Cat o sa mai dureze?

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Încuiat
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2712
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 83 times
Contact:

Vreau sa imi exprim..... nici nu stiu cum sa ma adresez...supararea...cred ca mai mult dezamagirea... fata de anumite lucruri pe care le vad si in lumea reala si pe internet, fata de comportamentul unor oameni, fata de modul lor de a gandi.
M-am decis sa scriu aceste lucruri dupa ce am vazut acest site videochat24.go.ro, 95% din informatiile (text) care sunt in siteul asta imi apartin de pe www.adultvideochat.ro de mai bine de 6 luni.
Nu sunt suparat ca mi-au fost furate ideile si textele pentru care am lucrat zi si noapte, si eu m-am informat inainte din alte locuri, dar macar am avut bunul simt sa fac un text propriu si am incercat intotdeauna sa imbunatatesc informatia....
Nu sunt suparat ca nu mi s-a trimis un mail sau un mesaj in forum sa imi spuna "pot sa folosesc si eu cateva lucruri de la voi din site?" ...eram chiar onorat daca se intampla asa...
Nu sunt suparat ca 95% din cititorii acestui site nu au 2 min la dispozitie ca isi spuna o parere, o idee, o recomandare.

Sunt dezamagit in schimb cand vad aceasta activitate tratata in continuare cu atata superficialitate. Din pacate la noi nu numai video chatul se trateaza astfel si in general mai toate activitatile.
Pare simplu nu ? Copiez niste text de pe adultvideochat fac 2-3 pagini, dau un numar de telefon si o adresa de mail, fac spam cu anunturi pe toata Romania, si in scurt timp imi umplu studioul de fete... hm simplu nu?

Dar ce cunoasteti cu adevarat despre aceasta activitate domnilor? In marea majoritate mai nimic.
Aici este dezamagirea mea, daca sti ca nu cunosti atat de multe, de ce nu te informezi mai mult ? de ce nu intrebi mai mult? de ce nu te autoprovoci? de ce nu incerci sa iti faci prieteni? cat crezi ca o sa poti afla de unul singur?

De ce la un topic se uita peste 500 de oameni ? si nu raspunde nimeni, macar cu o contra intrebare, sau cu "ba esti prost"
De ce pe 90% din forumurile din romania gasesti numai tampenii? numai retorica? este o intrecere continuua care pe care e mai smecher in mistocareala, dar o informatie care sa ajute foarte rar....
Si ce este si mai trist ca romanii fac asta doar intre ei, daca vezi ce posturi fac romanii pe siteurile de afara te crucesti, nu iti vine sa crezi, sau poate acolo se refugiaza toti romanii care s-au saturat de mistocareala ?

Intrati si dumneavoastra asa zisi iubitori si practicanti de video chat pe forumul siteului http://www.adult-webcam-faq.com/forum/ si sa imi spuneti mai apoi daca sunt interesante discutiile intre oamenii de acolo si daca informatiile va sunt de ajutor

De ce oare la noi nu se poate asa ceva ?

Poate ca e vina mea, daca si eu la randu-mi eram mai perseverent reuseam pana acum sa construiesc o comunitate de video chat in randul romanilor, daca tot ocupam un procent important in lumea AVC.

Am incercat in tot ce fac sa nu tratez cu superficialitate, am gresit si eu mult pana sa ajung sa fac acest site, crede-ti ca am muncit singur? crede-ti am scris atat de mult in acest site de unul singur?

Tin oricum sa va multumesc, daca dumneavostra nu erati asa, poate nici eu nu ma straduiam atat de mult in activitatea mea si a colectivului meu.

Mai am multe de invatat, foarte multe si nu voi reusii niciodata sa ajung sus de unul singur...Crede-ti ca dumneavoastra ve-ti reusi?

Inchei acest topic cu un exemplu poate concludent in ceea ce am vrut sa spun: "Pe vremea cand toti eram in foame sa gasim un program bun care sa multiplice streamul video, sa nu mai fim nevoiti sa folosim 3 calc cu 3 monitoare si spen ipuri, pe vremea cand exista doar Camtasia si Softcam Luminositi, pe vremea aia eram disperat sa aflu numele programului respectiv, nu pentru mine ci pentru a informa pe site pe altii, pe vremea aia eram un singuratic convins, nu ceream ajutorul la nimeni, nu vroiam sa dau ajutor la nimeni, credeam ca pot sa fac tot de unul singur, internetul e mare nu? gasesti tot ce vrei? nu? Asa credeam si eu dar dupa 3 saptamani de cautari am abandonat, la nici 1 saptamana dupa abandon, sunt chemat la un amic acasa sa ii repar un soft (un program de camera). Prietenul meu era novice pe atunci in ale calculatoarelor, dar el folosea deja de o buna bucata de vreme soft de multiplicat camera, iar eu nici macar nu ii stiam numele cu toate ca am ceva experienta in cautari ziceam eu pe atunci. Vedeti domnii mei, el nu era singur si nu vroia sa fie singur, vroia sa fie ajutat.. de ce nu? El avea mica lui comunitate iar eu nu, eu ma consideram bun dar eram singur, pe ei ii consideram incepatori dar stiau mai multe ca mine.

In concluzie incercati sa va informati, crezi ca le sti pe toate? intotdeuna va fi cineva care va sti ceva in plus fata de tine, niciodata nu te poti bate cu pumnul in piept ca esti cel mai bun si ca le sti pe toate, intotdeauna vei pica mai tare cand iti este lumea mai draga.

Sa ma astept la "reply" ? poate ca nu... dar voi continuua sa informez pe altii, imi place ceea ce fac... si intr-un final sunt sigur ca voi avea aproape cativa oameni care gandesc ca mine, o sa ne informam reciproc si vom avea rezultate mai bune.

Va las acum si imi cer scuze pentru eventualele greseli gramaticale si/sau de exprimare, intentia a fost doar sa expun un sentiment. Astept in continuare parerile dumneavoastra, propunerile, criticile etc. Pe curand

Ionut
Admin AdultVideoChat
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Geo^na
Mesaje: 1
Membru din: 05 Ian 2005, 11:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Poate ca le e mai usor sa dea copy/paste , oricum cine stie ce e un video chat stie si daca are de a face cu cunoscatori sau chiar profesionisti si stie desigur cand are de a face si un xerox de second-hand.
Nu iti bate capu , ala poate a fost doar un exemplu, lumea nu cauta xerox, cauta originalitate.

Din partea mea .. Tine-o tot asa! si sigur vei ajunge acolo sus!

Pa Pa :wink:
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

Huh ... din pacate asa este ... iar ca urmare a dezinformarii multe fete cad in plasa "plagiatorilor" .... oerecum e si vina lor ... daca vrei sa faci videochat .... informeaza-ta din 5-6 surse . din care cel putinuna sa iti fie recomandata!

Vreau sa iti spun ca ai facut un lucru bun punind numele siteului ala aici in postul tau ...poate asa o sa creasca traficul si pe siteul ala! :)
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
gil uratu
Mesaje: 10
Membru din: 07 Ian 2005, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

stai linistit.nu o sa te incurce pe tine o prostie de pe net.cei care s-au obijnuit cu adultvideochat.go.ro,apoiadultvideochat.ro stiu despre ce e vorba...oameni care spera sa fie luati in seama copiindu-i pe altii.
Troublesome
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Keep up the good work man.
Avatar utilizator
zamolxe
Mesaje: 3
Membru din: 12 Ian 2005, 16:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tine-o tot asa SAD^^EYES ceea ce faceti voi aici este un lucru de lauda... don't be SAD, don't worry be HAPPY!!! 8)
Vizitator
Has thanked: 0
Been thanked: 0

E un lucru foarte bun ceea ce faci. Tine-o tot asa. Avem nevoie de sfaturile tale
Made_K
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut. Am redescoperit de curand varianta noua a site-ului...Sunt sincer placut surprins sa vad ca lumea colaboreaza si in acest domeniu in care pana acum nu am gasit decat usi inchise pentru 95% dintre intrebarile mele....Sunt de relativ putina vreme in breasla (cam 8 luni).Am un studio propriu si,bineinteles,ca sunt in cautare permanenta de noi informatii.....Sper ca vom putea pune bazele unei comunitati a video-chatului in Romania....Este oarecum ironic:sunt foarte multe studiouri si fete care lucreaza dar nimeni nu vorbeste,nimeni nu stie nimic....sau cel putin asa se spune.....Imi amintesc cat am cautat de unul singur sa gasesc un fir,un punct de la care sa plec....De aceea,apreciez sincer munca celor care contribuie cu informatii de calitate pe acest site....Tinem legatura....
Avatar utilizator
Lydia
Mesaje: 12
Membru din: 18 Feb 2005, 19:04
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ai facut un lucru grozav Sad^Eyes creand acest site. eh una sunt foarte incantata ca l-am descoperit, nu pot sa spun ca sunt noua in lumea videochatului dar sunt noua pe acest site si cu fiecare topic pe care il citesc ma simt mai motivata sa lucrez in continuare.
romania este romania nu ai sa ii faci, la noi oamenii niciodata nu se vor obisnui sa comunice in mod egal si sa nu critice pe la spate, nu se vor obisnui niciodata sa impartaseasca experiente pentru altii ca nu cumva sa ramana in urma cu ceea ce a creat, toata lumea fura idei si nu cer voie, se fac multe copii ale multor lucruri asa ca nu ar trebui sa fii mirat si nici macar trist pentru ca tu ai fost creatorul originalului, iar copia ce a fost facuta a ceea ce ai cret tu niciodata nu va avea succes. cel putin asta e parerea mea, ceea ce e original intotdeauna invinge si nu o copie.
toti avem multe de invatat si sunt de parere ca putem sa ne perfectionam numai prin comunicare.
Nu am vrut sa jignesc pe nimeni inregistrat pe acest site, tot ce am scris a fost o parere proprie si personala.
Multa bafta in continuare! Avem nevoie de tine, site-ul acesta pe care tu l-ai creat in ideea de a face o lume ma buna are nevoie de tine, n te lasa demoralizat de cineva care are imaginatie si nu ii place sa faca un lucru propriu de care sa fie mandru. eu sunt madra de faptul ca ma aflu aici si am gasit oameni din breasla mea, ma face sa ma simt motivata.
Tine-o tot asa! Yr the best :D
Lydia
darksunset
Mesaje: 2
Membru din: 03 Mar 2005, 04:30
Localitate: Craiova
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SAD^^EYES eshty baiat deshtept frate...ma bucur ca mai intalnesc astfel de oameni in zilele de azi.Intr adevar ai facut o treaba buna.Sper numai ca si ceilalti sa deschida un pik ochii si sa inceapa sa comunice,sa spuna ce au pe suflet,sa isi dea seama ca e o cale buna de a prospera impartasindu-ne experientele reciproc.. si astfel avem numai de castigat...putem invata din greselile altora fara a le mai comite noi inca odata.Am observat cu parere de rau ca romanii sunt foarte reticenti in ceea ce priveste relatarea unei metode testate de ei care aduce un castig(aici bineinteles videochatul se incadreaza si el).Considera ca daca altcineva nu va mai stii el va fi singurul care are de castigat...si bineinteles se insala...Noua ne este frica ca daca am dezvalui cateva din secretele videochatului pe care unii dintre noi le cunosc ,ca toata lumea se va apuca de video chat si concurenta afacerii noastre se va inzecii,si astfel vom avea numai de pierdut.GRESIT.Stiti cu totii cat este de mare lumea ,si ca in afara exista companii mari care au ca domeniu de activitate videochatul,deci concurenta orikum exista si va exista,dar trebuie sa intelegem, ca nu noi romanii suntem adevarata concurenta.Noi ar trebui sa formam o comunitate (ceea ce incearca SAD^^EYES sa alcatuiasca) si sa ne ajutam unii pe altii.Inca o data bravo SAD^^EYES pentru ce incerci sa faci,si nu numai incerci,o faci foarte bine.Bafta!
darksunset
AMARYGE
Mesaje: 9
Membru din: 10 Iun 2005, 03:21
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

TOT RESPECTUL SAD EYES......FELICITARI PTR CEEA CE AI FACUT SI PTR CEEA CE FACI IN CONTINUARE.SPER NUMAI CA ACEI CE TREC PE AICI SA SE SI IMPLICE UN PIC SI SA SI APRECIEZE .SE PARE CA IN COMUNITATEA ASTA A CHATHOSTILOR FIECARUIA II ESTE FRICA SA DEA O INFORMATIE DE TEAMA CA I SE VA LUA PAINEA DE LA GURA.....OAMENI BUNI E LOC PTR TOATA LUMEA ATATA TIMP CE NU NE MANCAM INTRE NOI.......MACAR ATAT SA INVATAM SI NOI DE LA AMERICANI....
Avatar utilizator
plasma
User Activ
User Activ
Mesaje: 260
Membru din: 20 Ian 2006, 14:02
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

De cand am descoparit forumul acesta sunt innebunita! stau ore intregi citind din experienta altora. In felul acesta mi-am putut da seama cat de multe greseli am facut inainte si sper sa pot sa ma perfectionez. Imi pare rau ca inca nu dispun de informatii utile pt a le impartasi pe acest forum. Incerc si eu sa ma integrez si sa imi dau cu parerea. Lipsa unor ani de videochat in urma isi spune cuvantul. Oricum vreau sa il felicit pe SAD pt tot ce face. Imi pare un om minunat si corect. Felicitari!
Avatar utilizator
studio33
Mesaje: 42
Membru din: 14 Iul 2005, 01:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Copierea unei idei sau mai multor idei e complimentul suprem 8)

Cu acest site , de fapt cu acest forum ai facu multe lucruri bune , dar si multe rele din pacate . Videochatul in romania , a atins apogeul cand multi dintre noi nici nu stiau ce inseamna , dezvaluirea "secretului" a insemnat si decaderea acestei acivitati . Fac de 4 ani AVC , din an in an merge din ce in ce mai prost .

Peste 50 % din hosturile de pe majoritatea siturilor de succes sunt romani , peste 50 % din situri nu mai accepta romani , piata e suprasaturata de "romancele" noastre si pentru noi cei care facem asta nu inseamna decat ca lucrurile vor merge si mai prost .

Situri romanesti , ieftine , apar ca ciupercile , cum se faceau banii pe IF acum 5-6 ani la 3 $ /min ? dar cum se fac acum pe Islive sau alte situri de genu la 0.20 / min ? Diferenta e ca la acelasi numar de clienti exista o oferta mult mai scazuta pe cand acum aceasi clienti se impart pe 1 mil de situri pe un numar de 10 ori mai mare de modele .

De acea consider ca multe lucruri trebuiau pastrate secret , dupa parerea mea , acum toata lumea face videochat , multe persoana lipsite de experienta care nu fac mai mult decat sa strice imaginea acestei activitati.

De multe oori in afaceri in general , informatia e cea mai pretioasa atunci cand esti printre putinii care o stiu sau in cel mai bun caz singurul .

Desi pe acest forum am aflat si eu multe chestii care m-au ajutat , in acelasi timp consider multe nu trebuiau spuse.

Oricum e doar o parare :roll:
newstud
Mesaje: 8
Membru din: 01 Ian 2006, 23:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

studio33 scrie:Copierea unei idei sau mai multor idei e complimentul suprem 8)

Cu acest site , de fapt cu acest forum ai facu multe lucruri bune , dar si multe rele din pacate . Videochatul in romania , a atins apogeul cand multi dintre noi nici nu stiau ce inseamna , dezvaluirea "secretului" a insemnat si decaderea acestei acivitati . Fac de 4 ani AVC , din an in an merge din ce in ce mai prost .

Peste 50 % din hosturile de pe majoritatea siturilor de succes sunt romani , peste 50 % din situri nu mai accepta romani , piata e suprasaturata de "romancele" noastre si pentru noi cei care facem asta nu inseamna decat ca lucrurile vor merge si mai prost .

Situri romanesti , ieftine , apar ca ciupercile , cum se faceau banii pe IF acum 5-6 ani la 3 $ /min ? dar cum se fac acum pe Islive sau alte situri de genu la 0.20 / min ? Diferenta e ca la acelasi numar de clienti exista o oferta mult mai scazuta pe cand acum aceasi clienti se impart pe 1 mil de situri pe un numar de 10 ori mai mare de modele .

De acea consider ca multe lucruri trebuiau pastrate secret , dupa parerea mea , acum toata lumea face videochat , multe persoana lipsite de experienta care nu fac mai mult decat sa strice imaginea acestei activitati.

De multe oori in afaceri in general , informatia e cea mai pretioasa atunci cand esti printre putinii care o stiu sau in cel mai bun caz singurul .


Oricum e doar o parare :roll:
Chiar nu te inteleg "Desi pe acest forum am aflat si eu multe chestii care m-au ajutat , in acelasi timp consider multe nu trebuiau spuse."... poate acele chestii care le-ai aflat erau esentiale si ti-au prins bine de ce nu ar trebui sa le stie si altcineva?
Vad ca esti suparat pe cei care s-au apucat de videochat ... pentru simplu fapt ca ti-au scazut incasarile... intrebarea mea este "de ce nu ai facut nimic in acest sens?" ..daca esti bun invingi concurenta .. daca nu iti scad incasarile ;)
asta a fost parerea a unui incepator .. te salut cu respect.
Avatar utilizator
studio33
Mesaje: 42
Membru din: 14 Iul 2005, 01:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Aici nu e vorba de invins concurenta si de crescut incasarile , mi-am spus doar o parere si probabil ca toata lumea a inteles punctul meu de vedere , eu nu imi fac probleme pentru concurenta , critic doar decaderea acestei activitati fara sa dau vina pe nimeni . Stiu ca SAD e bine intentionat , si a pus suflet aici in aces site / forum se vede ca e muncit .

Cea ce vroiam sa spun e ca informatia e mult mai valoroasa cand este stiuta numai de tine , multe lucruri ar trebui muncit ca sa le afli , google , studiezi situri incerci , muncesti ... asa cum am facut multi de aici , cu acest forum multora le este pus pe tava tot si se trezeste si Ionel de la Poclaca , face un site gen .go.ro sa faca "reclama" , copie toate textele de aici , ca nu , toata munca e facuta de ce sa se strofoace ?

Pe Ifriends , acum 8-9 ani cand camcontacts nici nu exista sau imlive sau altele , in tara la noi erau max 3-4 studiouri , un amic de-al meu facea cu 10 calc si 20 fete peste 20.000 $ numai pe ifriends si fara "multisesion" asta sa iti dai seama ce sa intamplat dupa
perfect16
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 17 Iul 2005, 12:20
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pai si daca facea 20.000$ cu 20 fete inseamna un venit mediu de 1000$ de fata deea ce nu e cine stie ce mare realizare.faca pariu pe ce vrei ca sunt studiouri acum cu 20 de fete care fac mult mai mult.deci in concluzie...SAD esti exact ce ne trebuia si nu stiu cati ar fi reusit in meseria asta fara ajutorul unui forum competent si de incredere.
continua sa faci lucruri bune si o sa ne straduim si noi :lol:
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

perfect16 scrie:si nu stiu cati ar fi reusit in meseria asta fara ajutorul unui forum competent si de incredere.
Eu!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
studio33
Mesaje: 42
Membru din: 14 Iul 2005, 01:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

perfect16 scrie:pai si daca facea 20.000$ cu 20 fete inseamna un venit mediu de 1000$ de fata deea ce nu e cine stie ce mare realizare.faca pariu pe ce vrei ca sunt studiouri acum cu 20 de fete care fac mult mai mult.deci in concluzie...SAD esti exact ce ne trebuia si nu stiu cati ar fi reusit in meseria asta fara ajutorul unui forum competent si de incredere.
continua sa faci lucruri bune si o sa ne straduim si noi :lol:

1000 $ castigi acum lucrand pe mai mult de 5 situri , normal
perfect16 scrie:nu stiu cati ar fi reusit in meseria asta fara ajutorul unui forum competent si de incredere.
- consideri ca ai reusit ? ce ai facut , ce ai muncit , ai luat lista de stiru de aici , toate informatiile privind softuri , programe si ai facut screenuri pe situri pe care stiai ca se fac screenuri ? UNDE E MUNCA TA ?
Încuiat

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”