Charge back pe xlove?

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Scrie răspuns
sunrise
Mesaje: 46
Membru din: 11 Iul 2006, 23:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sunt eu ghinionist,sau se mai intampla si altora?In fiecare perioada(2 saptamani),intre 10 si 20 de euro sunt clar charge back. :(
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Nemessis
Mesaje: 35
Membru din: 04 Feb 2006, 12:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Daca reprezinti un studio si sunt multe modele care lucreaza pe xlove e normal sa se intample per total. Daca lucrezi singur/singura atunci probabil intervine frauda sau clientii ce nu vor sa afle nevestele ca au intrat pe site-uri de videochat si isi dau cardurile furate.
Romanian Security Team
--> http://rstcenter.com <--
sunrise
Mesaje: 46
Membru din: 11 Iul 2006, 23:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc pt raspunsul si atentia acordata!Da am un studio micut cu 5 fete,dar 2 dintre ele lucreaza pe xlove dar le-am facut cont personal,nu m-am mai interesat sa deschid pe studio,dar la fiecare 2 saptamani minim 10 euro au fiecare charge back,ceea ce nu mi se pare normal,si as vrea sa stiu daca se mai intampla cuiva,fie model independent,fie studio.Si nu cred eu ca membrilor le e asa de frica de neveste sa-si dea cardurile pierdute sau furate pe banda rulanta :) .
Avatar utilizator
INVAIN
Mesaje: 44
Membru din: 29 Mai 2008, 01:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:? ... si eu am avut CB de aproximativ 70E. un membru si-a luat banii inapoi de pe toate privaturile pe care le-am facut, in zile diferite, iar dupa un timp a intrat din nou pe free, cu intentia de a face un nou pv. cand l-am intrebat de cb mi-a zis ceva de genul : si asa nu meritam banii aia asa ca s-a gandit mai bine sa-i ia inapoi, dar spera ca acum o sa-i fac ceva cu totul si cu totul special (probabil 2 castraveti in f***) si ca de data asta o sa-mi lase banii :twisted: :twisted: :twisted:
Avatar utilizator
bunny_yammi
User Activ
User Activ
Mesaje: 301
Membru din: 18 Mar 2007, 13:57
Localitate: Hadano
Has thanked: 0
Been thanked: 0

INVAIN scrie::? ... si eu am avut CB de aproximativ 70E. un membru si-a luat banii inapoi de pe toate privaturile pe care le-am facut, in zile diferite, iar dupa un timp a intrat din nou pe free, cu intentia de a face un nou pv. cand l-am intrebat de cb mi-a zis ceva de genul : si asa nu meritam banii aia asa ca s-a gandit mai bine sa-i ia inapoi, dar spera ca acum o sa-i fac ceva cu totul si cu totul special (probabil 2 castraveti in f***) si ca de data asta o sa-mi lase banii :twisted: :twisted: :twisted:
:))), asa n-am mai pomenit, prostia bate campii. N-ai ce le face INVAIN. macar ai pov situatia celor de la site?sa faca ceva in privinta lui?
eu sapt trecuta am patit o chestie, imi tot venea in prv un copilas, in mod sigur nu avea nici 16 ani. si imi dadea si cam sa-l vad. binenteles ca nu i-am facut nik, am incercat sa vb cu el si nik, tot insista, apoi le-am zis si celor de la site . ca apoi cine stie, el o fi furat cardul lu' taticu si ma trezesc apoi cu Charge back . si primisem apoi mail de la site cu multumiri ca le-am zis despre persoana respectiva.
The only place where dreams are impossible
is in your own mind !
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu n-am avut pana acum charge back pe xlove si nici nu le-am auzit pe prietenele mele care lucreaza si acolo sa fi avut pana acum.
Avatar utilizator
INVAIN
Mesaje: 44
Membru din: 29 Mai 2008, 01:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu lucrez pe xlove de aproximativ 1 an si am avut charge backuri chiar si de 60- 70 E pe perioada. E clara treaba. este vorba despre frauda :?
Avatar utilizator
pucca
Mesaje: 23
Membru din: 28 Noi 2008, 19:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu am cb de 96 , 24, si 78 de euro de la acelasi membru nemernic...

chestia asta s a petrecut timp 3 perioade consecutive.
ar fi zadarnic sa mai trimit mail, pt ca oricum banii nu i mai vad inapoi, deci...
Avatar utilizator
soho71
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 14 Ian 2006, 17:22
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nu stiu cum aveti voi charge backuri pe xlove , dar timp de un an , de cand sunt pe situ lor , eu nu am vazut asa ceva la mine
Nu fiti rautaciosi e loc ptr toata lumea !
jebyby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 168
Membru din: 15 Dec 2007, 23:41
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Imi pare rau sa aud asta...Imi imaginez ca e neplacut,am patit si eu O SINGURA DATA de cand lucrez ca performer (girl alone),dar pe un alt site care acum e fratele geaman al eurolive-ului.Nu stiu cat de charge back a fost,mai degraba adminul s-a bucurat la 700 euro ai mei.Asta e!!!In rest,la xlove absolut niciodata nu mi-a lipsit vreun euro...
Avatar utilizator
pucca
Mesaje: 23
Membru din: 28 Noi 2008, 19:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mda... numele membrului e roni./ronnie

ma gandesc ca poate va va fi de folos in cazul in care aveti ghinionul de a fi vizitate de respectivul...

desigur, daca nu isi schimba nick ul...
Avatar utilizator
desirenick
Mesaje: 9
Membru din: 16 Dec 2008, 10:58
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

am si eu o intrebare ..am auzit ca pe site-ul asta trebuie sa sti franceza bine altfel nu se poate sau ceva de genu? e adevarat? :(
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da e bine sa stii franceza...asta e baza de fapt pentru ca majoritatea membrilor sunt francezi :shock: sunt si fete care vorbesc doar engleza dar parerea mea e ca daca stii franceza pe xlove e un "mega-anvantaj" :lol:
Suntem ceea ce gandim!
daniele
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2009, 22:01
Localitate: toyland
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Intr-un timp am avut si 100 e frauda, dar in ultimul timp se pare ca xlov-ul a facut ceva in sensul asta si fraudele sunt mult mult mai mici :)
Anyway, poate modelul sa faca ceva?
Avatar utilizator
1candy
Mesaje: 10
Membru din: 04 Mar 2009, 07:46
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

aaaaaaa ..nu cred ca au facut nimic in legatura cu asta , eu am frauda pe fiecare perioada , dar cea mai mare suma a fost de aproximativ 55 de euro , dar in rest tot asa cate 22 d euro 11 , s am avut o problema cu un mebru , mia dat un chargeback de 33 d euro , si pe ficae perioada am avut chargeback cu el "junimo" am impresia ca are un cared fals , altfel numi dau seama sper sa nu va faca si voua vreo paguba , daca-l vedeti "kick hes ass out"acum mai nou , imi intra in pv asa repede si iese in free nu prea la-m mai vazut , stie ca o sa-l zbor afara :? bafta la banuti
hello
kiss4un4me
User Junior
User Junior
Mesaje: 66
Membru din: 23 Oct 2007, 20:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

de la junimo am si eu cb dar nu e singurul,sunt mai multi dar cel mai mare cb al meu a fost 10.8E pe o perioada norocul meu hehe;) in rest aproximativ in fiecare per se gaseste cate un cb noroc cu cei 10% k nu incepi per pe minus;))
Avatar utilizator
1candy
Mesaje: 10
Membru din: 04 Mar 2009, 07:46
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

desirenick scrie:am si eu o intrebare ..am auzit ca pe site-ul asta trebuie sa sti franceza bine altfel nu se poate sau ceva de genu? e adevarat? :(
credema eu , cand am inceput nu stiam nici ce inseamna"slt" :? am stat mult online , si stii..ma uitam ca la felu' 7 , dar tot avem pvuri , stateam doar cu gura pana la urechi, am urmarit ce vb celelet modele :D , si asa am invatat , si pot sa spun ca erau mebrii foarte de treaba care ma ajutau , si imi mai traduceau cate ceva , oricum am folosit si un translator la inceput , daca cauti pe google il gasesti scrii ceva de genu "translation2paralink" si e acolo ,dar trebuie sa stii engleza f bine , pt ca nu are romana , :( da adevaru e ca conteaza mult sa stii franceza , da stai linistita ca si asa poti sa reusesti sa faci pvuri:D , si cu timpul o sa inveti ! bafta l banuti
hello
Avatar utilizator
1candy
Mesaje: 10
Membru din: 04 Mar 2009, 07:46
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pucca scrie:mda... numele membrului e roni./ronnie

ma gandesc ca poate va va fi de folos in cazul in care aveti ghinionul de a fi vizitate de respectivul...

desigur, daca nu isi schimba nick ul...
aaaaa nu pot sa cred il stiu p ronnie , am avut si pv cu el:(( deacum pot sa ma trezesc cu un chargeback nu?..oh de parca nu as avea destule :? asta este , merci mult , macar acum stiu cu cine am deaface , daca-l vad il zbor afara :x
hello
Avatar utilizator
VirtuaLady
Mesaje: 35
Membru din: 07 Feb 2010, 16:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am avut si eu azi un charge back de 250 de euro ,de pe perioada asta...tipul mi-a stat in pv si in alte perioade ...nu m-am gandit ca e frauda...am vazut acolo la earnings ca mi-a ingalbenit numele tipului (flori.g-poate va e de folos) ,dar nu mi-a scazut din suma totala.imi va scadea la sfarsit?
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”