Discutii despre modelele neserioase!

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Ce faze de rahat !Stai linistit ca nu esti singurul daca asta te consoleaza cu ceva mai sunt si altii care au luat modele de la 0 le-au adus la sume la care ele nici nu visau si pe urma ele au plecat cu gandul ca acele sume le pot face doar pentru ele ,daca vrei recunostinta in videochat nu o sa o primesti niciodata ,nici un model nu o sa recunoasca nici torturata ca tu ai avea nici macar cel mai mic merit,ele sunt buricul pamantului ,cate unele isi mai revin cand dau cu capul de asfalt ,altele niciodata .Astea sunt riscurile meseriei de owner de aceea este bine sa tii pentru tine anumite lucruri si sa le spui dupa 1-2 ani daca modelul este serios .Eu recunosc ca mi-am luat teapa odata si de atunci asha procedezi,nvat modelele noi la limita nu le mai ofer acces nelimitat la orice informatie ,daca sunt destepte si pleaca pe barba lor toata stima dar nu o sa mai fiu fraiera niciodata sa invat pe cineva de la A la Z fara niste masuri de siguranta .

Mult succes pe viitor !
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
SoulCams Models Studios wanted
class_studio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 111
Membru din: 31 Aug 2006, 02:50
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eu stiu bine toate lucrurile astea pocahontas ... nu este un capat de lume doar o fatuca naiva si fara prea mult creier .... am dat un exemplu ca de atatia ani am vazut vrute si nevrute.
Doar ca imi place sa fiu si sa vorbesc la subiect nu sa narez de dragul de a o face fara argumente negru pe alb sau galben in cazul de fata .
Poate ar fi mai multe de spus dar sunt intro mare graba !


Cu respect,
Class Studio Team,
www.class-studio.com.
Avatar utilizator
ratzushka_87
Mesaje: 9
Membru din: 04 Dec 2008, 04:42
Localitate: bacau
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

drago studio owneri,voi cand aplicati penalizarile astea k la fabrica si impuneti acest program tot de fabrica,invocand codul muncii,respectati si obligatiile pe care le are un angajator din orice alt domeniu?adica taxe si impozite,salariu fix,concedii platite,asigurare medicala etc?presupun k nu k si in cazul studioului cu care colaborez eu.cine v-a spus voua k din codul muncii se alege doar partile care va convin?in aceasta activitate nu vorbim de patron si angajat ci de colaboratori,domnilor,deci penalizarile ar trebui sa nu intre in discutie,dar daca tot doriti sa fiti "patroni",fiti pana la capat,adica asuma-ti-va si obligatiile prevazute in faimosul cod al muncii.
Avatar utilizator
celeste
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 27 Aug 2008, 05:06
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Se invoca 'program de fabrica' pentru ca un model trebuie sa fie online un anumit numar de ore pentru a da randament si pentru a fi multumita cand vine paymentul. Nu ca stai vin azi si mai vin peste 3 zile. Acele reguli, penalizari si acel program ...toate sunt facute pentru a ajuta modelul si a invata ca in orice lucru pe care il faci iti trebuie disciplina si interes.
A nu se intelege ca detin un studio si vin aici sa apar interesele. Nu. Am fost model independent, am luat-o de la zero cu absolut orice, nopti nedormite citind tot ce se putea citi. Si a mers o vreme. Cu putin timp in urma am decis sa incerc sa lucrez la un studio. Si surpriza mi-am ridicat cu foooaarte mult incasarile. De ce oare?
Nu mai aruncati cu noroi in studio.Unele au avut ghinionul de a da de pseudo studio owners, asta nu inseamna ca peste tot e la fel.
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ratzushka_87 scrie:.cine v-a spus voua k din codul muncii se alege doar partile care va convin?
papusa...ratzusca... Din ce in ce mai multe studiouri au inceput sa intre in legalitate. ceea ce inseamna ca, daca au apucat sa te angajeze cu forme legale, trebuie sa isi respecte intocmai toate atributiile de angajator.
Pussy....gen...te pup
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

ratzushka_87 scrie:drago studio owneri,voi cand aplicati penalizarile astea k la fabrica si impuneti acest program tot de fabrica,invocand codul muncii,respectati si obligatiile pe care le are un angajator din orice alt domeniu?adica taxe si impozite,salariu fix,concedii platite,asigurare medicala etc?presupun k nu k si in cazul studioului cu care colaborez eu.cine v-a spus voua k din codul muncii se alege doar partile care va convin?in aceasta activitate nu vorbim de patron si angajat ci de colaboratori,domnilor,deci penalizarile ar trebui sa nu intre in discutie,dar daca tot doriti sa fiti "patroni",fiti pana la capat,adica asuma-ti-va si obligatiile prevazute in faimosul cod al muncii.
Si in cazul colaborarilor exista penalizari. Just info
Avatar utilizator
ratzushka_87
Mesaje: 9
Membru din: 04 Dec 2008, 04:42
Localitate: bacau
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

atata timp cat se respecta si obligatiile de angajator e ok.cat despre ce spunea celeste k programul e conceput sa ajute si modelul,de acord,dar unii ajung la penalizari exagerate.nu arunc cu noroi in nimeni,si eu lucrez tot pentru un studio.dar cunosc multe cazuri unde ownerii de studio sunt angajatori doar daca au de dat penalizari in rest,daca ai probleme sau daca e vorba de drepturile tale de angajat....cum,cine,unde...eee nu sunt chiar patron,stai asa...in fine daca or sa se faca angajari cu forme legale cred k ar fi ok ptr toata lumea
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

ratzushka_87 scrie:atata timp cat se respecta si obligatiile de angajator e ok.cat despre ce spunea celeste k programul e conceput sa ajute si modelul,de acord,dar unii ajung la penalizari exagerate.nu arunc cu noroi in nimeni,si eu lucrez tot pentru un studio.dar cunosc multe cazuri unde ownerii de studio sunt angajatori doar daca au de dat penalizari in rest,daca ai probleme sau daca e vorba de drepturile tale de angajat....cum,cine,unde...eee nu sunt chiar patron,stai asa...in fine daca or sa se faca angajari cu forme legale cred k ar fi ok ptr toata lumea

Daca se vor face angajari cu forme legale din toate punctele de vedere, inclusiv toate sumele castigate declarate, probabil ca procentul care ar reveni modelelor ar fi undeva intre 20-25%. E cineva interesat?... :lol:
HDK
User Activ
User Activ
Mesaje: 302
Membru din: 20 Mai 2009, 22:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

United Studios scrie:
ratzushka_87 scrie:atata timp cat se respecta si obligatiile de angajator e ok.cat despre ce spunea celeste k programul e conceput sa ajute si modelul,de acord,dar unii ajung la penalizari exagerate.nu arunc cu noroi in nimeni,si eu lucrez tot pentru un studio.dar cunosc multe cazuri unde ownerii de studio sunt angajatori doar daca au de dat penalizari in rest,daca ai probleme sau daca e vorba de drepturile tale de angajat....cum,cine,unde...eee nu sunt chiar patron,stai asa...in fine daca or sa se faca angajari cu forme legale cred k ar fi ok ptr toata lumea

Daca se vor face angajari cu forme legale din toate punctele de vedere, inclusiv toate sumele castigate declarate, probabil ca procentul care ar reveni modelelor ar fi undeva intre 20-25%. E cineva interesat?... :lol:
Daca ar fi asa cum spui tu ; nu ar mai exista studiouri...si in momentul asta modelele vor mai mult de 50% dar 25% pe praful asta :roll:
Asa ca hai sa mergem pe burta , hai sa nu ne mai dam mari cu studiouri legale , hai sa nu mai facem sindicate , greve :lol: etc.....ne vor manca de vii.
Stiti voi "ciocu mic si joc de glezne"
Bafta
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

HDK scrie:
United Studios scrie:
ratzushka_87 scrie:atata timp cat se respecta si obligatiile de angajator e ok.cat despre ce spunea celeste k programul e conceput sa ajute si modelul,de acord,dar unii ajung la penalizari exagerate.nu arunc cu noroi in nimeni,si eu lucrez tot pentru un studio.dar cunosc multe cazuri unde ownerii de studio sunt angajatori doar daca au de dat penalizari in rest,daca ai probleme sau daca e vorba de drepturile tale de angajat....cum,cine,unde...eee nu sunt chiar patron,stai asa...in fine daca or sa se faca angajari cu forme legale cred k ar fi ok ptr toata lumea

Daca se vor face angajari cu forme legale din toate punctele de vedere, inclusiv toate sumele castigate declarate, probabil ca procentul care ar reveni modelelor ar fi undeva intre 20-25%. E cineva interesat?... :lol:
Daca ar fi asa cum spui tu ; nu ar mai exista studiouri...si in momentul asta modelele vor mai mult de 50% dar 25% pe praful asta :roll:
Asa ca hai sa mergem pe burta , hai sa nu ne mai dam mari cu studiouri legale , hai sa nu mai facem sindicate , greve :lol: etc.....ne vor manca de vii.
Stiti voi "ciocu mic si joc de glezne"
Bafta
Fiecare profita de bresele din sistem.... altfel nu s-ar mai numi afaceristi, nu? ideea este ca... un studio legal este acela care are acoperire d.p.d.v al legalitatii functionarii. In alta ordine de idei, mai lasati rectiile astea de moralitate impinse la extreme...

Baftalo :)))
blondu_vsp
Mesaje: 2
Membru din: 16 Apr 2008, 18:23
Localitate: frec menta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Din 10 fete care vin la angajare 8 din Prima zi cer bani imprumut:)
fedmozzy
Mesaje: 11
Membru din: 13 Sep 2009, 14:22
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

blondu_vsp scrie:Din 10 fete care vin la angajare 8 din Prima zi cer bani imprumut:)
Asa cam pentru 3-4 perioade anticipat :))) Toti patim asta,nu se poate evita din pacate :roll:
Camstudio Timisoara
camstudiotimisoara@yahoo.com
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

fedmozzy scrie:
blondu_vsp scrie:Din 10 fete care vin la angajare 8 din Prima zi cer bani imprumut:)
Asa cam pentru 3-4 perioade anticipat :))) Toti patim asta,nu se poate evita din pacate :roll:
Aham,deci dam banii inainte ca la ......doamne? :lol:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai fetele stiu ca acolo se invart banii cu lopata, de ce sa nu ceara si ea 0,005% sa-si faca buletinul sau ca are sai dea la o prietene, sau ca nu are bani de tigari!. Dar sunt curios daca sar angaja la o firma de constructii tot asa ar cere?
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

In ce ma priveste, sunt zgarcit. Dupa multe experiente neplacute, nu mai dau bani in avans, decat daca ceea ce s-a facut pana atunci depaseste acea suma.

Imi asum riscul de a fi catalogat drept "zgarie-branza".
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai asa si trebuie!!!!

iar o sa sara unele cu gura.... sa fii pregatit!!! :lol: :lol: :lol:
HDK
User Activ
User Activ
Mesaje: 302
Membru din: 20 Mai 2009, 22:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

NutuRody scrie:Pai asa si trebuie!!!!

iar o sa sara unele cu gura.... sa fii pregatit!!! :lol: :lol: :lol:

Tu cu ce te ocupi ? ... sper sa nu deranjeze intrebarea :)
HDK
User Activ
User Activ
Mesaje: 302
Membru din: 20 Mai 2009, 22:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

United Studios scrie:In ce ma priveste, sunt zgarcit. Dupa multe experiente neplacute, nu mai dau bani in avans, decat daca ceea ce s-a facut pana atunci depaseste acea suma.

Imi asum riscul de a fi catalogat drept "zgarie-branza".
Hahaha .... nu ai cum sa fii catalogat zgarie-branza :))))) .... daca toti ar da bani in avans (LOL) pai fiecare model sar muta din pom-in-pom.. stiti cum este romanul (mandru si inventiv) ...... insa daca ai un model de 2 ani care tine cu casa ii oferi 5000 euro sa-si bage tate ?
Avatar utilizator
PinkStar
User Junior
User Junior
Mesaje: 87
Membru din: 14 Oct 2009, 19:06
Localitate: boulevard of broken dreams
Has thanked: 0
Been thanked: 0

HDK scrie:
United Studios scrie:In ce ma priveste, sunt zgarcit. Dupa multe experiente neplacute, nu mai dau bani in avans, decat daca ceea ce s-a facut pana atunci depaseste acea suma.

Imi asum riscul de a fi catalogat drept "zgarie-branza".
Hahaha .... nu ai cum sa fii catalogat zgarie-branza :))))) .... daca toti ar da bani in avans (LOL) pai fiecare model sar muta din pom-in-pom.. stiti cum este romanul (mandru si inventiv) ...... insa daca ai un model de 2 ani care tine cu casa ii oferi 5000 euro sa-si bage tate ?
buna intrebare...sunt chiar curioasa ce vor raspunde ownerii! :lol:
God created man then He had a better idea.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

PinkStar scrie:
HDK scrie:
United Studios scrie:In ce ma priveste, sunt zgarcit. Dupa multe experiente neplacute, nu mai dau bani in avans, decat daca ceea ce s-a facut pana atunci depaseste acea suma.

Imi asum riscul de a fi catalogat drept "zgarie-branza".
Hahaha .... nu ai cum sa fii catalogat zgarie-branza :))))) .... daca toti ar da bani in avans (LOL) pai fiecare model sar muta din pom-in-pom.. stiti cum este romanul (mandru si inventiv) ...... insa daca ai un model de 2 ani care tine cu casa ii oferi 5000 euro sa-si bage tate ?
buna intrebare...sunt chiar curioasa ce vor raspunde ownerii! :lol:
Un model de 2 ani are deja cei 5mii de euro care de fapt sunt vreo 3 mii, nu are nevoie sa ceara acesti bani imprumut sau whatever.Daca mai are nevoie de 5 mii completare ca sa-si cumpere un apartament i-as da cu cea mai mare placere .
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
PinkStar
User Junior
User Junior
Mesaje: 87
Membru din: 14 Oct 2009, 19:06
Localitate: boulevard of broken dreams
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pocahontas scrie:
PinkStar scrie:
HDK scrie: Hahaha .... nu ai cum sa fii catalogat zgarie-branza :))))) .... daca toti ar da bani in avans (LOL) pai fiecare model sar muta din pom-in-pom.. stiti cum este romanul (mandru si inventiv) ...... insa daca ai un model de 2 ani care tine cu casa ii oferi 5000 euro sa-si bage tate ?
buna intrebare...sunt chiar curioasa ce vor raspunde ownerii! :lol:
Un model de 2 ani are deja cei 5mii de euro care de fapt sunt vreo 3 mii, nu are nevoie sa ceara acesti bani imprumut sau whatever.Daca mai are nevoie de 5 mii completare ca sa-si cumpere un apartament i-as da cu cea mai mare placere .
mersi de raspuns...eram curioasa...frumos gest din partea ta..poate altii nu ar face asta!
God created man then He had a better idea.
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

PinkStar scrie:
HDK scrie:
United Studios scrie:In ce ma priveste, sunt zgarcit. Dupa multe experiente neplacute, nu mai dau bani in avans, decat daca ceea ce s-a facut pana atunci depaseste acea suma.

Imi asum riscul de a fi catalogat drept "zgarie-branza".
Hahaha .... nu ai cum sa fii catalogat zgarie-branza :))))) .... daca toti ar da bani in avans (LOL) pai fiecare model sar muta din pom-in-pom.. stiti cum este romanul (mandru si inventiv) ...... insa daca ai un model de 2 ani care tine cu casa ii oferi 5000 euro sa-si bage tate ?
buna intrebare...sunt chiar curioasa ce vor raspunde ownerii! :lol:
Raspuns, direct, clar si la obiect: nu, indiferent daca e pentru "tate" sau ca sa ii cumpere lui iubi motor.

Si asta din 2 motive:
1. nu garantez ca mai e motivat acel model sa mai lucreze la fel de bine, cand stie ca acei 50% ai lui vor fi mult mai intrati la apa.
2. am patit asa ceva deja, iar acel model de 3 ani, nu de 2, a "ales calea libertatii", dupa un 3.500 de dolari imprumutati in avans

Insa, ca sa nu par asa de naspa cum sunt, de fapt: in schimb, pot sa invat acel model, care isi doreste asta, cum sa isi sporeasca banii facuti din VCH (si ma refer ca investitie, nu sa mai traga si o felatie "in real life"), astfel incat acea dorinta sa i se realizeze repede.

Si da, Poca are dreptate din nou: un model de 2 ani, care stie ce vrea si stie cum sa isi obtina acel "ce vrea", are deja banii astia.....demult chiar
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”