vi se pare just?

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Încuiat
fairlight
Mesaje: 3
Membru din: 10 Dec 2005, 11:15
Localitate: europe
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vi se pare just ca cecurile voastre sa fie cumparate de la dvs si decontate la una sau alta banca de o terta persoana?alta decit reprezentantul dvs real/legal?
Primesc adesea mesaje gen :"cumpar cecuri" ...Consider acest lucru FRAUDA si ma consider indreptatit,ca individ si owner studio sa semnalez astfel de situatii.
Ma adresez in acelasi timp si moderatorilor acestui forum si le cer sa dezactiveze userii care ne ofenseaza si ofenseaza etica profesionala cu acest gen de propuneri.
Atasez un astfel de mesaj,primit de curind care dovedeste clar intentia de a frauda a celui care mi l-a adresat.

PS:din motive lesne de inteles,nr.de telefon si id-ul respectivului individ au fost sterse.

"numele meu este radu si vroiam sa te anunt ca ma ocup cu incasat cecuri de videochat si daca vreodata vrei sa incasezi cecurile mai repede, suna-ma la 072... (YM XXX, email XXX1981[at]yahoo.com) si ai banii pe loc. comision 15% din valoare.

am avut mai multe conturi pe forumul asta dar din pacate mi le-au inchis de indata ce postam vreun anunt pe tema asta asa ca m-am hotarat sa scriu personal tuturor membrilor

bafta,
radu

ps: nu da reply ca e posibil sa imi inchida si contul asta si atunci degeaba...""
SoulCams Models Studios wanted
mnn
User Activ
User Activ
Mesaje: 271
Membru din: 03 Iun 2005, 16:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

creca tu faci parte din specia shmekerilor....si nu realizezi ca tocmai i-ai facut reclama lu nenea ala...scotzand la lumina un post de al lui vechi..sau faci din categoria celor care is rude cu pelicanii si ai dat citatu ala in special pentru a reaminti oamenilor ce optiuni au de ashi incasa cecurile..:P
oricum spor la vanatoare lol
fairlight
Mesaje: 3
Membru din: 10 Dec 2005, 11:15
Localitate: europe
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Glumesti!!! am pierdut TREI cecuri din cauza unora sau altora care au intrat ,dumnezeu stie cum ,in posesia lor si mi le-au decontat cu ajutorul unei terte persoane.E o filiera aici ,nu inteleg foarte bine cum functioneaza..dar am avut de pierdut peste 2000 de dolari din cauza celor care cumpara cecuri si au posibilitatea sa le deconteze.In decembrie am postat un mesaj ,intrebind daca mai are cineva intirzieri de cecuri din data de 10...Ei bine..ACELE cecuri mi-au fost decontate de indivizi ca cel al carui post il reclamam cu idignare.
Asa ca scuteste-ma de rinjete si replici fara sens.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

fairlight scrie:Glumesti!!! am pierdut TREI cecuri din cauza unora sau altora care au intrat ,dumnezeu stie cum ,in posesia lor si mi le-au decontat cu ajutorul unei terte persoane.E o filiera aici ,nu inteleg foarte bine cum functioneaza..dar am avut de pierdut peste 2000 de dolari din cauza celor care cumpara cecuri si au posibilitatea sa le deconteze.In decembrie am postat un mesaj ,intrebind daca mai are cineva intirzieri de cecuri din data de 10...Ei bine..ACELE cecuri mi-au fost decontate de indivizi ca cel al carui post il reclamam cu idignare.
Asa ca scuteste-ma de rinjete si replici fara sens.
Trimite-mi te rog un mesaj privat cu numele de utilizator al celui care ti-a trimis oferta.

Admin AVC
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
Pamela
Mesaje: 13
Membru din: 24 Noi 2005, 18:27
Localitate: ROMANIA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

haideti sa va spun si eu ceva... asa am patzit si eu ..am primit un email de la acelasi baiat in care imi spunea ca imi da 15%... etc..din cec..! in fine... nu as apela niciodata la astfel de oameni ..de 2 lei..de ce spun 2 lei ..ptr ca e clar ca e un mare cretin care nu stie sa faca banu decat prin nenorociri de genul asta.. parerea mea.. mai mutl de atat nu il duce capul.. :evil: acu 1 an de zile.. postasul mi-a adus niste cec din care unu al unui baiat... nu am desfacut plicul.. si m-am dus la adresa.. la care am sunat la interfon si a raspuns un barbat(fiind tatal celuia al caruia era cec).. si coborat jos la care i-am dat plicul..NEDESFACUT..CA ASHA ERA normal.. si cinstit.. la care Mi-a multumit mult..(probabil s-a gandit ca nu stiu ce e cu plicul ala.. ) :lol: am plekat si am spus la revedere... Ma intreb si sunt sigura ca nu multi ar proceda asha.. ptr ca in tara asta e totul o Escorcherie si nu stim cum sa ne facem rau unu la altul.. :cry: ... ma intreb de ce se-ntampla toate astea ..si cum se poate ca cecuriile sa fie incasate de altcineva...!ca eu cand ma duc la banka sa le depun cu toate ca functionara de acolo ma stie de atata timp tot imi cere buletinul si etc..!~ dar pai sa vina unu cu cec altora.. mi se pare penibil si ridicol.. ceeea se se=ntampla..!!!!!!! din cauza la astia care dau pe cec 15%... de aici se -ntmpla si furiciunea de cec si etc..! eu le doresc la cat mai multa puscarie..! si sa gaseasca un mare smecher sa le faca manevra si sa le rupa picioarele..ACum imi dau seama si imi pare rau ca nu i-=am zis dobitocului ala care mi-a propus daca vreau sa ii vand cec mele si 15 % sa ii dau lui.. treb sa ma intilnesc cu el. si sa vin cu cativa smecheri sa il bage in porbagaj si sa ii rupa picioarele ca asha isi merita soarta..!atat am avut de spus..! :cry:
ups
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

dap...
Utilizatorul de care vorbiti a fost banat de cel putin 5 ori, cu toate astea se pare ca nu a incetat sa contacteze utilizatorii prin diferite metode.
Cel mai bine este sa il ignorati. Eu cred ca mi-am facut datoria si am spus in nenumarate situatii, fenomenele care sunt generate si riscurile la care se supun cei care apeleaza la asemenea indivizi.

Uite si aici un exemplu, in prim plan este acelasi Radu, care v-a stresat si prin PM:
http://www.adultvideochat.ro/forum_ro/v ... php?t=1414
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Svideo scrie:Si cum am mai spus, daca provenienta este legala si sunteti persoane juridice, va facem noi acelasi serviciu cu 5%, adica exact cat ne costa :)
La orice anunt de cumparat cecuri dati paste ce e mai sus, asa poate se vor linisti....
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Încuiat

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”