Discutii despre modelele neserioase!

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ratzushka_87 scrie:.cine v-a spus voua k din codul muncii se alege doar partile care va convin?
papusa...ratzusca... Din ce in ce mai multe studiouri au inceput sa intre in legalitate. ceea ce inseamna ca, daca au apucat sa te angajeze cu forme legale, trebuie sa isi respecte intocmai toate atributiile de angajator.
Pussy....gen...te pup
SoulCams Models Studios wanted
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

ratzushka_87 scrie:drago studio owneri,voi cand aplicati penalizarile astea k la fabrica si impuneti acest program tot de fabrica,invocand codul muncii,respectati si obligatiile pe care le are un angajator din orice alt domeniu?adica taxe si impozite,salariu fix,concedii platite,asigurare medicala etc?presupun k nu k si in cazul studioului cu care colaborez eu.cine v-a spus voua k din codul muncii se alege doar partile care va convin?in aceasta activitate nu vorbim de patron si angajat ci de colaboratori,domnilor,deci penalizarile ar trebui sa nu intre in discutie,dar daca tot doriti sa fiti "patroni",fiti pana la capat,adica asuma-ti-va si obligatiile prevazute in faimosul cod al muncii.
Si in cazul colaborarilor exista penalizari. Just info
Avatar utilizator
ratzushka_87
Mesaje: 9
Membru din: 04 Dec 2008, 04:42
Localitate: bacau
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

atata timp cat se respecta si obligatiile de angajator e ok.cat despre ce spunea celeste k programul e conceput sa ajute si modelul,de acord,dar unii ajung la penalizari exagerate.nu arunc cu noroi in nimeni,si eu lucrez tot pentru un studio.dar cunosc multe cazuri unde ownerii de studio sunt angajatori doar daca au de dat penalizari in rest,daca ai probleme sau daca e vorba de drepturile tale de angajat....cum,cine,unde...eee nu sunt chiar patron,stai asa...in fine daca or sa se faca angajari cu forme legale cred k ar fi ok ptr toata lumea
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

ratzushka_87 scrie:atata timp cat se respecta si obligatiile de angajator e ok.cat despre ce spunea celeste k programul e conceput sa ajute si modelul,de acord,dar unii ajung la penalizari exagerate.nu arunc cu noroi in nimeni,si eu lucrez tot pentru un studio.dar cunosc multe cazuri unde ownerii de studio sunt angajatori doar daca au de dat penalizari in rest,daca ai probleme sau daca e vorba de drepturile tale de angajat....cum,cine,unde...eee nu sunt chiar patron,stai asa...in fine daca or sa se faca angajari cu forme legale cred k ar fi ok ptr toata lumea

Daca se vor face angajari cu forme legale din toate punctele de vedere, inclusiv toate sumele castigate declarate, probabil ca procentul care ar reveni modelelor ar fi undeva intre 20-25%. E cineva interesat?... :lol:
HDK
User Activ
User Activ
Mesaje: 302
Membru din: 20 Mai 2009, 22:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

United Studios scrie:
ratzushka_87 scrie:atata timp cat se respecta si obligatiile de angajator e ok.cat despre ce spunea celeste k programul e conceput sa ajute si modelul,de acord,dar unii ajung la penalizari exagerate.nu arunc cu noroi in nimeni,si eu lucrez tot pentru un studio.dar cunosc multe cazuri unde ownerii de studio sunt angajatori doar daca au de dat penalizari in rest,daca ai probleme sau daca e vorba de drepturile tale de angajat....cum,cine,unde...eee nu sunt chiar patron,stai asa...in fine daca or sa se faca angajari cu forme legale cred k ar fi ok ptr toata lumea

Daca se vor face angajari cu forme legale din toate punctele de vedere, inclusiv toate sumele castigate declarate, probabil ca procentul care ar reveni modelelor ar fi undeva intre 20-25%. E cineva interesat?... :lol:
Daca ar fi asa cum spui tu ; nu ar mai exista studiouri...si in momentul asta modelele vor mai mult de 50% dar 25% pe praful asta :roll:
Asa ca hai sa mergem pe burta , hai sa nu ne mai dam mari cu studiouri legale , hai sa nu mai facem sindicate , greve :lol: etc.....ne vor manca de vii.
Stiti voi "ciocu mic si joc de glezne"
Bafta
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

HDK scrie:
United Studios scrie:
ratzushka_87 scrie:atata timp cat se respecta si obligatiile de angajator e ok.cat despre ce spunea celeste k programul e conceput sa ajute si modelul,de acord,dar unii ajung la penalizari exagerate.nu arunc cu noroi in nimeni,si eu lucrez tot pentru un studio.dar cunosc multe cazuri unde ownerii de studio sunt angajatori doar daca au de dat penalizari in rest,daca ai probleme sau daca e vorba de drepturile tale de angajat....cum,cine,unde...eee nu sunt chiar patron,stai asa...in fine daca or sa se faca angajari cu forme legale cred k ar fi ok ptr toata lumea

Daca se vor face angajari cu forme legale din toate punctele de vedere, inclusiv toate sumele castigate declarate, probabil ca procentul care ar reveni modelelor ar fi undeva intre 20-25%. E cineva interesat?... :lol:
Daca ar fi asa cum spui tu ; nu ar mai exista studiouri...si in momentul asta modelele vor mai mult de 50% dar 25% pe praful asta :roll:
Asa ca hai sa mergem pe burta , hai sa nu ne mai dam mari cu studiouri legale , hai sa nu mai facem sindicate , greve :lol: etc.....ne vor manca de vii.
Stiti voi "ciocu mic si joc de glezne"
Bafta
Fiecare profita de bresele din sistem.... altfel nu s-ar mai numi afaceristi, nu? ideea este ca... un studio legal este acela care are acoperire d.p.d.v al legalitatii functionarii. In alta ordine de idei, mai lasati rectiile astea de moralitate impinse la extreme...

Baftalo :)))
blondu_vsp
Mesaje: 2
Membru din: 16 Apr 2008, 18:23
Localitate: frec menta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Din 10 fete care vin la angajare 8 din Prima zi cer bani imprumut:)
fedmozzy
Mesaje: 11
Membru din: 13 Sep 2009, 14:22
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

blondu_vsp scrie:Din 10 fete care vin la angajare 8 din Prima zi cer bani imprumut:)
Asa cam pentru 3-4 perioade anticipat :))) Toti patim asta,nu se poate evita din pacate :roll:
Camstudio Timisoara
camstudiotimisoara@yahoo.com
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

fedmozzy scrie:
blondu_vsp scrie:Din 10 fete care vin la angajare 8 din Prima zi cer bani imprumut:)
Asa cam pentru 3-4 perioade anticipat :))) Toti patim asta,nu se poate evita din pacate :roll:
Aham,deci dam banii inainte ca la ......doamne? :lol:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai fetele stiu ca acolo se invart banii cu lopata, de ce sa nu ceara si ea 0,005% sa-si faca buletinul sau ca are sai dea la o prietene, sau ca nu are bani de tigari!. Dar sunt curios daca sar angaja la o firma de constructii tot asa ar cere?
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

In ce ma priveste, sunt zgarcit. Dupa multe experiente neplacute, nu mai dau bani in avans, decat daca ceea ce s-a facut pana atunci depaseste acea suma.

Imi asum riscul de a fi catalogat drept "zgarie-branza".
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai asa si trebuie!!!!

iar o sa sara unele cu gura.... sa fii pregatit!!! :lol: :lol: :lol:
HDK
User Activ
User Activ
Mesaje: 302
Membru din: 20 Mai 2009, 22:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

NutuRody scrie:Pai asa si trebuie!!!!

iar o sa sara unele cu gura.... sa fii pregatit!!! :lol: :lol: :lol:

Tu cu ce te ocupi ? ... sper sa nu deranjeze intrebarea :)
HDK
User Activ
User Activ
Mesaje: 302
Membru din: 20 Mai 2009, 22:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

United Studios scrie:In ce ma priveste, sunt zgarcit. Dupa multe experiente neplacute, nu mai dau bani in avans, decat daca ceea ce s-a facut pana atunci depaseste acea suma.

Imi asum riscul de a fi catalogat drept "zgarie-branza".
Hahaha .... nu ai cum sa fii catalogat zgarie-branza :))))) .... daca toti ar da bani in avans (LOL) pai fiecare model sar muta din pom-in-pom.. stiti cum este romanul (mandru si inventiv) ...... insa daca ai un model de 2 ani care tine cu casa ii oferi 5000 euro sa-si bage tate ?
Avatar utilizator
PinkStar
User Junior
User Junior
Mesaje: 87
Membru din: 14 Oct 2009, 19:06
Localitate: boulevard of broken dreams
Has thanked: 0
Been thanked: 0

HDK scrie:
United Studios scrie:In ce ma priveste, sunt zgarcit. Dupa multe experiente neplacute, nu mai dau bani in avans, decat daca ceea ce s-a facut pana atunci depaseste acea suma.

Imi asum riscul de a fi catalogat drept "zgarie-branza".
Hahaha .... nu ai cum sa fii catalogat zgarie-branza :))))) .... daca toti ar da bani in avans (LOL) pai fiecare model sar muta din pom-in-pom.. stiti cum este romanul (mandru si inventiv) ...... insa daca ai un model de 2 ani care tine cu casa ii oferi 5000 euro sa-si bage tate ?
buna intrebare...sunt chiar curioasa ce vor raspunde ownerii! :lol:
God created man then He had a better idea.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

PinkStar scrie:
HDK scrie:
United Studios scrie:In ce ma priveste, sunt zgarcit. Dupa multe experiente neplacute, nu mai dau bani in avans, decat daca ceea ce s-a facut pana atunci depaseste acea suma.

Imi asum riscul de a fi catalogat drept "zgarie-branza".
Hahaha .... nu ai cum sa fii catalogat zgarie-branza :))))) .... daca toti ar da bani in avans (LOL) pai fiecare model sar muta din pom-in-pom.. stiti cum este romanul (mandru si inventiv) ...... insa daca ai un model de 2 ani care tine cu casa ii oferi 5000 euro sa-si bage tate ?
buna intrebare...sunt chiar curioasa ce vor raspunde ownerii! :lol:
Un model de 2 ani are deja cei 5mii de euro care de fapt sunt vreo 3 mii, nu are nevoie sa ceara acesti bani imprumut sau whatever.Daca mai are nevoie de 5 mii completare ca sa-si cumpere un apartament i-as da cu cea mai mare placere .
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
PinkStar
User Junior
User Junior
Mesaje: 87
Membru din: 14 Oct 2009, 19:06
Localitate: boulevard of broken dreams
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pocahontas scrie:
PinkStar scrie:
HDK scrie: Hahaha .... nu ai cum sa fii catalogat zgarie-branza :))))) .... daca toti ar da bani in avans (LOL) pai fiecare model sar muta din pom-in-pom.. stiti cum este romanul (mandru si inventiv) ...... insa daca ai un model de 2 ani care tine cu casa ii oferi 5000 euro sa-si bage tate ?
buna intrebare...sunt chiar curioasa ce vor raspunde ownerii! :lol:
Un model de 2 ani are deja cei 5mii de euro care de fapt sunt vreo 3 mii, nu are nevoie sa ceara acesti bani imprumut sau whatever.Daca mai are nevoie de 5 mii completare ca sa-si cumpere un apartament i-as da cu cea mai mare placere .
mersi de raspuns...eram curioasa...frumos gest din partea ta..poate altii nu ar face asta!
God created man then He had a better idea.
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

PinkStar scrie:
HDK scrie:
United Studios scrie:In ce ma priveste, sunt zgarcit. Dupa multe experiente neplacute, nu mai dau bani in avans, decat daca ceea ce s-a facut pana atunci depaseste acea suma.

Imi asum riscul de a fi catalogat drept "zgarie-branza".
Hahaha .... nu ai cum sa fii catalogat zgarie-branza :))))) .... daca toti ar da bani in avans (LOL) pai fiecare model sar muta din pom-in-pom.. stiti cum este romanul (mandru si inventiv) ...... insa daca ai un model de 2 ani care tine cu casa ii oferi 5000 euro sa-si bage tate ?
buna intrebare...sunt chiar curioasa ce vor raspunde ownerii! :lol:
Raspuns, direct, clar si la obiect: nu, indiferent daca e pentru "tate" sau ca sa ii cumpere lui iubi motor.

Si asta din 2 motive:
1. nu garantez ca mai e motivat acel model sa mai lucreze la fel de bine, cand stie ca acei 50% ai lui vor fi mult mai intrati la apa.
2. am patit asa ceva deja, iar acel model de 3 ani, nu de 2, a "ales calea libertatii", dupa un 3.500 de dolari imprumutati in avans

Insa, ca sa nu par asa de naspa cum sunt, de fapt: in schimb, pot sa invat acel model, care isi doreste asta, cum sa isi sporeasca banii facuti din VCH (si ma refer ca investitie, nu sa mai traga si o felatie "in real life"), astfel incat acea dorinta sa i se realizeze repede.

Si da, Poca are dreptate din nou: un model de 2 ani, care stie ce vrea si stie cum sa isi obtina acel "ce vrea", are deja banii astia.....demult chiar
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sunt 10 peersoane pe lumea asta carora le-as mai imprumuta bani. saptamanile trecute mi-am facut o socoteala si... am adunat toti banii pe care i-am imprumutat(cate 100-200-300 E ) in decursul anului trecut, toate au ajuns la scadenta acum cel putin o luna si... ce credeti? nu am vazut nici un ban inapoi. De atunci incepind ii tot sun si-i rog sa ma blagosloveasca pina de sarbatori cu sumele datorate. Care va sa zica... am de luat 1300E de la... prieteni, si nu stiu cat de usor ii vor restitui asa ca unui necunoscut, exista sanse de 1 la 1.000.000 sa-i dau bani.
Avatar utilizator
PinkStar
User Junior
User Junior
Mesaje: 87
Membru din: 14 Oct 2009, 19:06
Localitate: boulevard of broken dreams
Has thanked: 0
Been thanked: 0

aveti si voi dreptate....nu poti avea incredere in nimeni...
God created man then He had a better idea.
Avatar utilizator
Anomis
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 104
Membru din: 17 Noi 2009, 02:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aproape toti cei care au cateva pc-uri si cateva weburi de kk intr-un apartament inchiriat, cu vecini - babe isterice si bosorogi expirati zic ca au STUDIO de VDC.
Cand vrei sa asculti muzica - nu da-o mai incet ca dorm vecinii sau las-o pe taranca care ti-e colega de camera sa puna manele la maxim - in cazul asta nu mai dorm vecinii. Cand vrei sa faci un dus - nu ca baia e ocupata de niste pitipoance care au venit sa stea 3 ore in baie si 2 online. Cand ii ceri banii munciti de tine cretinului de patron - nu ca a venit lumina 1100 de ron si tu trebuie sa-l intelegi ca na, ti-a oferit si "cazare" pe o canapea de pe vremea lu' tataie. In cazul in care vrei sa dormi ce crezi ca poti? Doamne fereste - chiar atunci se gaseste colega de camera sa dea manelele la maxim sau pitipoancele houseul in cealalta camera. Da adevarata caterink e cand intri online - sa vezi atunci cand isi aprinde colega de camera o tigare si deschide geamul in mijlocul lui ianuarie cand tu te freci in pvt, iar membru iti cere sonor sa te auda cum gemi - iar daca ii dai sonor s-ar putea sa-l auda pe Guta cum geme :D Haaa credeti ca asta-i tot? Stai sa vezi cand incep toti sa-ti dea ordine sa faci curatenie pt ca tu stai acolo si trebuie sa fi si pe post de femeie de servici - nu-i de ajuns ca patronu plateste intretinerea din banii tai, te incuie in apartament de cateva ori din "greseala" sau te lasa pe dinafara, apoi te santajeaza ca nu-ti da banii ca sa nu pleci si tu, ca sa nu mori de foame ii ceri bani maicatii iar ea se mira "Da ce faci fata mea acolo - de ce isi bate joc de tine in halul asta si nu iti da banii cand trebuie? Hai inapoi acasa, nu mai fi asa de incapatanata - ca degeaba stai in Bucuresti - daca continui asa nu o sa poti sa te bagi la facultate", iar tu ii raspunzi "Lasa-ma ca n-am luat bacu degeaba, eu vreau la facultate, fac pe draq in 4 imi inchiriez garsoniera si fac singura de acasa!"
Pana la urma reusesti, mai cu un 500 de euro prin Western de la un membru caruia i s-a facut mila ca te-a pufnit plansu in pvt, mai cu un sacrificiu imens de la maica-ta, dar bineinteles ca dupa aia trebuie sa suporti amenintari si injuraturi vreo 2-3 luni de zile la telefon - iti schimbi nr - si pe siteuri - pe noile tale conturi pe care ti l-ai deschis, de la jaful de asa zis patron.

Toate astea ti se intampla la al doilea studio - unde vii dezamagita de la primul (unde erai obligata sa stai 12 ore pe zi, 5 zile pe saptamana, unde "ai fost facuta" de bani la greu, mintita in fata, tratata ca o retardata si data afara din apartament de propietarul de drept care nu stia ca in casa lui se face videochat, venit intr-o zi sa sparga usa cu BORMASINA, trezindu-te din somn dupa 12 ore de munca si doar 2 dormite, cu un zgomot infernal - iar tie luandu-ti ceva timp sa-ti dai seama ce draq se intampla - fiindca baba crizata care statea dedesubt a reclamat ca-i curge apa pe pereti si chiriasul (patronul tau) nu ii raspunde la telefon, fiind plecat in Spania, pe banii tai. Cand pui mana pe clanta te frigi fiindca e incinsa de la bormasina care incerca sa gaureasca yala si cand deschizi usa dau buzna vreo 5 insi peste tine - baba crizata si bosorogul oligofren de jos, propietarul cu nevasta-sa si administratorul de bloc si incep toti sa urle la tine in cor :shock: ) Apoi cand l-ai sunat pe patron sa-i spui ce se intampla te-a trimis la un alt apartament care se afla la draq in praznic. Dupa ce s-a intors din Spania te-a facut proasta, tolomaca si te-a amenintat ca iti opreste din bani daca ii lipseste ceva din apartamentul in care statusei - fiindca ai plecat inaintea propietarului care venise sa te dea afara in loc sa-l astepti si sa incuie usa de fata cu tine. Apoi iti zice sa te uiti pe geam sa vezi ce masina si-a luat el din SPANIA - deci no comment. Ai plecat la al doilea studio crezand ca mai rau nu se poate - dar iata ca te-ai inselat.)
Si bineinteles, inainte sa incepi de acasa, crezand ca inca nu e totul pierdut, te mai duci pe la vreo 6-7 interviuri, la diferite studiouri care se vor serioase si "de lux" - la interviu esti tratata ca ultima proasta, ti se impun numai chestii stupide pt cineva trecut prin atatea, in plus ti se ascund o gramada de amanunte importante dar tu iti dai seama, fiindca oricum le aflasei inainte, cand ai fost nevoita sa-ti rezolvi singura toate probl. tehnice cautand pe google si pe forumuri in studio, fiindca pe patron il durea direct in fund, te intreba doar de ce nu ai facut bani. Bineinteles ca au fost si faze cand ai fost trezita din somn si pusa sa intri pe site in pijamale, nemachiata, fiindca mai erau 3 ore si se termina perioada - sa mai faci si tu ceva pana nu se inchide.

Dupa 7 luni de la "marea evadare" iti vine sa razi :lol: amintindu-ti cum ti-ai facut bagajul si cum ai plecat cu frica in san sa nu te prinda si incercand sa-ti inchipui fata lui :shock: cand a vazut ca i-a plecat "proasta" care ii tinea studioul (desi atunci nu a fost deloc amuzant - si nici in cele 2-3 luni cand deja te saturasei sa il tot banezi cand iti intra pe sesiune sa te faca albie de porci) Intr-un final singura concluzie finala la care ajungi este ca toti astia cu studiourile sunt niste nenorociti pusi pe jecmaneala care atat asteapta: proaste de care sa profite si in fata carora sa-si dea arfe de mari sefi! Dar tu nu mai ai de ce sa-ti faci griji - ai trecut deja prin asta si sti ce le poate pielea! Desi ai ramas traumatizata si cu un gust foarte amar, paymenturile din ce in ce mai mari inlocuiesc cu succes orice terapie psihologica menita sa te faca sa uiti cate mizerii ai fost nevoita sa induri!

Din nefericire asta e doar rezumatul elementar a ceea ce ar putea arata ca un roman de 500 de pagini, daca ar fi scris! :idea:
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Interesanta poveste Anomis, Nu spun ca nu o fi adevarat...
si totusi este o vorba din popor care suna cam asa:

Oaia care nu-şi poate duce lana, o mănancă lupii...

Totul a depins de o Decizie...
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”