Bani FURATI de studio

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Rodica
Mesaje: 2
Membru din: 27 Dec 2007, 13:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut!
Va scriu pentru ca sunt disperata. Am fost inscrisa pe site-ul "xlovecam" (cuplu), prin intermediul unui studio. Au trecut trei luni. In primele 2 luni ne-a dat banii din History/Gains cu 30% mai putin. Cand am descoperit, i-am spus sa vina sa vorbim. Dar, bineinteles ca nu a venit, iar banii pe luna decembrie (485 euro)nu ni i-a mai platit si nici de el nu mai dam. Nu raspunde la telefon sau e-mail. Tot ce stim despre el este ca se numeste Stefan, ca este din Braila, cartier Vidin, are o prietena, Ana, care locuieste in Constanta (daca o fi adevarat tot?????), student acum in Bucuresti la nu stiu ce facultate, la fara frecventa. Cand am descoperit ca ne excroca la maxim, pe langa comosionul pe care si-l ia din partea firmei ca studio, ne mai oprea si noua 30% din castigurile noastre, am scris site-ului sa ne trimita noua banii si nu lui pentru ca asa cum am si vazut, banii nu au mai ajuns la noi. Dar cei de la "Xlovecam" ne-au spus ca nu pot face nimic, si ca banii ii luam de la el, si ca nu-i intereseaza. Cu toate ca initial, ne-au raspuns la e-mail cerandu-ne datele bancare anterioare si cele noi (ale noastre). Le-am explicat ca noi nu avem datele bancare anterioare, pentru ca colaboratorul lor independent nu ni le-a dat. El nu ne-a dat nici o informatie - daramite date bancare. Ah, are cont la Raiffaisen. Acum ne-au inchis si contul, nu mai putem lucra. Cum putem, exista vreo sansa sa mai ne luam banii. Sunt totusi 485 euro. Si de ce se fac treburi de gen. De ce site-ul, chiar daca este colaborator independent, nu ajuta performerul? Pentru ca pana la urma lucram si pentru ei. Ajutor
SoulCams Models Studios wanted
Rodica
Mesaje: 2
Membru din: 27 Dec 2007, 13:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am mers la politie dar dureaza mult. Numar de ordine.....bla bla bla. oricum nu mai avem ce pierde, il vreu pe nenorocit. Este mare lucru sa fii OM pe lumea asta. Cine vrea sa stie mai multe despre acest studio, contactati-ma sa va dau si nr de tel si adresela de mail pe care le are, ca sa-l recunoasteti daca dati de el si sa va feriti.
BlueLotus
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 23 Sep 2006, 20:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu prea ai ce sa-i faci. Chiar daca il gaseste politia, daca voi nu aveti cu el un contract legal, n-au ce sa-i faca. Zi mersi ca nu sunt mai multi bani, trece-i la pierderi si fa-ti singura conturi de-acum inainte. Chiar n-ai de ce sa dai altora un procent din munca ta, mai ales daca este vorba de site-uri pe care iti poti face conturi usor.

Felicitari, totusi, pentru intentia de a preveni pe altii ca sa nu cada in capcana unor lipitori de genul asta.

Iti doresc sa-l gasesti, chiar daca politia nu poate face mare lucru, macar cateva coaste rupte poti aranja daca cunosti niste baieti simpatici ;)
Avatar utilizator
Dorian
User Activ
User Activ
Mesaje: 294
Membru din: 08 Aug 2005, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Rodica scrie: Va scriu pentru ca sunt disperata.
Nu doresc sa pun sare pe rana, insa......cand ai inceput colaborarea cu acest personaj, de ce nu ai deschis ochii?
Rodica scrie: Cum putem, exista vreo sansa sa mai ne luam banii. Sunt totusi 485 euro.
Nu exista nicio sansa atat timp cat nu ai in posesie un document oficial semnat si stampilat de personajul in cauza.

Rodica scrie: Si de ce se fac treburi de gen. De ce site-ul, chiar daca este colaborator independent, nu ajuta performerul? Pentru ca pana la urma lucram si pentru ei. Ajutor
De ce se fac treburi....din cauza persoanelor care cand incep o colaborare nu deschid ochii inainte de a activa in videochat.

M-am mai lovit de aceasta memtalitate retrograda, care spune totul despre personajul ce o expune....Draga Rodica....tu nu muncesti pentru EI....adica pentru site, tu muncesti pentru tine, iar cand muncesti pentru tine, trebuie sa-ti aperi interesul, ceea ce presupune sa te documentezi, sa intrebi, inainte de a incepe sa faci ceva....altfel....patesti ce ai patit.

Poate acum...ai sa intelegi cate ceva.Pacat ca pe propria-ti piele, cand cu un minim de efort se putea evita.
adid22
User Activ
User Activ
Mesaje: 259
Membru din: 08 Aug 2005, 10:55
Localitate: Prague,CZ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

naspa moment.brailenii mei,toti ca niste lei..
Avatar utilizator
unknown23
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 23 Mar 2007, 18:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hey! eu sunt din braila. chiar din vidin ..dar nu am auzit de nici un studio de pe aici...si nici despre un owner stefan..
hmmm..zi-mi mai multe..
Avatar utilizator
catalina
Mesaje: 27
Membru din: 21 Mar 2008, 01:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am lucrat pt un studio din bacau .. si mi-a tras o mare teapa. am observat ca sunt vechi comentariile de aici dar poate va mai uitati si va feriti. un anume sly-studio
Avatar utilizator
Anna21
User Activ
User Activ
Mesaje: 216
Membru din: 18 Oct 2006, 17:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

catalina scrie:am lucrat pt un studio din bacau .. si mi-a tras o mare teapa. am observat ca sunt vechi comentariile de aici dar poate va mai uitati si va feriti. un anume sly-studio
LOL ...nu cred k exista studioul asta:)
Avatar utilizator
catalina
Mesaje: 27
Membru din: 21 Mar 2008, 01:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mai , acum nu stiu ce avea el acolo , pt ca eu sunt din alt oras si ne intelesesem sa imi trimita banii. la inceput mi i-a trimis , cu toate ca mereu mintea ca intarzie banii , si la final m-a luat cu vrajeli ca are probleme cu banca,ca nu vor sa ii dea banii,blabla...pana cand nu mi-a mai raspuns la telefon sau pe mail deloc.
Avatar utilizator
Anna21
User Activ
User Activ
Mesaje: 216
Membru din: 18 Oct 2006, 17:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

catalina scrie:mai , acum nu stiu ce avea el acolo , pt ca eu sunt din alt oras si ne intelesesem sa imi trimita banii. la inceput mi i-a trimis , cu toate ca mereu mintea ca intarzie banii , si la final m-a luat cu vrajeli ca are probleme cu banca,ca nu vor sa ii dea banii,blabla...pana cand nu mi-a mai raspuns la telefon sau pe mail deloc.

sly studio cu siguranta nu exista...ti-ai luat tzeapa :) nu mai inchiria conturi de la oameni pe care nu ii cunosti...e foarte usor sa iti faci singura
Avatar utilizator
catalina
Mesaje: 27
Membru din: 21 Mar 2008, 01:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:))) crede-ma ca a fost prima si ultima oara . sunt constienta ca am luat tzeapa :d asta e. acum sunt bine, pe cont propriu si nici nu ma gandesc sa mai apelez la altcineva
blue cum
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 131
Membru din: 10 Oct 2005, 14:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pai vezi ca la saitul ala poti sa deschizi cont fara studio.
Avatar utilizator
unknown23
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 23 Mar 2007, 18:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ahh da...stiu despre cine este vorba..stiu si unde locuieste..am elucidat misterul... Sava il mai cheama???
vrei sa te duc la el la poarta?:)))
serios vbesc
Avatar utilizator
bunny_yammi
User Activ
User Activ
Mesaje: 301
Membru din: 18 Mar 2007, 13:57
Localitate: Hadano
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Rodinca, imi pare rau sa aud acest lucru. dar daca te ajuta cu ceva....hai sa-ti povestesc ce a patit prietena mea si cea reusit sa rezolve cu xlovecam.
pai ea lucra pt un studio din Constanta...4-5 luni banii au venit mereu la timp, seriozitate...bla..bla ..bla...a 6-a luna facuse fata 1300 euro pe perioada...si brusc si instantaneu aia au disparut...pur si simplu nu i-a mai dat banii. s-au fact de negasit , de neauzit. initial eu i-am zis macar sa-si schimbe macar parola contului, ca sa nu poata folosi ala contul cu altcineva...trimisese eu e-mail in contul ei...le-am explicat cum s-au intamplat lucrurile....iar cei de la xlovecam i-au inchis contul, dar i-au oferit posibilitatea sa-si poata deschide un alt cont dupa 3 luni cu aceleasi date personale ,dar alt nickname.deci...ma indoiesc ca iti vei mai putea recupera banutii aia, dar macar iti poti face un alt cont. ast 3 luni si trimite-le iara datele pt deschidere de cont.

apropo...cand te-ai dus la politie...ce le-ai zis alora? ca ai lucrat pe vc si ala nu ti-a mai dat banutii?sunt is eu curioasa de reactiile lor.
The only place where dreams are impossible
is in your own mind !
Avatar utilizator
Webmaster_Studios
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 25 Apr 2008, 02:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Rodica scrie:Salut!
Va scriu pentru ca sunt disperata. Am fost inscrisa pe site-ul "xlovecam" (cuplu), prin intermediul unui studio. Au trecut trei luni. In primele 2 luni ne-a dat banii din History/Gains cu 30% mai putin. Cand am descoperit, i-am spus sa vina sa vorbim. Dar, bineinteles ca nu a venit, iar banii pe luna decembrie (485 euro)nu ni i-a mai platit si nici de el nu mai dam. Nu raspunde la telefon sau e-mail. Tot ce stim despre el este ca se numeste Stefan, ca este din Braila, cartier Vidin, are o prietena, Ana, care locuieste in Constanta (daca o fi adevarat tot?????), student acum in Bucuresti la nu stiu ce facultate, la fara frecventa. Cand am descoperit ca ne excroca la maxim, pe langa comosionul pe care si-l ia din partea firmei ca studio, ne mai oprea si noua 30% din castigurile noastre, am scris site-ului sa ne trimita noua banii si nu lui pentru ca asa cum am si vazut, banii nu au mai ajuns la noi. Dar cei de la "Xlovecam" ne-au spus ca nu pot face nimic, si ca banii ii luam de la el, si ca nu-i intereseaza. Cu toate ca initial, ne-au raspuns la e-mail cerandu-ne datele bancare anterioare si cele noi (ale noastre). Le-am explicat ca noi nu avem datele bancare anterioare, pentru ca colaboratorul lor independent nu ni le-a dat. El nu ne-a dat nici o informatie - daramite date bancare. Ah, are cont la Raiffaisen. Acum ne-au inchis si contul, nu mai putem lucra. Cum putem, exista vreo sansa sa mai ne luam banii. Sunt totusi 485 euro. Si de ce se fac treburi de gen. De ce site-ul, chiar daca este colaborator independent, nu ajuta performerul? Pentru ca pana la urma lucram si pentru ei. Ajutor
Din pacate astfel de cazuri sunt foarte des intalnite.
Eu cunosc studiouri care au reclame peste tot si care se bat cu pumnii in piept ca ei sunt cei mai mari etc.. si intr-un final se dovedesc a fi neseriosi.
Cunosc foarte multe cazuri de acest gen, sunt cauzate chiar de acele studiouri de la care nu va astepti. Pacat, mare pacat.

Succes la $$$

Cu respect,

Marius
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sunt suficiente informatii aici p site pt. a-ti putea deschide d una singura cont p orice site doresti( cele care accepta romani bineinteles) daca nu ma insel chiar eu am postat despre fiecare pas care trebuie urmat pt. crearea contului p xplove. So... keep reading si ai sa reusesti sa t descurci singura.

Best regards,
Liviu
jessica
Mesaje: 4
Membru din: 23 Aug 2008, 17:07
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am citit ce ati patit voi si mi-a ramas un gust amar...Acum vreo 2 ani si ceva am lucrat si eu la un studio, la un moment dat, nu mi-a mai convenit si am plecat la altcineva, iar acolo faceam la cupluri...problema a fost ca au aflat cei de la primul studio - care mai aveau sa-mi dea in jur de 100 de $ si au inceput sa ma santajeze sa lucrez la ei ca daca nu se vor duce la mine la scoala si vor anunta directoarea si profesorii, in conditiile in care eu eram clasa a 12-a :( si eram considerata un ingeras.... si in plus sa le dau 400 de $ pentru ca au platit cuiva sa faca conturi si pe un alt site!
Eu ii anuntasem cu vreo 2 luni inainte ca nu mai fac ca incep cls a 12-a ca n u mai am timp..s-au enervat cand au auzit ca fac la altcineva... Am plecat in conditii bune de la ceilalti pentru ca nu mai ma tragea inima sa mai fac cand aveam bacu' la usa...si mai aveam de luat de la ei...vreo 1000 de $.
NU AM VAZUT NICI UN BAN DE LA NICIUNU DINTRE STUDIOURI!
S-au inteles intre ei si si-au impartit banii MEI!
I-am blestemat!
Daca intra si vad ceea ce scriu or sa se recunoasca!
Si-au batut joc de munca mea si de timpul meu!
Nu am avut cum sa le fac nimic ptr ca nu vroiam sa se afle ca faceam video chat...aveam un iubit cu idei mai conservatoare de care nu vroiam sa ma despart...Oricum D-zeu m-a razbunat...dupa ce am plecat eu, au plecat toate fetele de la ambele studiouri, iar calculatoarele s-au virusat :twisted:
Acum fac chat ptr mine, cand am chef si timp, fac asta decat sa-mi platesc chiria si intretinerea pentru ca am un job ( :D intr-o multinationala).
Imi pare rau ca ati luat teapa, dar eu m-am lovit de 2X cu capul de sus :cry: si am realizat ca nu poti avea incredere in nimeni cand vine vorba de bani- daca nu ai un contract LEGAL! :wink:
Avatar utilizator
sexybabe
Veteran
Veteran
Mesaje: 691
Membru din: 03 Noi 2007, 07:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si eu mi-am luat o teapa de 600 $ acum vreo 4 ani cand banii aceia insemnau mult mai mult decat acuma. Eram printre cele mai bune fete, dar dadeam semne ca vreau sa ma las.Mi-au zis ca nu vrea site-ul sa plateasca special pt mine, ca cica au impresia ca am colaborat cu un haker. Le-am zis ca vreau sa vad e-mail-ul de la site unde spun asta si bineinteles ca n-au avut ce sa-mi arate, ba aveau si o atitutide cinica.. ca nu se risca ea (patroana studioului) sa imi sustina cauza la site-ul respectiv si sa trimita banii, pt cei 600$ ai mei, ca ea are atatea fete care lucreaza - la scurt timp au plecat toate :lol: Pot spune ca fara sa vrea mi-a facut un bine ca altfel nu m-as fi apucat sa lucrez de acasa de unde fac mai multi bani decat acolo, nu doar ca nu-i mai impart.
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

http://www.adultvideochat.ro/forum_ro/d ... html#32699


dar d asta c ziceti? d acord cu me ori nu? sunt f f f curios:)
ContSters2
Veteran
Veteran
Mesaje: 556
Membru din: 03 Dec 2005, 05:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Draga Jessica ne bucuram ca ai avut taria sa-ti impartasesti cu noi oribilele experience traite in videochat la studiourile marsave care ti-au oprit banii munciti din greu .A nu se intelege ca ma bucur de raul altuia dar postul tau profund mi-a inveselit ziua , cea mai tare fraza pe care ingerasul de tine a scos o pe tastura a fost asta '' Nu am avut cum sa le fac nimic ptr ca nu vroiam sa se afle ca faceam video chat...aveam un iubit cu idei mai conservatoare de care nu vroiam sa ma despart...Oricum D-zeu m-a razbunat...dupa ce am plecat eu, au plecat toate fetele de la ambele studiouri, iar calculatoarele s-au virusat ''.Uneori este ma bine sa taci decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.Chiar nu era necesar sa ne impartasesti viata ta amoroasa si asha destul de incurcata puteai sa ne spui doar partea cu studiourile care nu ti-au dat banii ,well macar ai ramas cu ceva placerea muncii la cuplu .Studiourile marsave daca sunt pe aici le rog sa vina cu un replay explicativ cu toate ca am mari indoieli ca acest lucru nu se va intampla .Acelasi Dzeu care te-a razbunat se poate intoarce impotriva ta pentru cinstea si corectitudinea cu care ti-ai tratat relatia cu prietenul conservator care probabil habar nu avea ce face ''ingerasul''.Sau poate deja a facut o?

PS: Dzeu a vrut ca postul anterior sa arate asha ,sa nu credeti ca am fct asta intentionat :lol:
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SINSARCHANGEL scrie: postul tau profund mi-a inveselit ziua , cea mai tare fraza pe care ingerasul de tine a scos o pe tastura a fost asta '' Nu am avut cum sa le fac nimic ptr ca nu vroiam sa se afle ca faceam video chat...aveam un iubit cu idei mai conservatoare de care nu vroiam sa ma despart...Oricum D-zeu m-a razbunat...dupa ce am plecat eu, au plecat toate fetele de la ambele studiouri, iar calculatoarele s-au virusat ''.Uneori este ma bine sa taci decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu.Chiar nu era necesar sa ne impartasesti viata ta amoroasa si asha destul de incurcata puteai sa ne spui doar partea cu studiourile care nu ti-au dat banii ,well macar ai ramas cu ceva placerea muncii la cuplu
ha ha ha adika domnsoare avea un iubit mai conservator asa pe care il iubea si la care tinea si pe care nu vroia sa-l raneasca
Dar in timpul MUNCIi baga la greu CUPLU peste tot ,,,
of of din cate vad eu cel mai castigat din chestia asta a fost Partenerul tau de la cuplu :lol:
Imagine
fedor
Mesaje: 6
Membru din: 27 Noi 2008, 09:33
Localitate: TM
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Rodica scrie:Salut!
Va scriu pentru ca sunt disperata. Am fost inscrisa pe site-ul "xlovecam" (cuplu), prin intermediul unui studio. Au trecut trei luni. In primele 2 luni ne-a dat banii din History/Gains cu 30% mai putin. Cand am descoperit, i-am spus sa vina sa vorbim. Dar, bineinteles ca nu a venit, iar banii pe luna decembrie (485 euro)nu ni i-a mai platit si nici de el nu mai dam. Nu raspunde la telefon sau e-mail. Tot ce stim despre el este ca se numeste Stefan, ca este din Braila, cartier Vidin, are o prietena, Ana, care locuieste in Constanta (daca o fi adevarat tot?????), student acum in Bucuresti la nu stiu ce facultate, la fara frecventa. Cand am descoperit ca ne excroca la maxim, pe langa comosionul pe care si-l ia din partea firmei ca studio, ne mai oprea si noua 30% din castigurile noastre, am scris site-ului sa ne trimita noua banii si nu lui pentru ca asa cum am si vazut, banii nu au mai ajuns la noi. Dar cei de la "Xlovecam" ne-au spus ca nu pot face nimic, si ca banii ii luam de la el, si ca nu-i intereseaza. Cu toate ca initial, ne-au raspuns la e-mail cerandu-ne datele bancare anterioare si cele noi (ale noastre). Le-am explicat ca noi nu avem datele bancare anterioare, pentru ca colaboratorul lor independent nu ni le-a dat. El nu ne-a dat nici o informatie - daramite date bancare. Ah, are cont la Raiffaisen. Acum ne-au inchis si contul, nu mai putem lucra. Cum putem, exista vreo sansa sa mai ne luam banii. Sunt totusi 485 euro. Si de ce se fac treburi de gen. De ce site-ul, chiar daca este colaborator independent, nu ajuta performerul? Pentru ca pana la urma lucram si pentru ei. Ajutor
Vreau sa va intreb si eu ceva.Sunt nou in "zona" aceasta.lucrez de 1 luna deacasa.Am conurile facute prin intermediul unui studio.Am facut foarte multe privaturi pe VisitX.In prima perioada am primit toti bani dar pe cea de-a 2-a perioada a luni desi am facut ore bune de privat am primit 5 euro.Studioul mi-a trimis statistica (eu nu am parola pentru a o putea vedea direct de pe site) .Ce se intamplea?Fura studioul?Fura site-ul?Se poate sa nu primesc banii pentruca am uitat odata situl deschis si am plecat din fata calculatorului? V-as fi recunoscator pentru un raspuns!
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”