Controale pe videochaturi in Bucuresti/Pitesti/Ilfov?

Colecție de Știri despre Industria XXX și Activitatatea de video chat adult si non-adult din mass-media internă, România dar și din alte tări. Nu copiați articolele integral, maxim 10% din textul articolului plus link către sursă și păreri personale despre Articol. Se pot integra și videouri din Youtube! 🆕📰🇷🇴📖🌎
Scrie răspuns
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Buna,

Pe Antena1 a fost un reportaj legat de niste controale pe 11 studiouri de videochat din Pitesti/Ilfov/Bucuresti ... chipurile se lcura fara carti de munca acolo, etc.

Sursa: http://observator.tv/social/videochat-f ... 30475.html

Stiti ceva mai concret despre asta?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
VideoModeling
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 12 Noi 2012, 17:29
Localitate: Cluj
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

VideoModeling - Studio legal de videochat din Cluj | Angajari videochat Cluj
Facebook: VideoModeling
Avatar utilizator
Maddy
User Activ
User Activ
Mesaje: 238
Membru din: 28 Sep 2005, 13:51
Localitate: Romania
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
Kty
Mesaje: 6
Membru din: 24 Iul 2014, 14:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,

Exista studiouri si angajatele lor, care declara tot ce incaseaza, platind impozite pe toata suma muncita in fiecare luna?
Ce inseamna pana la urma studio legal?

Merci
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Kty scrie:Buna,

Exista studiouri si angajatele lor, care declara tot ce incaseaza, platind impozite pe toata suma muncita in fiecare luna?
Ce inseamna pana la urma studio legal?

Merci
1.Exista .
2.Angajatii nu trebuie sa se ocupe de declararea a ceea ce incaseaza .Nu e treaba lor .Tu daca lucrezi la Carrefour te ocupi tu ?
3.Ai o curiozitate dpdv strict cetatenesc ?
4.Ce inseamna un boutiq "legal "? O brutarie "legala " ? O splalatorie auto "legala" ?
5.Legalitatea e o garantie a stoparii evaziunii in orice domeniu de activitate ? Sau e primul pas ?
6.E ca intr-o casnicie : Promisiuni de inceput de drum "...pana ce moartea ne va desparti " Asta nu inseamna ca rata divorturilor va fi redusa/micsorata , sau ca nu poti calca stramb,in viata fiind !
7.Stii ca sunt si taxiuri pirat cat si taxiuri legale cu bulina ? Diferenta e ca primii fac evaziune 200 %
( chiar si evaziune morala, iar in caz de accident nu ai nici un fel de asigurare ) , cei din urma poate intre 20-30 % .Nu stiu exact si cred ca nici ei exact cat .
PS : Daca esti asa de interesat/a , cauta in forum vei gasi info . Daca nu prea esti ...ti-am raspuns eu :wink:
PS 2: Nemultumit/a de raspuns ? Insista la @splinter
"Ai gasit fete? Cum merge?
Merci "
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Kty scrie:Buna,

Exista studiouri si angajatele lor, care declara tot ce incaseaza, platind impozite pe toata suma muncita in fiecare luna?
Ce inseamna pana la urma studio legal?

Merci
Cu siguranta exista, Kty.
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
Kty
Mesaje: 6
Membru din: 24 Iul 2014, 14:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello again,

Eu nu cred ca exista modele studio, carora sa li se retina pentru impozit de catre patron, suma reala.
Daca pt un contract de 8 ore, modelul plateste 400 lei, pentru incasari de 3000 euro-cat?
Sau poate toate studiourile sunt legale si de aceea pleaca toate, devin modele independente si de studio si de impozite :)

Have a nice day @googlefun
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Poti te rog, daca tot aloci un timp de a scrie ceva, sa scrii in asa fel incat sa intelegem cu totii ceea ce vrei sa expui? Macar pierde-ne timpul pe inteles:). Limbele nu sunt altceva decat niste conventii, foloseste-o ca atare:).
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Ma gandeam ca sunt eu inca adormita, ca nu am inteles nimic din ce scria Kty .... :roll:
Kty
Mesaje: 6
Membru din: 24 Iul 2014, 14:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da,aveti dreptate, nici eu nu inteleg, recitind ce am scris.
Scuze, graba strica treaba.
A patit ceva United?
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Kty ,
Inafara de urarea de a avea o zi buna , nu am inteles mai nimic din ce ai scris .Ai dat-o in altele .
Ai vreo nemultumire personala ? Te supara ceva /cineva in mod special ? Vreo situatie /frustare de orice natura ?
Mie poti sa-mi spui !
Cu incredere .
Asta e si motivul pentru care sunt aici .
Bye .
Kty
Mesaje: 6
Membru din: 24 Iul 2014, 14:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Scuzeeee, nici eu nu am inteles ce am vrut sa zic :)
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Datorita faptului ca am avut ocazia sa il cunosc personal pe Mircea, tin sa precizez in acest reply ca m-a intristat foarte mult ca aceste controale au fost in "ograda lui", intrucat il stimez foarte mult.

Anyway, cert este ca si celor mai buni li se intampla sa mai calce stramb (sau nah, sa punem ghilimelele de rigoare pe undeva).
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Nu e Mircea Sebi, e o dublura de-a lui. El are experiente interesante cu sotia la mall. Chiar ne-a impartasit pe blogul personal. Vezi acolo :) el e foarte ok...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

Da, controalele au fost la noi. Istoria e lunga (am aflat si eu de curand ce si cum). S-a exagerat, in stilul cunoscut, si de catre factorii legali, si de catre cei jurnalistici.
Voi reveni cu istoria mai pe larg, cand se va termina toata tarasenia.
La intrebarea daca am facut evaziune fiscala, raspunsul este da. Ca toate firmele din tara asta, de la multinationale la gogoserii. Fiecare intr-un cuantum mai mare sau mai mic.
Vom avea de facut modificari, de suportat niste consecinte, asa cum cer niste legi.
Apreciez ingrijorarea voastra. Pentru moment, eu, personal, sunt foarte ok. Si intentionez sa raman asa...:)
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Welcome back !!!!!!!!!!
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

multam fain.
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Știri interne despre Industria Adult și VideoChat”