teapa de la sexynlive ...ne fura si unguri

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sters_la_cerere01
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 20 Oct 2006, 00:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

..sunt de un an in bransa nu pot sa ma lud cu multe experiente de genu asta...ce am vazut pe forum ...o reclama la sexynlive ...ei imi datoreaza si acum bani din luna septembrie ...mai exact 370 de $ nu iau trimis cand trebuia pe motiv ca imi verifica contul ..pana aici e totul in regula numai ca eu nu am primit bani nici acum am trimis o sacosa de mailuri si nimic ...am vrut sa vad pana unde merg asa ca am facut un cont pt studio am bagat doar 2 fete sa vad pot sa faca.... au aprobat fetele si au inceput sa lucreze au facut in 2 zile 50 de dolari de fata si SURPRIZA mia inchis contul de studio fara un mail fara un motiv ....asa...deci pt cei care nu stiu sexynlive e un site unguresc ....tupeu mai vor si ardealul :cry: ...tepari nu va incurcati cu ei :wink: [/img]
Cont sters la cererea utilizatorului iceadmin
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
gica_care_este
Veteran
Veteran
Mesaje: 526
Membru din: 13 Oct 2005, 02:17
Localitate: Unde agati harta-n cui
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Imi pare rau sa aflu despre experienta ta dar m-a intrigat textul tau....
iceadmin scrie:...tepari nu va incurcati cu ei :wink: [/img]
Populus Romanus Fuckum Est
Avatar utilizator
Sters_la_cerere01
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 20 Oct 2006, 00:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ideia e ca ...in timp ce am lucrat cu ei manca banda de net rau nu stiu ce sa va zic dar am net bun o fibra la 2 pc si fetele tin 6 sesiuni pe 2mb download si 1 mb upload ..a saptea sesiune cu noroc :lol: a fost sexynlive cad era deschisa bloca pc cu tot cu java si flash player ....efectiv dupa ce ca nu dau mai au si un site dezordonat....:wink:
Cont sters la cererea utilizatorului iceadmin
Avatar utilizator
fantomachat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 169
Membru din: 03 Aug 2006, 19:01
Localitate: Braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Si eu am avut probleme cu astia (Sexynlive) aceleasi probleme am avut si eu cu ei ca nu e bun contu de la banca (Reiffeisen) ca nu e buna banca coerspondenta etc etc eu insa am primit bani dar iam primit amenintand ca le fac reclama proasta chiar aici pe forum ceea ce pare ca ia facut sa dea innapoi insa acum cand vad ca sunt si alti care au avut probleme si au cu ei da domnule pot sa zic ca sunt chiar neseriosi si tepari fara indoiala asta ca acum 2 seri am vorbit cu niste fete de la Bucuresti si mi au spus ca nici ele nu au mai vazut nici un ban de la ei s (Sexynlive) asa ca nu stiu daca si altora li s a intamplat la fel dar eu unu va dau un sfat prietenesc nu va incurcati cu ei asta desi am primit bani doar dupa lungi insistente si amenintari cu acest forum in fine fiecare face cum crede si sper sa nu i se mai intample la nimeni astfel te lucruri ordinare nu numai de la situl cu pricina chiar si de la alte situri :P
... a venit vremea cand minciuna e luata drept adevar si adevarul drept minciuna...se pare ca nu mai e cale de intoarcere...
Avatar utilizator
Sters_la_cerere01
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 20 Oct 2006, 00:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu nu i-am amenitat ca le fac reclama proasta kiar le fac :lol: .
Cont sters la cererea utilizatorului iceadmin
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Fantomas daca ai primit banii de la ei, cel mai sigur i-ai primit pentru ca ii meritai, nu pentru ca ai amenintat cu reclama negativa pe forumuri sau mai stiu eu ce...

Daca bannerul lor apare pe acest forum, inseamna clar ca sunt in legatura cu cineva care lucreaza acolo. In acest caz cu cel care se ocupa de partea de webmasters a sitului.

La prima reclamatie care a aparut pe forum, am luat legatura cu ei, chiar daca eram mai mult ca sigur ca e vorba de calomnie nejustificata.
La data aceea un singur roman a fost dat afara din site, pentru ca punea video inregistrate ca sesiuni live. A fost avertizat odata, el a continuat sa faca acelasi lucru. Drept urmare contul/conturile iau fost suspendate, iar realizarile oprite. Imediat dupa asta au aparut tzipete pe forumuri, si al meu si pe altele. Cel mai probabil aceeasi persoana.

Deasemenea cel care se ocupa de partea de webmasters, m-a informat ca se confrunta cu foarte multe fraude venite din Romania. Cum doar siteul meu trimite traffic romanesc in acea directie, imi este destul de clar ceea ce se petrece. Chestia asta nu e valabila doar pentru SexyNlive... este valabila pentru toate siteurile carora le-am oferit neconditionat un spatiu de banner in forum.

Incepand de la modele inregistrate cu iduri false, video inregistrate puse ca sesiune live, frauda cu carti de credit, cheltuit sumele din frauda pe modele proprii and so on.

Alte faze de rasu plansu la alte siteuri noi, poate s-au intamplat si pe sexynlive, nu stiu sigur. Cont de baiat inregistrat fresh, se duce online, in minutul 1 are privat, clientul sta 100$ fara sa zica prea multe, 2-3 fraze intr-o engleza pocita, desi “clientul” aparea din USA. Fluxul video cat si conexiunea pe chat a clientului vin din aceeasi directie.

Nu stiu cum sunt altii, banuiesc ca destul de toleranti, mai ales cand sunt la inceput de drum, dar eu daca as avea un site, fie el si la inceput, si m-as confrunta cu asemenea situatii, odata ca as fi mult mai precaut in ceea ce priveste romanii. In al doilea rand, as bana pe toti cei care ii prind ca imi fraudeaza sistemul fara nerusinare, in plus as face tot posibilul sa ii dau si pe mana autoritatilor, mai ales daca am dovezi clare a fraudei.
Cum siteurile nu dispun de timpul necesar pentru a actiona in instanta cazurile unde exista dovezi, se multumesc cu banarea, opritul de bani, restrictii pe tarile care fac frauda and so on.

Cand pierzi timp pretios facand verificari la sange, este posibil ca activitatea normala a siteului sa fie perturbata. Vezi intarzieri cu platile, intarzieri in comunicare etc. Dar cu siguranta banii si raspunsurile vor ajunge pentru cei care si-au vazut de treaba. Sunt foarte putine cazurile cand un studio/model serios a avut cu adevarat probleme cu un site sau altul.
Dupa cum am spus, cazurile sunt foarte foarte rare. Motivele pentru care aceste cazuri sunt rare ar trebui sa fie lesne de inteles, nu le voi mai comenta aici.

Din 100 de cazuri de acest gen, poate doar 1 caz sa fie adevarat, si este o statistica cat se poate de realista. Restul de 99 sunt tipetele neputincioase, ale unor oameni care fraudeaza intr-un fel sau altul siteurile noi/medii chiar si mari, si apoi tipa pe net ca siteul nu este serios.

Voi lua legatura cu cei de la SexynLive, si voi cere amanunte legate de aceste cazuri, sper din tot sufletul sa nu am dreptate in tot ce am zis mai sus.

Revin cu detalii si va anunt ca voi lua masuri drastice cu cei care se “joaca” cu timpul pretios al tuturor.

Bafta.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

SAD^^EYES scrie:Alte faze de rasu plansu la alte siteuri noi, poate s-au intamplat si pe sexynlive, nu stiu sigur. Cont de baiat inregistrat fresh, se duce online, in minutul 1 are privat, clientul sta 100$ fara sa zica prea multe, 2-3 fraze intr-o engleza pocita, desi “clientul” aparea din USA. Fluxul video cat si conexiunea pe chat a clientului vin din aceeasi directie.

Si totusi, fara a tolera sub nici o forma practicile astea, pun o intrebare retorica. Aceste siteuri inainte de a se lansa de ce nu rezolva problema securitatii? De ce lasa posibilitati de a se face comentarii? Procentul pe care il iau nu e pentru aducerea de membri si colectarea corecta a banilor? Valabil pentru orice site care se lauda cu asta si totusi rezultatele lasa de dorit. De ce camcontacts poate? Am raspunsurile...dar mi-as fi dorit sa fie altfel...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Sters_la_cerere01
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 20 Oct 2006, 00:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:cry: SAD^^EYES eu cred ca sunt unul din putini care chiar mi-am vazut de treba nu ...cred ca un cont poate sa stea in verificari atatea luni...sau cel putin nu ar fi frumos si decent sa mi se dea un mail cu explicati inainte sa imi inchida contul si sa imi ia bani munciti de mine sau de fetele mele ....oricum...securitatea e printre primele lucruri cand faci un site de Vc ......nu stiu daca ii cunosti ..sau poti sa ma ajuti ...eu iti pot da multe detali despre contul meu acolo si am si dovezi in privinta banilor..pt restu lumi...care lucreaza si isi primesc bani de la ei sa incerce si un bilet la loto ... :wink:
Cont sters la cererea utilizatorului iceadmin
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

WinXPfather scrie:
SAD^^EYES scrie:Alte faze de rasu plansu la alte siteuri noi, poate s-au intamplat si pe sexynlive, nu stiu sigur. Cont de baiat inregistrat fresh, se duce online, in minutul 1 are privat, clientul sta 100$ fara sa zica prea multe, 2-3 fraze intr-o engleza pocita, desi “clientul” aparea din USA. Fluxul video cat si conexiunea pe chat a clientului vin din aceeasi directie.

Si totusi, fara a tolera sub nici o forma practicile astea, pun o intrebare retorica. Aceste siteuri inainte de a se lansa de ce nu rezolva problema securitatii? De ce lasa posibilitati de a se face comentarii? Procentul pe care il iau nu e pentru aducerea de membri si colectarea corecta a banilor? Valabil pentru orice site care se lauda cu asta si totusi rezultatele lasa de dorit. De ce camcontacts poate? Am raspunsurile...dar mi-as fi dorit sa fie altfel...

Depinde de ce fel de securitate vorbim... eu in cazul asta o vad pe cea care chiar nu tine de siteuri, tine de procesatorul de plata. Se stie ca tot ce tine de adult este considerat High Risk, comisioanele procesatorilor sunt mai mari pentru siturile adult, in caz de fraude chiar daca siteul este NEVINOVAT, poate avea foarte mult de suferit. Nu vreau sa dau multe detalii pentru ca as da idei la inconstienti. Ca sa incepi direct cu propriul procesator de plata, este destul de greu, poate chiar imposibil pentru unii. Toti care sunt acum mari, au trecut prin niste pasi ca sa ajunga acolo.
Intradevar este retorica intrebarea, camcontacts isi permite acum sa inghita fraudele, cu toate astea daca cineva model/studio/membru este suspectat ca face asa ceva, banuiesc ca zboara din sistem fara prea multe discutii.
Numai ca lumea nu isi mai permite sa tipe, ca doar e camcontacts.
Fraudele nu le poti opri, este ceva cu care trebuie sa te obisnuiesti cand ai un site adult, tot ce poti sa faci ca site.. este sa lupti pentru a le reduce considerabil. Si marea majoritatea a siteurilor asta fac.
Camcontacts a ales sa inchida Romania de tot... si alte tari cu potential mare de frauda.. chestia cu balanta modelelor pe site.. e mai mult de ochii lumii.. o metoda eleganta de a spune "ne-am saturat sa avem pe site numai pramatii, preferam sa dam drumu la robinet cand vrem noi, la cine vrem noi, decat sa ne confruntam cu tot felul de tampenii care ne afecteaza activitatea". Dar au luat aceste masuri doar dupa ce au ajuns la un nivel care sa le permita acest lucru.

Ce ar trebui sa faca cei care pleaca la drum ? Sa inghita tot felul de tampenii ? Sa le tolereze ? Sau sa spunem ca doar cei cu mil de $ putere de investitie ar trebui sa plece la drum ? Daca au mil de $ ce rost ar mai avea sa se apuce de video chat ? Ifriends a plecat din nimik si uite cum a ajuns, alte siteuri au fost la fel.

E complexa problema XpFather, se poate discuta mult pe langa ea. Vreau intai sa vad despre ce este vb in aceste cazuri particulare si vad mai incolo ce si cum.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
BlueLotus
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 23 Sep 2006, 20:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SAD^^EYES scrie:Depinde de ce fel de securitate vorbim... eu in cazul asta o vad pe cea care chiar nu tine de siteuri, tine de procesatorul de plata.
Stiu ca ma bag si eu ca musca-n lapte aici, si nici n-am experienta voastra, dar e, cred, mai mult o chestie de gandire logica: cum se face ca unele site-uri, nu neaparat cele mari, pot sa previna frauda, pe cand altele nu? Nu folosesc aceiasi procesatori de plata? Plus ca, revin la ce a zis WinXPfather: de ce isi mai iau procentul acela de 50-60-70% din incasari? Nu ca sa se protejeze pe ei si modelele de frauda?

Cat despre faza cu emailurile la care se raspunde greu sau deloc, pai la cate modele vad ca au aceste site-uri (hai sa zicem doar sexynlive deocamdata - in acest moment, vineri, 15.12, ora 19:23, nu au nici un model online), chiar asa de greu o fi sa raspunda la emailuri? Jasmin-ul mi-a raspuns totdeauna foarte prompt, si ei au sute de camere. La fel si voyr, un site mic pe care lucrez de putina vreme. Deci marimea n-are relevanta aici.

Parerea mea este ca toate aceste detalii tin in primul rand de IQ-ul adminilor, de seriozitatea lor, si abia apoi de alti factori.

Well, like I said, n-am prea multe experienta in domeniu si s-ar putea sa gresesc aici. Oricum, cred ca site-urile mici, aflate la inceput de drum, ar trebui sa aiba foarte mare grija la ce impresie lasa; spun asta pentru ca, uite, intru aici pe forum, vad mai multe pareri negative despre site, intru pe site, vad ca nu-i nimeni online (=no traffic), si nu ma inscriu. Si ca mine gandesc probabil multi dintre userii forumului. Si uite-asa, un banner mare si colorat nu face cat o duzina de useri nemultumiti :)
Avatar utilizator
Sters_la_cerere01
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 20 Oct 2006, 00:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:roll: deci dupa topicul asta miau deschis contul de studio fara sa imi dea mail cu o explicatie de ce mil-au inchis bani nu mi iau trimis adica ...cu gestul asta ma roaga sa mai le fac bani ca au nevoie sunt si ei la inceput..cat tupeu...cate mailuri sa mai trimit sau deja sunt marcat cu spam..silvia de la sexynlive..iti raspunde daca vrei sa iti faci cont de studio sau individual daca e vb de bani nu e de conpetenta ei ...adica "ce garantie domne noi aici lucram pe incredere
Cont sters la cererea utilizatorului iceadmin
Avatar utilizator
Sters_la_cerere01
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 20 Oct 2006, 00:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si fara sa jignesc pe nimeni ....faceti reclama la siteuri sau la ce vreti voi care creeaza o incredere ..alfel o sa fiti catalogati la fel ..."parerea mea" :wink:
Cont sters la cererea utilizatorului iceadmin
Avatar utilizator
fantomachat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 169
Membru din: 03 Aug 2006, 19:01
Localitate: Braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="SAD^^EYES"]Fantomas daca ai primit banii de la ei, cel mai sigur i-ai primit pentru ca ii meritai, nu pentru ca ai amenintat cu reclama negativa pe forumuri sau mai stiu eu ce...

Bine poate trebuie sa subliniez ca ...dupa ce am vorbit cu acest id sylvia a doua zibanii erau in cont ...sa fie oare ca nu am vorbit mai dur cu ei ,,,eu unu personal nu cred eu zic ca daca te simti cu musca pe caciula si vezi ca nu mai ai nici o solutie sa prostesti omu si vezi ca nu e de prostit ii trimiti banu si treci la urmatorul fraier care ti s ar pare o victima mai buna.

In fine eu cred ca valva e prea mare pentru un site cu trafic zero taiat dar totusi nu omit sa zic ca acel ban care stii ca e al tau si ca tre sa l primesti pentru ca nu ai mai iesit cateva ore bune din casa sa te vezi cu prietenii sau sa nu mai vezi si tu lumina zilei intro 24 si sa ti se rasplateasc in felul asta pai e o chestie care te streseaza putin si de ce nu putin mai mult cand
poate banii care ii asteptai de la sexynlive trebuia sa ti platesti sa zic curentu sau caldura sau de ce nu mancarea pe o saptamana zic si eu na fiecare are socotelile lui nu?Si ce faci astepti o saptamana ,doua, trei, patru si ei ca azi nu e bun nr de cont sau codu shift sau mai stiu eu ce ...atunci e clar plasa e pa tine si sigur te baga intro gaura neagra luna aia care cred ca sti fiecare cat de nasol poate fi .

Asa ca dragilor owneri de situri va rog eu mai ganditiva si la alti si asta macar acum in preajma sarbatorilor si dati fiecaruia ce i se cuvine ca intro zi si pentru voi se va intoarce roata si spar sa se intoarca :)) si o sa va fie la fel de rau.

Si in ceea ce priveste acest forum, da sa stii ca poate fi folosit pentru multi ca un mod de a riposta si a nu se lasa calcati in picioare de catre cei care stiu sa dea tzepe si mai e bun pentru ca doar asa vezi cu ce se mananca videochatul .



Sarbatori fericite tuturor care citesc acest mesaj si va urez ca la anu sa aveti parte de cat mai putine tepe si alea cu sume cat mai mici :D :D :D
... a venit vremea cand minciuna e luata drept adevar si adevarul drept minciuna...se pare ca nu mai e cale de intoarcere...
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Noi am primit banii la timp.. Si suma exacta. Cam putini dar la timp.
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”