Lourdes Studio Bucuresti

In aceasta categorie vom lista elita Studiourilor din Romania si Republica Moldova, toate studiourile listate trec printr-un proces de verificare care implica dovada legalitatii si a angarii modelelor cu carte de munca si/sau contracte de colaborare.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Buna tuturor!

Sunt Lourdes, owner-ul studioului de videochat Lourdes Studio Bucuresti. Am inceput sa lucrez ca model independent in colaborare cu site-ul Jasmin inca din anul 2007 in Germania, unde am trait o perioada lunga de 25 de ani. In anul 2012 am decis sa ma reintorc in Romania pentru a deschide un studio de videochat. Motivul principal pentru care am luat aceasta decizie nu a fost cel financiar, ci faptul ca pe tot parcursul carierei de model m-am simtit de cele mai multe ori singura in activitatea pe care o intreprindeam zi de zi, fapt pe care cu siguranta il pot confirma multe modele independente. Mi-am dorit sa am posibilitatea de a impartasi experienta mea cu alte modele, sa am prietene ce activeaza in acelasi domeniu, sa lucram impreuna, si sa avem aceleasi interese.

Am lansat studioul de videochat cu doua modele care nu au mai avut de a face cu domeniul acesta pana in momentul respectiv, asa ca am fost nevoita sa-mi intrerup activitatea de model pentru a le introduce si calauzi pe drumul spre succes. Mi-am dat seama de-a lungul timpului cat de important este training-ul care trebuie oferit nu numai modelelor incepatoare, dar si celor cu o oarecare vechime si care din pacate nu au avut oportunitatea unui training adecvat. Mi-am dat seama ce inseamna ca trainer sa dispui de abilitatea de a forma un model de succes fara a influenta personalitatea acestuia prea mult.

Am stiut inca de pe atunci ca ma voi concentra pe calitate si nu pe cantitate, fapt pentru care am petrecut multe luni cu modelele care aveau sa se alature echipei noastre, oferindu-le toate cunostintele si experientele proprii acumulate de-a lungul timpului pentru a deveni un model de top.

In ultimii 5 ani am reusit sa cladim o familie de invidiat. In acest timp m-am reintors de cateva ori la activitatea de model, fapt care mi-a daruit si mai multa siguranta in deciziile pe care aveam sa le iau pe parcursul training-ului. Pot spune ca cel mai frumos moment personal a luat nastere in anul 2014, an in care am reusit performanta de a castiga fabuloasa suma de $71529 dupa 380 de ore lucrate intr-o singura luna, 320 dintre acestea petrecandu-le in sesiuni private.

Cu mandrie admit faptul ca cel putin jumatate din modelele noastre au avut realizari uimitoare, ajungand pana in acest moment la peste 50 de aparitii in topul modelelor cu cele mai mari incasari de pe Jasmin.

As dori cu aceasta ocazie sa multumesc staff-ului Jasmin pentru colaborarea de exceptie din perioada 2007-2016, si pentru profesionalismul unic in modul de abordare a acestui PARTENERIAT EXCLUSIV, care a devenit oficial in data de 12 Decembrie 2016 prin acordarea Certificatului Jasmin pentru performantele si profesionalismul studioului nostru.

In acelasi timp doresc sa multumesc tuturor modelelor care mi s-au alaturat pe parcursul acestor ani si care au reusit sa inteleaga si sa aplice conceptul Lourdes Studio, dar sa nu uitam ca rezultatele de exceptie apar intotdeauna in urma dedicatiei, devotamentului si a perseverentei in munca depusa. Felicitari fetelor!!!

Daca tu, cea care citesti aceste randuri, aspiri catre succes, independenta financiara si iti doresti sa faci parte din echipa Lourdes Studio, te astept cu mare drag sa ne cunoastem in cadrul unui interviu. In rest, iti doresc mult succes in tot ceea ce vei intreprinde de acum incolo pe parcursul vietii tale si iti multumesc pentru rabdarea de a citi toate aceste randuri pana la capat ;)

Cu stima,
Lourdes

Contact:
Mobil: 0746 499161
E-mail: contact@lourdes-studio.com
lourdesstudio@yahoo.com

website: http://www.lourdes-studio.com

P.S. Rezultatele de exceptie in munca depusa vin cu sacrificii, devotament total, optimism, incredere de sine si abilitatea de a intelege si aplica conceptul Lourdes Studio. In imaginile de mai jos puteti vizualiza performantele modelelor noastre de top care nu lasa loc de nicio indoiala asupra profesionalismului in training-ul oferit de noi si spun totul despre eligibilitatea conceptului nostru unic.

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Am uitat sa fac cateva specificatii referitoare la conditiile noastre de colaborare cu modelele.

Iti oferim un contract individual de munca inregistrat la ITM, care iti ofera un SALARIU GARANTAT DE 2000 RON NET, indiferent de realizarile tale. Asta inseamna cu alte cuvinte, ca daca tu ai ZERO realizari intr-o luna (fapt pe care nu l-am mai intalnit pana acum), pleci acasa cu un salariu la sfarsitul lunii, astfel incat sa-ti poti acoperi din cheltuielile tale de zi cu zi.

Iti oferim TRAINING profesionist si SUPORT TEHNIC 24/7. Vei avea trainer personal care iti va fi alaturi pe drumul spre succes in primele 3 luni de zile de la angajare. Dupa aceste 3 luni, vei fi asistata ori de cate ori este nevoie. Deci niciodata nu vei fi singura atunci cand vei avea nevoie de ajutor.

Toate SEDINTELE FOTO/VIDEO se realizeaza in cadrul studioului si sunt pe toata perioada colaborarii GRATUITE.

Primele OUTFIT-uri le vei primi din partea noastra la angajare astfel incat sa te simti bine in fata camerei de luat vederi inca din prima zi.

Am angajat pentru toate modelele din studio doi MAKE UP ARTISTI pentru a va aplica un machiaj profesionist inainte de fiecare sesiune online, astfel incat sa nu ai grija machiajului perfect! Costurile sunt in totalitate suportate de studio.

PROGRAM DE LUCRU

Iti vei putea alege una din cele doua ture de luni pana vineri, si anume:
- tura de dimineata de la 8:30 la 17:30;
- tura de noapte de la 22:00 la 7:00;

Te vei intreba desigur de ce la un studio care face angajari videochat in Bucuresti, se lucreaza doar in doua ture. Foarte simplu: modelele din cadrul studioului nostru doresc sa lucreze mai mult de 9 ore pe zi, ceea ce este un lucru foarte pozitiv in ceea ce priveste ranking-ul, popularitatea si traficul pe site. Binenteles ca nu te va obliga nimeni sa lucrezi mai mult de 9 ore pe zi, dar la cererea modelelor noastre, am ales sa le acordam mai mult timp de lucru si astfel s-a ajungs la numai doua ture.

BONUSURI PENTRU PREZENTA IN TOP3 INCASARI JASMIN.

Acordam bonusuri de $500, $750 si $1000 de fiecare data cand reusesti perfomanta de a fi prezenta in TOP3 incasari Jasmin.

Daca am mai uitat ceva, voi reveni cu siguranta ;)

Va doresc o primavara frumoasa si linistita!

Lourdes
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Cel mai bun model de la gala LiveCamAwards reuseste din nou sa ajunga pe primul loc in topul incasarilor Jasmin.

Iti multumesc BlackVeroniqu3 ca reusesti de fiecare data sa ma faci fericita! Sunt mandra de tine si de faptul ca faci parte din familia noastra unica! Rezultatele tale imi dau puterea necesara de a continua ce ne-am propus ;)

Cu cea mai sincera dragoste,

Lou ;)

Imagine
Imagine
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Continuam seria topurilor ;)
Imagine
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Ne tinem in continuare de treaba ;)



Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Cu stima,

Lourdes Studio
http://www.lourdes-studio.com
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Visam in continuare la un top3 integral si nu renuntam nicio clipa pana la indeplinirea acestuia. Suntem siguri ca va veni si acea zi minunata ;) Felicitari fetelor!!!

Imagine
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Lourdes Studio obtine la Lalexpo2017 premiul pentru cel mai bun studio din Romania!

Multumim din suflet intregii echipe Lourdes Studio pentru efortul, optimismul si perseverenta depuse in munca! Multumim pentru increderea acordata si pentru loialitate tuturor modelelor noastre! Aceste rezultate ne fac sa ne dorim sa fim si mai buni pe viitor!

Cu cea mai mare stima,

Lourdes Studio

Imagine

http://www.lourdes-studio.com
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Dupa 6 luni de proba, timp in care studiourile certificate trebuiau sa indeplinesca totate conditiile pentru mentinerea valabilitatii certificatelor acordate, ne bucuram ca am reusit sa ramanem singurul studio din Bucuresti (si singurul din Romania si Europa la nivel SILVER) care a reusit sa respecte multiplele clauze contractuale. Am dat intotdeauna dovada de profesionalism, devotament si LOIALITATE in fata partenerului nostru de business LIVEJASMIN. Promitem sa ramanem cel putin la fel si aspiram in continuare la si mai multe rezultate de exceptie. Multumim cu aceasta ocazie intregii echipe Lourdes Studio cat si partenerului nostru LIVEJASMIN!

Cu stima,
Lourdes Studio

Imagine
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Imagine
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Continuam! Felicitari fetelor! :D

Imagine
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Multumim din suflet Adi pentru efortul depus la crearea videoului promo si pentru altruismul de care dai dovada de fiecare data! Te pupam ;)

Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Still and again our and everyone else’s number 1. Your strong character, your personality and your implication define the person that we all appreciate! Congratulations for being #1 once again!!!

Imagine
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Imagine
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Buna ziua dragilor,

Dorim sa facem un anunt oficial inainte de a aparea speculatii in domeniu cum se intampla de obicei :)

Ieri, 18 Octombrie 2017 am renuntat oficial La Certificatul Jasmin.

Cu ocazia acestei decalaratii oficiale dorim sa multumim staff-ului Jasmin pentru oportunitatea pe care ne-au oferit-o prin acordarea Certificatului Jasmin. Ne bucuram ca suntem considerati de unul dintre cele mai mari site-uri din industria videochat apti de aceasta certificare si le multumim pentru apreciere si increderea acordata.

Am ales sa renuntam la certificare deoarece nu doream sa incalcam clauza de exclusivitate pe care ne-am asumat-o si pe care am respectat-o tot timpul. Nu suntem adeptii cailor ocolitoare care pot duce pana la penibil. Fiind intotdeauna corecti si loiali partenerilor nostri de business am ales sa renuntam oficial, dupa ce am tras concluzia ca aceasta clauza de exclusivitate era o piedica si un dezavantaj enorm pentru anumite modele. Nu dorim sa pierdem modele doar pentru faptul ca nu au succes pe Jasmin ci vrem sa oferim tuturor sanse reale de a se impune in acest domeniu dificil. Iar oportunitati sunt, slava domnului!

Va dorim succes in tot ceea ce intreprindeti!

Cu stima,

Lourdes Studio
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

De data aceasta am fost luati prin surprindere, dar a fost cel putin la fel de placut si motivant...

Felicitari NatalieLynn pentru TOP 3 si pentru performanta noua de care ai dat dovada...stii tu la ce ne referim :D .

Cu aceasta ocazie dorim sa multumim si “noilor” site-uri cu care colaboram, pentru primirea calduroasa si pentru sustinere! Felicitari intregii echipe!!!

De asemenea felicitari tuturor celor care ajung la aceste performante prin aplicarea training-ului nostru in continuare :) :) :)

Cu stima,
Lourdes Studio
Imagine
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Felicitari pentru inca o aparitie in top modelului nostru NatalieLynn!!!

Felicitari pentru cele peste 3000 de ore de privat pe site-urile cu care colaboram! Dar te felicitam mai ales pentru implicare, perseverenta si caracterul puternic pe care il ai!!!

Love you!!! Lou

Imagine

Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Studiouri cu forma de LEGALITATE si verificate”