Teapa de 500$ pe ePassporte

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Coca-Cola
Mesaje: 41
Membru din: 21 Feb 2007, 13:14
Localitate: In banci,in seifuri,si pe unde se mai umbla;;)
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Svideo scrie:Pana mea, vorbeam de ePassporte si securitate si unde am ajuns :)))
la asta ma gandeam si io cand am recitit totu pe aici :? :lol:
Coca-Cola,Cold As Ice,Sa mor yo;))
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Si daca tot ai recitit sper ca ai vazut si cine a inceput. Sigur ca si eu regret unele replici, mi-ar placea sa pot sa nu le dau, dar niciodata nu am inceput eu, sau fara vreun motiv.
Nu ma intereseaza ce alt nick ai avut, si niciodata nu-l voi intreba pe Sad, motive multe, dar unul e ca nu va da detalii nimanui despre alti utilizatori a forumului.
Alt replay asteptam de la tine dupa postul insinuant de mai sus, dar se pare ca nimic nou, ma obisnuiesc de acum, cu acest stil. Si acesta e adevaratul stil comunist, al vostru, nu al meu, bazat pe "dupa cum se stie, bla bla".

PS: Oricum tin sa multumesc LiveJaminului si tie pentru ajutorul oferit pentru procurarea unui card epassporte.

Bafta!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Coca-Cola
Mesaje: 41
Membru din: 21 Feb 2007, 13:14
Localitate: In banci,in seifuri,si pe unde se mai umbla;;)
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

WinXPfather scrie:Si daca tot ai recitit sper ca ai vazut si cine a inceput. Sigur ca si eu regret unele replici, mi-ar placea sa pot sa nu le dau, dar niciodata nu am inceput eu, sau fara vreun motiv.
Nu ma intereseaza ce alt nick ai avut, si niciodata nu-l voi intreba pe Sad, motive multe, dar unul e ca nu va da detalii nimanui despre alti utilizatori a forumului.
Alt replay asteptam de la tine dupa postul insinuant de mai sus, dar se pare ca nimic nou, ma obisnuiesc de acum, cu acest stil. Si acesta e adevaratul stil comunist, al vostru, nu al meu, bazat pe "dupa cum se stie, bla bla".

PS: Oricum tin sa multumesc LiveJaminului si tie pentru ajutorul oferit pentru procurarea unui card epassporte.

Bafta!

Lol,nush ce-ai vrut sa spui cu jasminu si etc :roll:
Okay..Imi cer eu scuze in fatza ta daca ti`am gresit cu ceva :wink:
Multa bafta si tie si tuturor :!:
Coca-Cola,Cold As Ice,Sa mor yo;))
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Of...pare rau ca se ajunge la discutii care chiar nu au nici un sens, si nu sunt utile nimanui.

Bafta!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Coca-Cola
Mesaje: 41
Membru din: 21 Feb 2007, 13:14
Localitate: In banci,in seifuri,si pe unde se mai umbla;;)
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

WinXPfather scrie:Of...pare rau ca se ajunge la discutii care chiar nu au nici un sens, si nu sunt utile nimanui.

Bafta!
Uite vezi,acu parca`mi pare si mai rau de cearta..imi vine sa ne imprietenim :oops:
adevarat k vorba dulce mult aduce :wink:
multa bafta la bani si mai vorbim :wink:
Coca-Cola,Cold As Ice,Sa mor yo;))
MartinnaJo
Mesaje: 17
Membru din: 09 Dec 2008, 12:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

100$ furati din wallet.... ce ziceti de asta? :shock: :shock:
Avatar utilizator
adina29
User Activ
User Activ
Mesaje: 317
Membru din: 15 Aug 2007, 16:58
Localitate: braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

MartinnaJo scrie:100$ furati din wallet.... ce ziceti de asta? :shock: :shock:
Dar cum s-a intamplat una ca asta?! Se presupunea a fi sigur sa ii tii in wallet :roll:
MartinnaJo
Mesaje: 17
Membru din: 09 Dec 2008, 12:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am sunat la epssporte, n-a parut surprins deloc suportul ala, mi-a dat tichet, bla bla.. ca se sulutioneaza in 2-3 zile, si basta.. Cine doreste se seveste din contu meu cu cat are nevoie......

Ma felicit ca am pus jasminu pe alt card...care pare mai sigur :roll:

Pe asta tin imlive-ul.....mai saracut,,asa...
Avatar utilizator
wulpita
Veteran
Veteran
Mesaje: 627
Membru din: 30 Iun 2008, 05:18
Localitate: Ce`tzi Doresc Eu Tzie Dulce Romanie
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eu am in ePass 3500 $ dar scuza`ma cand sti la ce foame e in Romania si catzi Haceri sunt in rabla asta de Romanie si cand Epass iti ofera posibilitatea satzi protejezi banii de acesti obositzi de haceri cu optiunea (Wallet) tu pe deasupra mai faci teste la keyloggere :) Ca singur keylogeru ala nu se instaleaza doar din prostia ta poate :) In fine mie ePass mi se pare ca are cea mai ampla securitate desi au fost haceritzi si ei odata acum s`au modernizat ;) Pe viitor cei cele care lucratzi in videochat si avetzi ePass si nu numai , nu mai instalatzi fel si fel de programe ;) Bafta la parai ;)
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

MartinnaJo scrie: Ma felicit ca am pus jasminu pe alt card...care pare mai sigur :roll:...
singurul card oferit de Jasmin pe langa Epass, este Payoneer, care inca nu se stie cat de sigur sau nesigur este :|
oricum nu conteaza cum vin. conteaza sa vina :)
Imagine
sensualgirl
User Junior
User Junior
Mesaje: 98
Membru din: 14 Ian 2008, 07:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cel mai sigur e sa nu pastrati nici un ban pe epass, eu ii scot imediat cum intra , iar daca vreau sa-mi cumpar ceva online folosesc un card ing pe care imi pun atat cat am nevoie ca sa-mi fac cumparaturile. am o prietena careia i-au fost furati peste 8000 de dolari de pe epassporte, si nu a rezolvat nimic!!
MartinnaJo
Mesaje: 17
Membru din: 09 Dec 2008, 12:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu am in ePass 3500 $ dar scuza`ma cand sti la ce foame e in Romania si catzi Haceri sunt in rabla asta de Romanie si cand Epass iti ofera posibilitatea satzi protejezi banii de acesti obositzi de haceri cu optiunea (Wallet) tu pe deasupra mai faci teste la keyloggere Smile Ca singur keylogeru ala nu se instaleaza doar din prostia ta poate Smile In fine mie ePass mi se pare ca are cea mai ampla securitate desi au fost haceritzi si ei odata acum s`au modernizat Wink Pe viitor cei cele care lucratzi in videochat si avetzi ePass si nu numai , nu mai instalatzi fel si fel de programe Wink Bafta la parai Wink
keylogger eu mie :-O ?

Nu e vb de cati bani a sustras, ci de faptul ca, uite, se poate si din wallet......
Avatar utilizator
azraelle
Mesaje: 30
Membru din: 10 Ian 2009, 16:17
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

sensualgirl scrie:cel mai sigur e sa nu pastrati nici un ban pe epass, eu ii scot imediat cum intra , iar daca vreau sa-mi cumpar ceva online folosesc un card ing pe care imi pun atat cat am nevoie ca sa-mi fac cumparaturile. am o prietena careia i-au fost furati peste 8000 de dolari de pe epassporte, si nu a rezolvat nimic!!
tragic!:(

nici eu nu ii las...
Avatar utilizator
catzzz
Mesaje: 39
Membru din: 29 Iun 2006, 15:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

same story, same shit, probabil keylogger, furat 650$ prin transfer in alte conturi, greseala mea tineam banii acolo de saptamani...
Avatar utilizator
grumette40
User Activ
User Activ
Mesaje: 250
Membru din: 23 Oct 2004, 02:20
Localitate: nowhere
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu nu inteleg cum vine treaba asta cu nerecuperarea banilor la epassport.
Eu stiu ca politica VISA si MASTERCARD este de charge back. Adica daca tie iti dispar bani de pe card, cei de la epassport ar trebui sa fie obligati sa-ti dea banii inapoi.
In plus cei de la epassport ar trebui ( sau sunt chiar obligati) sa se asigure pentru astfel de situatii astfel incat ei trebuie sa-ti puna tie banii pe card inapoi si ei sa si-i recupereze de la societatea de asigurare. Ca de asta le platim comisioane, nu?
In draga noastra Romanica asa se intampla la orice banca.
Cunosc persoane ale caror cont la Banca Transilvania si la BCR a fost recreditat dupa ce cardul le-a fost fraudat (intr-un caz chiar cu 5600 RON).
Regulamentu BNR prevede obligatia bancilor de a recredita conturile daca frauda este mai mare de 150 euro.
Apoi daca la noi in Romanica se intampla sa se restituie banii, in S.U.A (acolo inteleg ca isi au sediul cei de la epassport) institutiile care emit astfel de carduri cu atat mai mult trebuie sa fie obligate sa faca acest lucru.
Eu cred ca cei de la epassport se bazeaza pe ignoranta posesorilor de carduri care nu cunosc ca au dreptul sa-si primeasca banii inapoi si de asta nu restituie banii. Eu cred ca daca ii ameninti putin cu datul in judecata iti primesti banii inapoi.
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”