Interviu cu Devious Angell in Libertatea

Colecție de Știri despre Industria XXX și Activitatatea de video chat adult si non-adult din mass-media internă, România dar și din alte tări. Nu copiați articolele integral, maxim 10% din textul articolului plus link către sursă și păreri personale despre Articol. Se pot integra și videouri din Youtube! 🆕📰🇷🇴📖🌎
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Astazi a aparut un Libertatea un interviu cu Devious Angell, colega noastra de la Studio 20: http://www.libertatea.ro/detalii/artico ... 24608.html. Dincolo de traducerea eronata a cuvantului "devious", care inseamna "inselator" si nu "pervers", articolul marcheaza un mare pas inainte in promovarea unei imagini corecte a videochat-ului in Romania.

Nu este un articol publicitar sau platit, nu a fost scris de o firma de PR, a fost o discutie libera purtata chiar la noi in sediu de redactor, Devious si Robert. Nu au aparut poze false, cumparate de pe net sau blurate, a aparut chiar modelul care povesteste ce inseamna de fapt jobul ei, mult mai apropiat de psihologie decat de sex, asa cum fals a fost prezentat ani de zile in presa locala.

Si, poate cel mai important, am vazut o femeie mandra de jobul ei, care isi asuma ceea ce face si care transmite incredere altor potentiale modele, incredere atat de necesara pentru noi toti.

Marius, Ionut, e bine? :)
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Cred ca la mine te refereai cu Marius :), si daca ai cerut o opinie o ai! Da, e bine. Numai nu mai zi ca nu e un articol publicitar, ca este unul. Platit nu am de unde sti ca este. Reporterii nu vin din senin la studiouri sa intervieze brunete. Foarte posibil sa nu fie platit ca astea sunt situatii win-win, ziarul se alege cu un articol cealalta parte cu notorietatea. Si oricum daca ar fi platit nu e mare branza ca e destul de ieftin. Dar cand o zici ca nu, se percepe ca o intarire a faptului ca-i platit. Asa ca e mai bine daca omiti asta ca oricum nu conteaza.

Nu cred ca putem fi noi in masura sa judecam felul cum intelege cineva sa-si faca reclama. E alegerea fiecaruia. Putem doar analiza daca felul in care isi face cineva reclama deranjeaza pe restul sau imaginea domeniului. Cred ca articole de genul asta indiferent cum apar nu numai ca nu influenteaza negativ imaginea domeniului ci ii aduc beneficii. Nu e exagerat, sunt multe povesti de genul asta. Daca fata e reala (unii se pot indoi) o felicit pentru deschiderea de care da dovada si pe cei care au reusit sa o aduca aici.
articolul marcheaza un mare pas inainte in promovarea unei imagini corecte a videochat-ului in Romania
Suna mai corect asa:
articolul marcheaza un mare pas inainte in promovarea si a altei imagini a videochat-ului in Romania
Imaginea corecta le cuprinde pe ambele, si pe aceasta din articol dar si toata serparia care exista in domeniu. Nu enumer ca vrem sa mai curatam nu? Macar intre noi sa nu o ascundem, sa o indentificam si sa o punem la zid, si poate mai reducem din efecte.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Singurele care nu corespund sunt incasarile modelului dar in rest e un articol bun pentru reclama in general,mai trist este cand Maricica se logheaza pe Jasmin si hornydick la 0.98 intra si cere pussy lucru care in 99,99 din cazuri se intampla fara doar si poate ce impresie isi face ea cand nu face bani ca fata din articol?Pentru spalarea imaginii e foarte bun dar bumerangul adevarului socheaza la angajare cand modelul e pus fata in fata cu membrul.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Jobs4Adults
User Junior
User Junior
Mesaje: 92
Membru din: 14 Mai 2012, 17:58
Localitate: EroAward.com
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Referitor la felul in care e prezentata/promovata industria de videochat prin acest articol, eu daca as fi citit articolul inainte de publicare, as fi scos "A bifat 10.000 de bărbaţi în doar un an ...", pentru ca asta duce cu gandul la altceva, si se vede "prejudecata" redactorului privind videochatul...
CEL MAI BUN site de Videochat!>click CHATURBATE<BEST Webcam Site!
Yahoo mess & Skype ID: jobs4adults | CamSum.com - cam summit | www.EroAward.com
Asistenta 24/7 Modelelor Incepatoare & Medii pt Videochat de Acasa!
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Da, aveti dreptate.

@WinXP: Vine la Barcelona, verifici tu ca e reala :)
@IsaGlamChat: Incasarile corespund precis, Devious are cam 110-120 de ore de privat lunar la 2,99 USD/minut (in ianuarie a muncit numai jumatate de luna ca si-a pus silicoane, impotriva insistentelor mele ca nu are nevoie). Maricica este o realitate evidenta, eu procedez astfel: o prezint pe Devious (si alte modele de top din studio), ce rezultate se pot atinge si apoi explic drumul spre performanta, care trece si prin momentele cu 9,98 si hornydick. Daca vrea "easy way" si se multumeste cu 500-1000$ pe cec recomand un alt studio din zona, ca sunt destule.
@Jobs4Adults: Din pacate nu am vazut materialul inainte de publicare, cam asa e cand nu dai bani ... :(
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

In ziar scria ca aia sunt banii modelului, 11 mii de euro lunar,de fapt sunt 10-12 mii de dolari toti banii ,doar daca studioul face acte caritabile si plateste modelului 100% procent sunt toti banii ei otherwise se impart procent studio,impozite,etc.
La asta m-am referit pentru ca este interpretabila,una este 11 mii de dolari banii modelului si alta toti banii facuti intr-o luna.
Si inca o chestie care nu este adevarata,ca modelul face parte din primele 10 modele cele mai bune din lume,modelul poate are meritele ei dar este foarte departe de aceasta performanta,o alta chestie interpretabila de altfel,probabil a fost scrisa in baza nominalizarii la awards si stim toti ca oricine putea fi nominalizat acolo,chiar si un model care face 100 la perioada.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

IsaGlamChat scrie:In ziar scria ca aia sunt banii modelului, 11 mii de euro lunar,de fapt sunt 10-12 mii de dolari toti banii ,doar daca studioul face acte caritabile si plateste modelului 100% procent sunt toti banii ei otherwise se impart procent studio,impozite,etc.
La asta m-am referit pentru ca este interpretabila,una este 11 mii de dolari banii modelului si alta toti banii facuti intr-o luna.
Si inca o chestie care nu este adevarata,ca modelul face parte din primele 10 modele cele mai bune din lume,modelul poate are meritele ei dar este foarte departe de aceasta performanta,o alta chestie interpretabila de altfel,probabil a fost scrisa in baza nominalizarii la awards si stim toti ca oricine putea fi nominalizat acolo,chiar si un model care face 100 la perioada.
Modelul a zis corect dar jurnalistul roman in goana dupa senzational ... :roll:
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

E bine Isa, adica e foarte aproape de adevar fata de articolele cu adevarat mincinoase. Eu Mugur nu trebuie sa ma conving de nimic, chiar nu conteaza ce cred eu, am scris astfel pentru ceilalti ce citesc, tocmai sa nu mai puna ei semnul de indoiala ;). Altele sunt problemele...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
JustMee
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 15 Ian 2014, 16:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ca face ca nu face banuti nu asta este relevant pentru mine ...atitudinea ei este nu am cuvinte ;) sa vorbesti asa de urat de alte modele ca si cum ea este the queen bee ..oribil..tipic romania ;) frumoasa degeaba...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

JustMee scrie:ca face ca nu face banuti nu asta este relevant pentru mine ...atitudinea ei este nu am cuvinte ;) sa vorbesti asa de urat de alte modele ca si cum ea este the queen bee ..oribil..tipic romania ;) frumoasa degeaba...
Eu nu am gasit nimic in articol in care sa vorbeasca despre alte modele,poate ai citit tu alt articol dar in linkul de aici vorbeste strict despre ea fara nici o referire la alte modele.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Unde mai pui ca , nu numai ca in link vorbeste strict desprea ea fara sa fara referire la alte modele ,dar cred ca nici nu a fost nevoie sa fie prezenta la " interviu" ! Nici ea si nici macar seful ei !
A fost deajuns un material trimis de sef pe e-mailul vechiului colaborator din presa .Simplu si cu efect maxim catre categoria de cititori careia ii este adresat ,navetistii :lol: .
Doar nu aparea in Dilema Veche articolul ! :)
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

googlefun scrie:Unde mai pui ca , nu numai ca in link vorbeste strict desprea ea fara sa fara referire la alte modele ,dar cred ca nici nu a fost nevoie sa fie prezenta la " interviu" ! Nici ea si nici macar seful ei !
A fost deajuns un material trimis de sef pe e-mailul vechiului colaborator din presa .Simplu si cu efect maxim catre categoria de cititori careia ii este adresat ,navetistii :lol: .
Doar nu aparea in Dilema Veche articolul ! :)
Am scris mai sus ca interviul a avut loc la noi in sediu.
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Svideo scrie:
googlefun scrie:Unde mai pui ca , nu numai ca in link vorbeste strict desprea ea fara sa fara referire la alte modele ,dar cred ca nici nu a fost nevoie sa fie prezenta la " interviu" ! Nici ea si nici macar seful ei !
A fost deajuns un material trimis de sef pe e-mailul vechiului colaborator din presa .Simplu si cu efect maxim catre categoria de cititori careia ii este adresat ,navetistii :lol: .
Doar nu aparea in Dilema Veche articolul ! :)
Am scris mai sus ca interviul a avut loc la noi in sediu.
Salutare svideo@,
Nu am avut intentia sa te contrazic si nici nu as avea vreun interes sa o fac , tu stiind mult mai bine ca noi,cei care ne dam cu parerea unde a avut loc .Eu scrisesem la ce postase userul de (ceva) mai sus ,recunosc tot pe acelasi ton circumspect ,mea culpa probabil ,dar asta fara sa mai citesc inca odata ce ai scris tu .

Din unele amicitii cu oameni din presa ,care nu lucrau in presa cand ne-am cunoscut (!), stand la cafea cu ei prin redactie ,am mai vazut si eu cum se fabrica stirile , eu neavand nici in clin nici in maneca cu obiectul lor de activitate .Doar mai poposeam ( uneori, chiar cu orele ) intre doua drumuri prin oras . Pai ce alt loc mai misto sa gasesti de pierdut vremea , vara la +40 de grade (AC-ul full ) sau iarna, la -10 grade (tot full AC-ul :) ) decat intr-o redactie unde cafeau si apa minerala se gasesc din abundenta si au cel mai bun gust ? :lol:
Fiind si free , evident ! :wink:
P.S .Sa nu uit ideia ! Cateodata ma intrebau pe mine (sau cine mai era prin zona ) : Ce titlu sa-i punem la stire ? Nu o sa zic aici despre ce trust e vorba , oricum nu ceva de mana a 2 a ...
JustMee
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 15 Ian 2014, 16:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Imi cer scuze am inteles gresit :(( mii de sczue :( am incercat sa sterg postul si nu pot :( va multumesc ...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

JustMee scrie:Imi cer scuze am inteles gresit :(( mii de sczue :( am incercat sa sterg postul si nu pot :( va multumesc ...
Cand citesti ceva,incearca sa tii randul,pagina,link-ul ,etc :lol:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
JustMee
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 15 Ian 2014, 16:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

citeam 2 articole in acelas timp si am incurcat :) mi am cerut scuze :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Știri interne despre Industria Adult și VideoChat”