Pentru fetele de pe streamray

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
ALNI
User Junior
User Junior
Mesaje: 52
Membru din: 12 Aug 2005, 19:55
Localitate: Germany
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

WinXPfather scrie:
ALNI scrie:Inclin sa cred ca este si normal asa si dupa parerea mea messengerul functioneaza in felul urmator: Eu trimit text la un contact pe care il am in lista, textul ajunge la yahoo care il distribuie mai departe, cind acel cineva imi scrie mie ceva, acel text ajunge iarasi pe serverul lui Yahoo si de acolo este redirectat la mine. Nu exista niciodata o legatura directa intre cei doi corespondenti. Poate in cel mai fericit caz in cazul in care se face transfer de fisiere...

Asta de unde ai scos-o? Cititnd helpul de la ym? Probabil ai citit cum ai citit si despre netstat. Te inseli amarnic. Conexiunea cu cei din lista se face p2p, doar cu cei care nu ii ai in lista se face prin yahoo server. De asta am si zis ca iti va apare doar ip-ul celor din lista cu care ai conexiune activa. Unii nu vor sa li se vada ip-ul pe messenger si iau masuri in consecinta...

Nu mai da verdicte (mai ales ca sunt gresite), ca e posibil ca tu ce nu poti, altii sa poata.

Hai ca la teorie esti tare. Pai nu intelegi ca am incercat.... ach hai s-o lasam balta, ca si-asa nu ajuta pe nimeni la nimic. vrajeala de gargara. Am incheiat subiectul.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Ai dreptate nu functioneaza, zvonuri.

Scuze!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Nemessis
Mesaje: 35
Membru din: 04 Feb 2006, 12:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Netstat functioneaza doar daca persoana careia vrei sa ii afli ip-ul are ip routabil si nu este in spatele unui firewall sau al firewallului de la Yahoo.. Deasemeni si daca tu esti in spatele unui firewall setat din router sau server sau ai o conexiune NUMAI prin proxy iar fara acel proxy nu ai avea net (mai exista si asa ceva inca) nu poti vedea ip-ul persoanei respective in multe cazuri. Mai mereu este vorba de routare in cazul netstat. Pentru xp sp2 foloseste netstat -b si vei avea rezultate mult mai satisfacatoare.
Romanian Security Team
--> http://rstcenter.com <--
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Asa e Nemessis, de asta am si zis sa studieze netstat /? . Raspunsul meu a fost desigur ironic, dar trebuie sa specific pentru a nu se intelege gresit. Cred ca raspunsurile astea sunt cele mai bune pentru unii, cu toate ca mi-e greu sa inteleg atata abtuzitate...sa nu stii despre ce vorbesti si sa faci afirmatii generale care cel mult au valoare in unele cazuri particulare.
Ma rog...altii au de pierdut....
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
sweet_boy
Mesaje: 20
Membru din: 25 Iun 2007, 12:06
Localitate: craiova
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cu netstat bine folosit se poate gasii foarte repede ip-ul oricarei pers de pe mess;)

Nu sunt doar zvonuri:P
rowarez
Mesaje: 3
Membru din: 26 Iul 2009, 18:42
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nu m-am putut abtzine sa comentez si eu
1: dupa felul in care s-a comportat,ori este un dobitoc..ori atentzie este un cunoscut

2: pentru cultura voastra generala ..majoritatea celor care stau pe videochat au un odc ,strongdc, etc etc partea proasta este ca putini stiu sa seteze cum trebuie si dau la share partitzia C: In momentul acesta ti-ai pus la dispozitzie intreg PC...:( acum bineinteles se va gasi cineva care sa ma contrazica..e si ce daca nu am nimic pe pc .. GRESHIT aceste victime le gasesti extrem de simplu dai o cautare la search: Documents and Settings
si toate aceste victime vor aparea spontan acum facem o mica incursiune
C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles... aici pe langa faptul ca avem toate idurile care au intrat de pe acest PC(TOATE)...daca mai avem si marele noroc sa avem bifat sa ne salveze arhivele...e simplu tastam asa C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles\(ID TAU DE MESSENGER)\Archive\ eee aici incepe adevarata tragedie(parrea mea) acolo avem toate idurile frumos aranjate pe nume(daca mai datzi si massuri atunci le avetzi pe TOATE)..pe langa aceste iduri avem si arhivele cu fiecare exact ce am vorbit la ora cutare sau la data cutare..ATENTZIE MARE cu un program care se numeste YAHOO MESSENGER DECODER cineva care are acces la aceste fisiere cu extensia.DAT poate vizualiza in intregime conversatziile noastre care pana atunci ni se pareau de neaflat,pe langa asta daca datzi share la partitzia C: datzi accept automat la desktopul dumneavoastral acces la my documents,my picture exact locul unde multzi tin fisiere cu extensie.TXT ,cele care apartzin de microsoft -office scanari buletine, acte etc etc acesta este un marunt exemplu o gresala care o facem fara sa fim constientzi la ce risc ne expunem..eu numesc asta IMPOZIT PE PROSTIE...ATENTZIE chiar acelei persoane nu potzi sa ii faci nimik pentru ca nu el a intrat in PC TAU ci tu l-ai pus la dispozitzie oricui are curiozitatea sa se uite..acest sfat este adresat in special fetelor(ele fiind victimele cele mai preferate..nici nu potzi gandi ca dupa ce a citit toate conversaztiile tale(unele nu le sterg cu lunile) persoana respectiva stie atat de multe amanunte despre viatza ta incat TE VA SHOKA CU SIGURANTZA
rowarez
Mesaje: 3
Membru din: 26 Iul 2009, 18:42
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

3

Iar acum sa revenim pericolele reale,e aici e altceva..cu totul si cu totul altceva,am zambit la anumite afirmatzii..nu exista fisiere cu extensie .jpg,jpeg etc etc care sa aiba coditza... offf exista, si exista si alte chestii mult mai complexe,exista scripturi care in momentul in care sunt activate( multe sunt postate.."En Passant" ) acestea modifica registrii din pc tau spontan,ei si ce inseamna acesti registrii or sa spuna altzii..simplu..o extensie jpeg poate sa ne creeze in pc acces direct asupra contului de administrator,printr-un procedeu simplu care nu poate fii explikat(sper ca va datzi seama de ce !!!) se poate intra direct pe pc in acelasi timp cu victima,dar pe alt user,de aici totul e simplu,multe fete avnd activat splitcam,acesta poate da drumul la camera web fara ca voi sa stitzi acest lucru,apoi daca este interesant vi se vor pune coditze,,send ip ,keylogger (acestea copiaza toate parolele care vor fii tastate in acel pc si vor fii trimise intr-o anumita adresa de mail,etc etc etc..cum sa ne ferim de asa ceva..hmm e mai greu ..aceste scripturi trec uneori cu usurintza de orice antivirus,oricum un Firewall puternic ajuta mult ..dar uneori acesta este neputincios
rowarez
Mesaje: 3
Membru din: 26 Iul 2009, 18:42
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ultima categorie,este cea a "Hackerilor" ATENTZIE a nu se confunda cu crackeri,phreakerii,carderi,ripperi etc etc..categoria asta este destul de rar intalnita..:) hackerii in general nu fac rau persoanelor particulare,desi si ei se impart in doua categorii, BlackHats si WhiteHats... “Black hat hackers” sunt aceia care incearca prin cunostintele pe care le au sa sparga anumite sisteme,iar “white hat hackers” sunt hackerii angajati de anumite companii sa testeze securitatea sistemelor, sa gaseasca in general pentru a se putea apara de prima catogorie de hackeri,ar mai fii cateva mici categorii dar ele sunt nesimnificative.."blue hat hacker", "grey hat hacker", "script kiddie" sau "hacktivist".

De aceste categorii nu trebuie sa va feritzi deoarece ei nu ne vizeaza personal decat in cazuri extreme,

am incercat pe cat am putut sa va arat ca cea mai periculoasa categorie sunt cei care de fapt nu cunosc decat anumite scripturi,sau programe downloadate de pe net,care le folosesc la nesfarshit incercand ca dea impresia ca poate face foarte mult rau :)


Imi cer scuze pentru multele gresheli care le-am facut,nu am stat sa corectez..am sarit de la un subiect la altul fara sens dar am incercat pe cat posibil sa va arat anumite puncte vulnerabile ..am si eu un studio mik
si cred ca mai intai de toate un Studio trebuie sa aiba o securitate solida,altfel se poate trezi cu multe surprize
jasmine
Mesaje: 12
Membru din: 10 Sep 2009, 06:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mario21 scrie:david22843, tryps234 aceste doua sant nickurile unui roman care este un mare nesmimtit
m-a luat in privat, cand mi-am dat sutienul jos imi zice pe romaneste" ce tate misto ai", m-am enervat,l-am facut nesimtit si am oprit pvt.
apoi tot ma ameninta ca o sa raman fara bani si fara clienti, parea ca stie el ce zice si l-am adaugat in yahoo mesengerul meu
stiti ce mi-a povestit? poate ca nu face asta, dar va spus si voua sa aveti grija, ca odata ce a intrat in privat cu o fata, ii poate retrage toti banii pe care i-a facut fata pana in ziua acea in acea perioada si oate afla toate detallile membrilor, ma refer la cartea de credit, apoi va facae cate si mai cate cu aceste detalli
el cauta sa cumpere epassaport carduri de pe la fete, atentie NU LE VINDETEI, ofere 499 $ pe un card, darpt banii astia o sa va strangeti de gat daca le vindeti.
eu am stat de vorba cu el pe mes si am aflat toate astea, asa ca va spun si voua
imi zicea ca el a lucrat ( fura) de pe imlive, dar acum s-a mutat pe streamray, deoarece sant clienti cu mai multi banii.
stie cineva daca poate sa imi faca vreaun rao odata ce e in lista mea de mess, adica sa imi intre in calculator sau ceva de genul asta?
vroia sa imi trimita si o poaa, dau u am fost atat de proasta sa o accept
aveti grija
spor la bani!!!


imi poti spune te rog id-ul lui de mess? am avut o experienta asemanatoare cu un david care s-a dovedit a fi roman localizat in usa, dar care a zis in pv ca in momentul acela era in spania...mi-a dat si id-ul lui de mess, zicea ca daca vreau sa-l adaug, dar am citit postul asta si vroiam sa te rog daca mai stii id-ul lui sa m-il spui si mie pe pm:)
ms mult
Avatar utilizator
KittenS
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 147
Membru din: 03 Sep 2010, 11:19
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si eu l-am avut .la fel am fost amenintata ca voi vedea eu ahahhaha i-am dat ban si nu am mai auzit de el :))) evident pvtul a fost chargeback .scze de intarziere dar acum am vaz topicul
Avatar utilizator
Anomis
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 104
Membru din: 17 Noi 2009, 02:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

chiar daca nu-mi place siteul, am zis sa-l incerc totusi si vreau sa va zic ca azi am avut pvt cu un membru richie11rich11 care vorbea in romana, dar pe site arata ca e din usa, avea mult credit (aproape 200 $) fatza de ceilaltzi membrii care de obicei au maxim 30 - 50 $ - deci astea 2 chestii mi s-au parut suspecte rau, plus ca mi-am adus aminte ce-am citit in topicul asta, s-ar putea sa fie acelasi membru de care se vorbeste aici...a incercat sa ma traga de limba pe romaneste dar eu nu i-am dat apa la moara, ii raspundeam numai in engleza si numai lucruri legate strict de pvt, asa ca mi-a iesit...daca imi da chargeback va anuntz sa avetzi grija la el (sau la ea - orice e posibil) :wink:
Join the dark side .... we have cookiez !
Avatar utilizator
KittenS
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 147
Membru din: 03 Sep 2010, 11:19
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu este singurul eu am mai intalnit unul care are mereu la tara sweden ... mereu are conturi noi de mebru toate cu cate 300 $ sau cei mai ramane din alte pvturi .. evident chargeback (refound ). am ajuns sa ii banez pe toti de sweden care au si bani multi .mare grija la sweden.
Avatar utilizator
KittenS
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 147
Membru din: 03 Sep 2010, 11:19
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anomis scrie:chiar daca nu-mi place siteul, am zis sa-l incerc totusi si vreau sa va zic ca azi am avut pvt cu un membru richie11rich11 care vorbea in romana, dar pe site arata ca e din usa, avea mult credit (aproape 200 $) fatza de ceilaltzi membrii care de obicei au maxim 30 - 50 $ - deci astea 2 chestii mi s-au parut suspecte rau, plus ca mi-am adus aminte ce-am citit in topicul asta, s-ar putea sa fie acelasi membru de care se vorbeste aici...a incercat sa ma traga de limba pe romaneste dar eu nu i-am dat apa la moara, ii raspundeam numai in engleza si numai lucruri legate strict de pvt, asa ca mi-a iesit...daca imi da chargeback va anuntz sa avetzi grija la el (sau la ea - orice e posibil) :wink:
sitteul este foarte bun succes:*
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Anomis scrie: azi am avut pvt cu un membru richie11rich11 care vorbea in romana, dar pe site arata ca e din usa, avea mult credit (aproape 200 $) fatza de ceilaltzi membrii care de obicei au maxim 30 - 50 $ - deci astea 2 chestii mi s-au parut suspecte rau,
Cand mai aveti Privaturi cu persoane care vi se par suspecte din anumite motive...
Sfatul meu este sa contactati site-ul imediat dupa Privat si sa la explicati situatia / banuiala pe care o aveti si ei vor analiza respectivul cont de membru. Pe care il vor inchide daca vor descoperi nereguli.

Este posibil ca sa revina cu un alt cont si tot asa, dar cel putin ii puneti bete in roate si poate scapati un alt model de un charge back serios... si cine stie poate in timp renunta
Imagine
Avatar utilizator
KittenS
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 147
Membru din: 03 Sep 2010, 11:19
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da poate gresesc dar in general cei care au o tara scrisa acolo si ei spun ca se afla in alta parte aceia fac chargeback de cele mai mult ori si da este ideal sa vb cu cei de la site pt ca se inchid dfoarte multe conturi pe motivul suspect de frauda ..de asemenea eu ma feresc de cei care vin asa de neunde cu 300 ... ii prefer pe cei care intra cu 20 si pe parcurs mai adauga ..sut mai siguri .succes si cat mai putine chargebackuri preferabil deloc
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”