MFC frauda

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Scrie răspuns
emma76
Mesaje: 2
Membru din: 14 Oct 2014, 13:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello to all beautiful girls!:)
Va salut si sunt aici sa fac o postare care probabil pe multi(multe)ii vor surprinde
Lucrez de ceva vreme in domeniu videochat si am experienta
Unul dintre site-uri este MFC ......cica the nr.1 site(bulshit)
Vreau sa anunt pe aceasta cale pe toata lumea ca acest minunat site a fraudat toate conturile din studioul unde lucrez.....intr-io zi fiind online pur si simplu ne-am trezit sterse...si in incercarea disperata de relogare sa constatam si aflam ca ale noastre minunate conturi au fost sterse
Nenumarate mailuri am trimis si noi si membrii si studioul si toata lumea si nu s-a binevoit a se raspunde
Deci in concluzie am descoperit ca ne-au fost sterse complet conturile si banii furati de catre acest site fara nici o explicatie
Ba mai mult am incercat sa facem alte conturi si stupoare.......NU MAI PRIMESC MODELE DIN ROMANIA!!!
Asa ca fac cunoscut acest lucru si watch out pentru ca au probabil in plan sa stearga toate conturile de modele romanesti
P.S. s-a incercat crearea de conturi de pe un alt ip si degeaba....nu ne-au raspuns...de o saptamana
Noi am pierdut toti banii si erau cateva mii de $
Am sa apelez la ajutorul tuturor sa faca cunoscuta aceasta frauda pentru ca Lumea trebuie sa afle ca MFC nu e ceea ce pare a fi


Ca sa nu mai spun ca in ultimele 3 luni membrii au inceput sa nu ne mai vada cu toata tehnologia high class pe care o folosim.....deci mare grija si va rog dati mai departe

Va pup si multumesc pentru suport
SoulCams Models Studios wanted
constantina
User Junior
User Junior
Mesaje: 75
Membru din: 11 Apr 2012, 17:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,

Cateva lucruri nu se leaga in afirmatiile tale...

1. Cum ati aflat ca v-au fost sterse conturile daca nu v-ati putut loga ?
2. Cum au stiut membrii sa dea mail la site legat de conturile voastre si de unde stiti ca nu au primit nici un raspuns de la site ?
3. Conturi inca se fac pe Romania; eu spre exemplu am putut sa imi fac cont ieri.
4. De unde stiti ca nu studioul este cel care v-a tepuit si s-a dat lovit ?
emma76
Mesaje: 2
Membru din: 14 Oct 2014, 13:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Membrii nostri au intrat pe site si ne-au cautat si aparea cont sters.....disparut...inexistent......
Membrii au trimis si ei mailuri sa intrebe de noi si li s-a spus ca modelul sa scrie la suport lucru care deja era facut
Pai am pastrat legatura cu cativa din ei pe skype
Am zis pe viitor sa vaeti grija ca s-ar putea sa inchida si altele nu ca nu mai exista conturi de romance pe MFC.....la momentul, asta sunt dar cine mai stie in viitor?Probabil ca model independent ai putut sa iti faci

Studioul nu are motive s afaca asa ceva din moment ce a incercat sa faca alte conturi.........de ce ar face asta?Lucrez d emult aici.....de la inceput si este foarte ok

Am dat mailuri impreuna.........se implica la fel de mult ca noi deci nu se pune problema
jasminestudio
Mesaje: 8
Membru din: 16 Oct 2014, 10:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu am primit o amenda destul de mare pe studio si de asemenea nu raspund la mailuri.
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

E un pic funny ca JasmineStudio se plange de MFC ... parca era si un MFCStudio, nu se plang si ei de Jasmin? :lol:
radu.rosu
Mesaje: 8
Membru din: 17 Aug 2014, 17:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mai exista o posibilitate. Nu Mfc v-a sters conturile ci un anume "tehnic". Se mai practica pentru prieteni. Ganditi-va cu cine v-ati certat in ultimele 6 luni.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

S-a certat cu un cumnat si cu un individ in statia de autobuz.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
radu.rosu
Mesaje: 8
Membru din: 17 Aug 2014, 17:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tocmai tu...Xp. Mai ti minte cand ceream sute de ip-uri ca sa tinem cate 30 de sesiuni pe If? Zici ca nu ai crescut cu lucrurile astea.
JohnMiles
Mesaje: 49
Membru din: 05 Iun 2014, 17:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Fluxul de membrii care folosesc card-uri "furate" pe MFC a crescut in ultimele luni , de obicei cumpara skype showuri pt a propune modelelor o noua modalitate de a face bani usor , 50/50 din ce cheltuie. Daca unul sau mai multe modele de la voi a facut chestia asta , atunci e foarte clar de ce MFC v-a inchis conturile.Ei sunt cunoscuti ca nu dau explicatii pentru ce se inchid conturile , dar se ajunge aici doar din 2 motive, frauda sau show cu baiat.
Andreea.audi
Mesaje: 9
Membru din: 11 Ian 2015, 18:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si eu am avut parte de 2 indivizi care mi-au propus un "deal" 50-50 din sumele castigate. Initial mi-a suras ideea, dar gandindu-ma mai bine, este foarte riscant. Bine, castig acum 1000$ din treaba cu indivizii, imi creste camscore, ma simt ok, si cand cred ca totul merge bine, sa ma trezesc cu contul inchis :D . Nu va lasati pacaliti; ei isi primesc partea de la voi, scapa, si ramaneti voi sa trageti ponoasele. Ei nu au ce pierde daca gasesc fraieri care sa accepte deal-ul.

Bafta tuturor!
Avatar utilizator
Jobs4Adults
User Junior
User Junior
Mesaje: 92
Membru din: 14 Mai 2012, 17:58
Localitate: EroAward.com
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

WinXPfather scrie:S-a certat cu un cumnat si cu un individ in statia de autobuz.
Esti EXCESIV de "sadic"!!!! :))))))))))))))))

emma76, e prima data cand aud asa ceva despre MFC, in plus si lucrez cu ei, sunt si membru pe AmberCutie de ceva ani, si fara nici un Rule Violations pana acum... Am auzit chestii de genul, si le cred, dar despre alte situri, nu le mai mentionez, nu de alta, dar sa pot bea o cafea linistit cu ei cand ne vedem si pe unde, mai ales ca sunt si mari sponsori prin diverse manifestari ;)... Dar sunt genul de topicuri care fac deliciul lui WinXPfather si ale replicilor sale pe masura :D

te pup si eu si te support, dar cred ca, cum zicea cineva, ori vreun tehnic de la voi, ori vreun "model de bine", v-a facut "bucuria", si aici ajungem la un punct sensibil: cand un model de la un studio O CACA, se CACA PE STUDIOUL RESPECTIV....si ii revine studioului sa isi "spele bucuria de pe fatza"...Si normal ca situl se intreaba: Oare Modelul nu a facut-o mana in mana cu Studioul???? Si vorbesc din EXPERIENTA, desi, pana acu, Dumnezeu m-a ajutat...............
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”