Am angajat un cuplu si m-au furat...

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
HotCamStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 13 Ian 2007, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am angajat un cuplu in urma cu cateva zile, au muncit cateva ore si a doua noapte, cand ei lucrau, sunt trezit la 4 dimineata ca au disparut din studio un LCD de 20``, memorii DDRAM 2 de la 3 PC-uri, insumand 3 GB, un mobil personal si 5 milioane, banii unei fete care lucra in momentul ala. Aveti mare grija...eu atasez aici poza lor in caz ca ii mai vedeti pe undeva pe la voi,sa stiti cu cine aveti de-a face...

XXXX si YYYY ii cheama...daca mai vrei detalii despre ei, va ajut

[Modificat de Admin scos numele si poza celor in cauza. Nu suntem in masura sa judecam astfel de cazuri, este imposibil de verificat adevarul. Din acest motiv detaliile personale nu sunt acceptate pe acest forum. Au mai fost discutii pe acest subiect in trecut. Singurii in masura sa se ocupe de astfel de cazuri sunt cei de la Politie. Acuzai de furt si ii poti baga si in puscarie daca sunt vinovati. Svideo a trecut si el printr-o faza asemanatoare daca imi aduc bine aminte, poate are timp sa iti spuna cum a procedat si cum s-a terminat toata povestea.]
SoulCams Models Studios wanted
victima
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cind i-ai angajat la tine la studio nu le-ai scanat buletinele? nu ai vb cu ei?
Avatar utilizator
orangework
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 22 Mai 2007, 03:14
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Pai nu ai adresele lor de pe ID,sa le faci o vizita ? :wink:
Avatar utilizator
HotCamStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 13 Ian 2007, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

iti dai seama ca am fost peste ei...si doar cu usa crapata au scapat...nici nu am timp sa stau sa-i astept zile si nopti sa iasa din casa...
blue cum
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 131
Membru din: 10 Oct 2005, 14:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lol si pe tine?
la mine paguba a fost mai mica si nu se merita sa cheltui ca sa imi fac damblaua cu ei. cumva un moldovean si o tiganca?
astept un mesaj pe privat.
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

normal mi se pare ca in fiecare camera sa existe cate un vestiar pt. fiecare model/cuplu care lucreaza la postul respectiv , asigurat cu o cheie sau cu un lacat. Apoi, dupa ce respectiva/respectivii isi termina programul d lucru, sa se preia camera in aceeasi bunastare in care a fost predata;) In felul asta nu cred ca vor mai exista probleme d genul...

Best regards,
Liviu
Avatar utilizator
gogu4u
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 176
Membru din: 10 Mai 2006, 10:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

iti dai seama ca am fost peste ei...si doar cu usa crapata au scapat...nici nu am timp sa stau sa-i astept zile si nopti sa iasa din casa...
Da frate sa moara mama era acu un an tin minte ca sia cuma.Cand neam plesnit cu capu de toate usile panam nimerito paia buna.Sia dracu numa sa crapat oleaca ca sa nu putem penetra noi ...nea blestemat ofticosi.Am plecat acasa ca nera foame... infractori a scapat rar mama lor a dracu.
Cand oamenii sunt lasati sa faca ce vor de obicei se imita unii pe altii.
ContSters2
Veteran
Veteran
Mesaje: 556
Membru din: 03 Dec 2005, 05:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

gogu4u scrie:
iti dai seama ca am fost peste ei...si doar cu usa crapata au scapat...nici nu am timp sa stau sa-i astept zile si nopti sa iasa din casa...
Da frate sa moara mama era acu un an tin minte ca sia cuma.Cand neam plesnit cu capu de toate usile panam nimerito paia buna.Sia dracu numa sa crapat oleaca ca sa nu putem penetra noi ...nea blestemat ofticosi.Am plecat acasa ca nera foame... infractori a scapat rar mama lor a dracu.

Gogule tot nebun ai ramas, imi place felul cum ai scris:)))))))) :D
Avatar utilizator
gogu4u
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 176
Membru din: 10 Mai 2006, 10:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

"Eu nu stiu de ce da' cred ca-i de bine" :D
Ontopic,mi se pare destul de jenant ca asa ceva inca se mai poate intampla...
Cand oamenii sunt lasati sa faca ce vor de obicei se imita unii pe altii.
annawish
Mesaje: 14
Membru din: 06 Apr 2014, 20:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cum se poate asa ceva... Daca esti 100% legal poti face cateva "plangeri"
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

annawish scrie:Cum se poate asa ceva... Daca esti 100% legal poti face cateva "plangeri"
Suntem in 2014... :idea:
Avatar utilizator
mariusss
Mesaje: 12
Membru din: 16 Ian 2012, 11:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pocahontas scrie:
annawish scrie:Cum se poate asa ceva... Daca esti 100% legal poti face cateva "plangeri"
Suntem in 2014... :idea:
Poate ne spune si noua daca a rezolvat ceva in astia 6-7 ani :))))))))
sirflorinus
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 04 Apr 2013, 15:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

a rezolvat-o! si-a luat alte memorii, alt telefon si a strans inca 5 mil pentru zile negre. intre timp, LCD-urile de 20" s-au demodat, deci a trebuit sa isi ia si alte monitoare :))
mcastudio
Mesaje: 1
Membru din: 01 Mai 2014, 21:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare, GRUPAREA elly_streamray@yahoo.com si a reluat activitatea, cine a fost tepuit sa lase mesaj ai , sa fim mai multi ca eu i am depistat !! este o femeie de 40 de ani cunoaste foarte bine domeniu,nu va dati date personale, o sa zica ca va ajuta cu jasminul ca ea este model top acolo si reprezinta Jasmin! nu va inregistrati ca modele single riscati sa nu mai luati nimic! se foloseste de mai multe nume! blue_angel_blue@yahoo.com elly_streamray@yahoo.com payment_cosmin@yahoo.com tamango_boy@yahoo.com .....se foloseste de aceste adrese de email ! :!: :!: :!: :!:
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”