi direct, pe un card Payoneer .Streamate "face" card Payoneer fiecarui model (model care detine un cont de studio de fapt si nu unul de model independent ) si le trimite pe card banii aferenti fiecaruia ? (WOW !!!! ) . Cum face Streamate in cazul in care , studioul mareste procentul unui model ? Rezulta ca , modelul trebuie sa sune la Streamate ? :wink:

3.Pana la urma de ce se mai numeste studio agreeat ,daca comisionul e tot de 30 % ( din care 60% revine modelului ) ? Doar pentru plata saptamanala , nemaiexistand delay-ul ala de 3 weeks ? Au trafic mai bun se presupune , dar in cazul in care membrul selecteaza modele doar din US ce se intampla ? Poate aparea un model din Zimnicea pe lista celor din US ? :lol:
Eu traiam cu impresia ca modele de la Standard ,primesc procent de 50% de la site si nu 30 % , ca noi muritorii de rand .

Cel putin ,drept compensare pot seta la locatie US ? Sau au de ales tot intre Videle , Calarasi , Moldova ,Zimnicea , Bulgaria ? :lol: :lol:
E noua moda in Romania la studiourile "destepte", sa aranjeze plata modelelor direct din afara, sa nu plateasca nici un impozit si in final sa dea vina pe fete ca nu isi declara veniturile din strainatate. Dar asta nu va dura mult ... modelele devin pe zi ce trece mai bine informate si nu se vor mai lasa prostite mult timp.

Mi-a placut mult interviul de la noi, nu stiu la care sediu au fost asa ca mi-am felicitat, preventiv, ambele colege :)
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Una peste alta articolul este benefic domeniului din pct meu de vedere :

- Ca acea reportera a facut calculul maxim pe saptamana ( cele 35 de ore ) si a spus castigurile maxime pe luna ...problema de atentie sau cunostinte matematice
- Ca mirosea a mancare = pana nu demult la demisolul studioului cei de la Standard aveau si o firma de catering cu livrare la domiciliu deci CHIAR EXISTA O BUCATARIE si una industriala ( era un mic avantaj pentru modele ca isi puteau comanda mancare de la ei pe baza a niste puncte bonus bla bla )
- Ca cei de la Standard au ales optiunea cu aruncatul "pisicii" in curtea modelelor este cum a spus si studio20 o practica obisnuita si nu sunt singurii care o fac ...statistic vorbind peste 50% din studiourile mari si vechi o practica


La sfarsit .... felicitari ambelor studiouri pentru reclama gratis primita si la mai multe reportaje de genul , mi-am adus aminte de o faza amuzanta pe care am patit-o prin 2006-2008 .... a venit o domnisorica ziarist la fel de pe ascuns la un studio unde lucram pe vremea aia si la sfarsitul interviului m-a intrebat : se poate bana si Germania pe langa Romania ? uite eu recunosc nu venisem sa ma angajez dar chiar pare totul ok aici la voi si as incerca si eu .... povestea este cu happy ending ....a colaborat vreo 6-9 luni cu noi si pe urma a avut "o cariera" frumusica si ca model independent ...binenteles ca s-a lasat de jurnalism :))
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

eldiablo@ , deci e pe bune mirosul de mancare ? :lol:
Asta nu era rau deloc , existenta bucatariei .In alta parte am citit ca ofereau si cazare .Iar nu era rau. De se sa mai piarda timpul angajatul cu deplasari pentru masa ,pentru cazare ? Intre drumuri exista riscul sa se (re)intalneasca cu iubi ,cel cu trai parazitar .Timp pierdut , incercarea acestuia de ai face programul , influentare negativa de cele mai multe ori din partea insului si tot asa .

Partea cu ziarista , pe post de James Bond , convertita la "catolicism " e tare . Au fost convingatori factorii de decizie din acel studio si ea sa nimerit a fi pe aceiasi lungime de unda .Cazuri rare de compatibilitate , proiecte de viitor comune , nebanuite initial ... :wink:
Scrie răspuns

Înapoi la “Știri interne despre Industria Adult și VideoChat”