Discutii despre modelele neserioase!

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Alexandra555
Mesaje: 29
Membru din: 27 Apr 2014, 03:14
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Asa ca relaxaza-te la spa si nu mai fi asa indignata ca faci riduri de tanara si e pacat sa apelezi la botox de acum :lol:
Sper ca esti lamurita si ti-a disparut ridul facut in urma citirii postului:)
Am reactionat asa violent tocmai pentru ca problema venea de la un user de la care aveam pretentii. Speram sa va fi gasit nod in papura ca prea sunteti incoruptibili, lucru care dupa cum stiti e chiar suspect in ro mai ales pe un forum despre videochat.


Totusi, legat de "teapa" luata de la model mai este un unghi de a privii problema in asemenea situatii: Ai investit timp, efort, cunostinte de nivelul sa zicem unui tehnician intr-un anumit domeniu caci este un domeniu restrans, nu ai ce sa o inveti la infinit. Castigi mai mult decat un tehnician din alt domeniu pentru inspiratia de a alege un domeniu mult mai bine platit. Acel model ti-a scos probabil investitia inzecit. Intr-o singura luna cu 3-4k profit ti-a acoperit toata munca de tehnician investita in ea in prima luna. E adevarat ca fara tine nu putea dar nu poti spune ca ai iesit pe minus financiar. Partea cu neprimitul recunistintei si urcatul la cap e ceva specific speciei umane si este normal sa existe si unii care exceleaza la asta. Mai poti privii problema si asa: ai investit acelasi timp, efort, cunostinte ca in alt model insa ea a produs mai mult ca 10 la un loc.

Mai poti privii problema si asa: rata de intoarcere a investitiei pe an in tarile vestice este de 10%, in romania de 20%,(ma rog, la afaceri mai mici poate fi mai mare) nu uita niciodata asta cand te plangi de profituri. Sunt sigur ca pentru un owner de studio aceasta rata este de minim 100%-200% pe an. Pe langa acest lucru mai este si urmatorul aspect: un sergent in america castiga de 13 ori mai mult decat un soldat. Un sergent in romania castiga de 1,3 ori mai mult decat un soldat, iar asta se aplica in toate domeniile si in toate tarile oricat de bogate sau sarace ar fi in afara de cele din blocul comunist. Si la noi s-a dat o lege unica si se vor repara putin treburile insa pana atunci de cate ori va veti simtii nedreptatiti in industria viideochat aduceti-va aminte ce am scris mai sus. Unii sunt nedreptatiti grosolan by default.

E frustrant cand iti pleaca un model dar asta face parte din riscul asumant de tine ca antreprenor intr-un domeniu cu rata de intoarcere a investitiei nesimtita asa ca nu te poti plange.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Nu ai inteles un lucru,pierderea nu a fost a mea, cea mai mare pierdere a fost a modelului,eu am ajuns oricum unde trebuia cu alte modele dar ea ramas extrem de jos fata de ce potential avea:)
Asa cum bine spun eo vorba romaneasca ,dupa fapta si rasplata..

Bafta acolo!
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Si, dupa 14 ani de videochat, revin si eu si spun, in armonie cu poca: viata le rezolva pe toate in felul ei, nici o fapta, buna sau rea, nu ramane corect rasplatita.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Svideo scrie:Si, dupa 14 ani de videochat, revin si eu si spun, in armonie cu poca: viata le rezolva pe toate in felul ei, nici o fapta, buna sau rea, nu ramane corect rasplatita.
Plecand de la ideea ca o viata lunga nu e neaparat si plina de bucurie, 14 ani in vch pot insemna mai putin decat cativa putini, dar plini a altora. M-a inspirat postul asta coraborat cu recenta curatenie prin fisiere. Am gasit un folder numit XXXXX de 56,11GB size on disk. M-a luat asa o nostalgie dar si nevoia unui raspuns :). Sper ca ocazia perfecta sa fie Mamaia ca vor fi laolalta toti protagonistii povestii de odinioara ;).

App, nu stiu daca tu-l (sau voi) mai ai/aveti, dar eu l-am gasit printre restul de chestii :
PLAN DE AFACERI STUDIO VIDEOCHAT
XXXXX INTERNET SERVICES IASI


1. Sediu

Se va inchiria un spatiu de minim 5 camere, maxim 7, folosit astfel:
- 5 locatii de lucru (4 daca nu exista spatiu)
- 1 birou
- 1 studio foto-video (optional)

2. Amenajari

Posturile de lucru vor fi amenajate pe zona vizibila cu tapet colorat mat sau vinarom colorat viu, dar nici unul unicrome, plus decoruri calde: fotografii inramate, tabluri, etajere cu plante, evantaie, margele, etc …

Dorarile tehnice vor fi cele deja existente, 6 calculatoare + monitor, la care se vor adauga 5 camere video Sony 19 + trepiede + microfon.

Luminile vor fi de preferinta neon, casete de 4 x 20 cu oglinda, amplasate pe peretele din fata modelului la aprox 1.50 m inaltime (de testat).

Tastaturile si mousii vor fi individuali, fiind primiti la inceputul colaborarii de fiecare model si folosite exclusiv de acesta.

In fiecare camera se va mai afla un fiset metalic cu 3 usite cu cheie, in care fiecare model isi va pastra incuiate tastarura, mouse-ul, outfit-urile, machiajele, jucariile, etc.

Reteaua de calculatoare trebuie trasa profesional, cu sine pe marginea peretilor, cate o priza de UTP in fiecare incapere.

3. Acte

- verificat adresa la Registrul Comertului Iasi sa nu aiba deja acolo un sediu social
- incheiat contract de inchiriere, obligatoriu prin Administratia Financiara
- semnat Act Constitutiv
- depus acte la Registrul Comertului

Ideal ar fi ca amenajarile sa coicida cu perioada cat actele stau la Registru.

4. Situri

- camcontacts – studioul actual cu 40 de screenuri, se vor schimba doar datele de payment pe UUUUUU RRRRRR
- streamray – se va face cont de studio separat cu modelele de la Iasi pe Jackson, atentie sa fie de la inceput pe wire transfer (discutie cu ei)
- ifriends – se va face studio separat la Iasi, direct pe XXXXX Iasi din cauza cecurilor (discuta cu Raiffeisen si cu Transilvania cat dureaza un cec extern … eu unul as prefera Transilvania)
- jasmin - se va face cont de studio separat cu modelele de la Iasi pe Jackson
- spread4u - se va face cont de studio separat cu modelele de la Iasi pe Jackson
- imlive – se va face studio separat la Iasi, direct pe XXXXX Iasi din cauza cecurilor
- peekshows.com – noi de-abia am inceput cu ei de vreo 10 zile, dar suntem extrem de multumiti, tu decizi daca il incerci sau nu, daca da poti face tot cont de studio separat pe Jackson

5. Personal si salarizare

- YYYYY: conturi, plati, evidente, supraveghere 1 tura - asociat
- AAAAA: training, poze/profile/video, supraveghere 1 tura - asociat
- BBBBB: probleme tehnice, retele, hardware si software, supraveghere 1 tura – salariu = ?
- Femeie de serviciu curatenie – salariu = ?
- Contabil – salariu = ?

Procente modele (net):
- pana in 300 USD/perioada de 15 zile: 30%
- 301-500 USD/perioada de 15 zile: 35%
- 501-1.000 USD/perioada de 15 zile: 40%
- 1.001-1.500 USD/perioada de 15 zile: 45%
- Peste 1.501 USD/perioada de 15 zile: 50%

Platile se vor efectua la date fixe, pe 1 si 16 ale lunii, cu un decalaj de 30 de zile de la perioada de plata. Intr-o perioada de plata vor fi incluse toate paymenturile care se inchid in acea perioada. Perioadele sunt fixe, 1-15 si 16-30 (31) ale lunii.

6. Recrutare – metode:
- anunturi ziare locale (vei avea in 2-3 zile activa adresa de mail iasi@XXXXX.ro – te loghezi pe mail.daa.ro cu user iasi@XXXXX.ro si parola YYYYYkati
- site XXXXX.ro (il mentionam in anunturi si o sa il si promovam pe net in zona Iasi, daca ai propuneri de situri regionale vino cu oferte de promovare de la ei)
- carti de vizita (firma, nume, date reale) in cluburi – NU YYYYY ?
- afise in facultati si camine (puse saptamanal ca se rup)

7. Detalii despre asociere
- 3 asociati: Grifon Group, YYYYY si Kati (Grifon Group va avea 50%, YYYYY si Kati 50% impartiti cum vor ei)
- Administrator: YYYYY
- Investitii YYYYY + Katy: aprox. 5.000 EUR
o 6 calculatoare
o 6 monitoare
o Mobilier (il pastram pe cel actual si doar completam)
o Retea + server + router + imprimanta + scanner + calculator de birou (nu laptopul tau ca lucreaza si Kati si Alex pe el)
o Soft ifriends
- Investitii PPPPP: intrucat am reusit sa imi fac o idee clara despre detalii, propun ca inventitia mea sa fie DUBLA fata de a voastra pentru ca voi munciti acolo: 10.000 EUR
- La prima discutie am uitat sa punem in calcul ca vom folosi RRRRR , dar trebuie luat in calcul ca RRRRRRR tocmai a fost cumparat cu 3.000 EUR (incluzand si taxe de cont bancar si internet banking), din care ar fi normal ca si XXXXX Iasi sa plateasca jumatate, adica 1.500 EUR, iar taxele anuale sunt 2.000 EUR, deci 1.000 ar reveni lui XXXXX Iasi (am pus in buget)

8. Termene propuse
- 24.02.2006 – verificare sediu la Registrul Comertului si posibilitate net pe FO la RDS si depus cerere cazier fiscal YYYYY si Kati
- 27.02.2006 – semnat contract de inchiriere si trimis Act Constitutiv semnat de la Bucuresti la Iasi, lansat campanie angajari
- 28.02.2006 – depus acte la Registrul Comertului si inceput amenajari
- 28.02.2006 – 14.03.2006 – amenajari, acte, angajari, conturi
- 15.03.2006 – inceput activitatea ?
Ce vremuri, nu-i asa? :) Am gasit si o discutie pe messenger intre voi in care unul zice ca va fi imposibil de facut bani din activitatea asta. In caz ca nu va mai amintiti cumva va pot arata eu ;). Interesant era ca e vorba de anul de gratie 2006 deci cam acum 8 ani, cam in perioada in care postam sume de 10k/luna si-mi ziceati mincinos. Chiar ar fi trebuit sa fiu si batut. Funny! App, si pe alea le mai am :). Repet anul 2006. Repet pentru ca in acel folder am multe subfoldere cu fiecare model in parte ce tine de XXXXX atat sediu principal cat si sucursale, cu poze, filmulete din privat, acte pentru siteuri si incasari. Uitandu-ma acum m-a frapat si acum cum s-a intamplat si atunci suma/sumele. Undeva la 1000$/luna medie/model. Sigur ca nu conteaza suma, fiecare face cat poate dar surpriza mea venea din faptul ca erati foarte vocali, sfatuitori, deontologi etc si rezultate, care erau foarte modeste.

Sper sa nu fie interpretat postul meu gresit. Si MARKUS m-a sunat sa ma intrebe daca am ceva personal cu el. Sigur ca i-am raspuns conform adevarului ca nu am personal cu nimeni, nimic. Doar ca AVN era una GFY alta. Faptul ca am corectat o eroare facuta din graba, nu inseamna ca ar fi ceva personal. Eroarea ce mai persista prin repetitie dupa atentionare la postul de prezentare WOWstudio. Dar nah, cand lauzi esti bun cand faci o mica corectura nu mai esti. Pana la urma e o eroare mica comparand cu superbitatea creatiei. E un fapt. Cum si astea sunt fapte. Cum am zis-o acum mai multi ani intr-un mediu privat o pot repeta si acum. Chiar nutresc sentimente de simpatie fata de tine XXXXX. Dar in general vorbind sa nu ne abatem de la adevar ca ne pierdem sufletul. Adevarul trebuie sa fie deasupra la tot si toate.

Sper ca la Mamaia daca ajung sa lamurim neclaritatea. Adica cine si cum ;). Stiti voi ce vreau sa aflu! Eu unul abia astept sa va salut pe toti. Chiar si pe Pumpy, Doamne fereste (pentru el)!

Cod: Selectaţi tot

Editat de Admin - SAD^^EYES - scos date personale
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Relax man, eu nu cred ca ai ceva cu mine. In 2006 mi-a parut ca ai, dar m-am lamurit ca nu cu mine :)

In rest e fain documentul, insemna totusi ca acum 8 ani unii ne gandeam deja la organizarea unui studio destul de profesional pentru vremurile alea. Si da, ai dreptate, media pe atunci era cam 1000$ per model. Cred ca in multe locuri e 1000$ si azi, la unii poate chiar a scazut, la multi a crescut. Depinde si de "size", ca la numere mari e greu sa ai media sus.

In rest, odata cu trecerea timpului, oamenii s-au schimbat, unii au devenit mai frumosi, altii mai urati si multi au ramas la fel. Eu unul am ales sa-i iert pe cei care mi-au gresit atunci, exact din motivele exprimate mai sus, viata le rezolva pe toate in felul ei, nici o fapta, buna sau rea, nu ramane corect rasplatita.

Apropo, cine a spus ca 10k/luna e imposibil?
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Svideo scrie:Relax man, eu nu cred ca ai ceva cu mine. In 2006 mi-a parut ca ai, dar m-am lamurit ca nu cu mine :)

In rest e fain documentul, insemna totusi ca acum 8 ani unii ne gandeam deja la organizarea unui studio destul de profesional pentru vremurile alea. Si da, ai dreptate, media pe atunci era cam 1000$ per model. Cred ca in multe locuri e 1000$ si azi, la unii poate chiar a scazut, la multi a crescut. Depinde si de "size", ca la numere mari e greu sa ai media sus.

In rest, odata cu trecerea timpului, oamenii s-au schimbat, unii au devenit mai frumosi, altii mai urati si multi au ramas la fel. Eu unul am ales sa-i iert pe cei care mi-au gresit atunci, exact din motivele exprimate mai sus, viata le rezolva pe toate in felul ei, nici o fapta, buna sau rea, nu ramane corect rasplatita.

Apropo, cine a spus ca 10k/luna e imposibil?
Salut svideo
Daca tot vorbiti in sectiunea libera ma bag si eu in seama cu permisiunea voastra evident .
Apropo, cine a spus ca 10k/luna e imposibil?[/quote] Cine a zis atunci in 2006 sau cine a zis acum in 2014 ! ?
Si da, ai dreptate, media pe atunci era cam 1000$ per model. Pt 2006 era rusinos de putin $1000 per model la studio ! Era amatorism de ambele parti , scuze ca-mi dau cu parerea , totusi e de apreciat ca nu a-ti abandonat ideea la sumele alea si a-ti progresat .
Zic asta pt ca stiu pe cineva foarte bine care lucra ca baiat si nu de la studio ci de acasa si incasa peste $6500-$7000 /luna pe un singur site si primea prin FeDex cecurile pt ca depasea lejer limita lor .Si nu era cel mai tare de acolo . $ 1000 pt o fata de la studio era amatorism de la un cap la altul .Amatorism si din partea modelelor si din partea adminilor si din partea ISP-ului si pana la urma si din partea sites ca acceptau asa ceva .Mi se pare halucinant de putin pt fete in 2006 doar $1000 ,cand concurenta era mai mica , nici numai conteaza daca e vorba de perioada sau de luna .
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Svideo scrie:Relax man, eu nu cred ca ai ceva cu mine. In 2006 mi-a parut ca ai, dar m-am lamurit ca nu cu mine
Sper ca nu te gandesti nici la Felix ca as avea ceva cu el. Chiar nu. A fost atunci, ca in actul ala aparea soft ifriends si i-am dat o lectie, care zic eu ca foarte corecta. Daca eram altfel putea fi foarte, foarte dura. Nu stiu cat de constienti erati de asta... Daca considera ca am nedreptatit cumva, eu sunt omul dialogului, al argumentelor, al faptelor si lamurim. Sunt oricand disponibil. Deci reafirm, nu am polite de platit. Daca ar fi ele nu ar ramane neplatite ca asa sunt construit eu. Am pus un pariu cu un prieten. Ca unul dintre voi va arde. Pana acum nu stiu cine a castigat acel pariu. Sper ca voi afla la Mamaia cand suntem cu voia lui Dzeu cu totii.

Ce am observat e ca timpul face ca amintirile din trecut sa degenereze. Mai uitam, mai omitem, mai exageram, poate chiar si mai mintim... De asta e bine sa mai studiem trecutul cu documente ca sa invatam cu totii. Si adevarul inainte de toate.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Timpul asta ... face rau si face bine in acelasi timp, depinde cum isi alege fiecare sa-i fie.
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”