chestie ciudata la raiffesen ...

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Scrie răspuns
annie
User Junior
User Junior
Mesaje: 89
Membru din: 29 Mar 2006, 05:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

salutare la toata lume.. cum de vreo 2 zile de cand am descoperit site acesta tot il citisc si il citesc ... e adictie nu gluma ... m-am gandit sa pun si eu umaru... by the way felicitari ai fi putin pt webmasteru acestui site ....
asa ca sa va povestesc... m-am dus sa imi depun cec-ul frumusel la banca si dupa ce am stat o groaza in sfarsit ma primit un tip de acolo am completat formularul i-am dat cec-ul si prima surpriza imi zice ca ar trebui sa mai depun niste $$ in numerar ca nu ajung.. ok i-am zis ca oricum trebuie sa intre mi-a zis ca nu si sa depun pe urma il intreb bine da mai pot sa depun cec cu care venisem? imi spune ca da si ia cec si formularul si il baga in sertar ...eu stau si ma tot uit la el asteptand sa-mi dea copie dupa formular caci asa se obisnuieste nu ca altfel de unde sa am dovada ca am depus cec... si se uita foarte indignat la mine de parca i-as fi cerut cine stie ce tampenie... in sfarsit imi da copia mea...
ciudat nu...
acuma stau si ma intreb de ce poate intampla daca nu iti iei copia aia?????

toate cele bune
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Pusicutza
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 138
Membru din: 28 Aug 2005, 04:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In mod normal trebuie sa ai ceva bani in cont atunci cand depui cec pt cazul in care cec ul nu are acoperire si astfel suporti .... consecintele ... banuiesc ca a fost primyul cec pe care l ai depus? pt ca daca contul e mai vechi la ei si ai tot avut astfel de inttrari nu mai conteaza daca ai 3 $ sau 10000
Daca nu ai copia formuralyui nu ai dovada ca tu ai dus cec ul la banca plus daca sunt probleme iti tre nr de intrare pe care banca l da cecului ... asa ca nu pleca fara copie :wink:
annie
User Junior
User Junior
Mesaje: 89
Membru din: 29 Mar 2006, 05:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ceva lamuriri :)) nu e primul cec ... de deschis de vreo 2 ani dar am inceput sa bag cec iara doar de cateva luni .... si e adevarat ca mi-a prea pasat sa las acolo ceva maruntis :) ....ca tocmai asta e asa ciudat ca am scos banii si cand mai aveam in cont 2 $$ ....oricum am sunat la ei si dupa 1000 de intrebari mi-au zis ca nu e nici o problema si ca trebuie sa am in cont 20$$ in caz in care cec nu se incaseaza ... asa ca am lasat-o in pace... pe mine cel mai mult ma frapat faza ca nu vroia sa imi dea copie si mai ales cand spui unui om ca nu se prelucreaza cec nu il mai ies nu??
Gee01
Mesaje: 45
Membru din: 29 Aug 2005, 17:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu nu am luat niciodata copie dupa formularul cecului depus si nu am avut nici o problema, tot la raiffeisen le depun
Avatar utilizator
Roco
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 11 Apr 2006, 17:31
Localitate: Heaven
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nici eu nu am luat niciodata copia de la banca si nu am avut nici un fel de problema
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

stai linistita,nu ti trebuie copie dupa formulardeoarece ei au borderouri pt toate cecurile,sunt luate n evidenta,,nu te trag in teapa..
Avatar utilizator
plasma
User Activ
User Activ
Mesaje: 260
Membru din: 20 Ian 2006, 14:02
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nu e nevoie de copie. cand depui un cec esti nevoit sa completezi o cerere de incasare valuta. Fiecarei cereri i se da un numar de intrare si e scrisa in condica. Nu exista riscuri!
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”