Cineva se tine de glume...proaste...

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
LTVstudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 70
Membru din: 07 Ian 2014, 13:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna!

Azi dimineata ajung la munca fericita ca incepe o noua saptamana si ma apuc de treaba. Dau sa ma loghez pe id-urile de mess pe care le folosesc pentru angajari...ciu ciu. Nu foarte agitata ma indrept catre colegii mei si ii intreb daca stie cineva ceva in legatura cu schimbarea parolelor...nimeni nimic. Incerc sa resetez parolele....hopaaa....mail-ul alternativ si intrebarile secrete au fost schimbate cu ceva ce nu semana cunoscut pentru nimeni. Deja devin agitata...Incerc sa gandesc problema pe toate partile, sa gasesc o chichita de care sa ma leg sa pot deznoda misterul...o fi un fost angajat, dar schimbasem parolele dupa ultimul plecat, sa fi fost o eroare de la yahoo, dar prea era legat cu ata alba, sa fi fost un insider care a vrut sa faca o gluma...neh, ca stiu ce oameni am langa mine, o fi concurenta care nu ne suporta...dar cine? Gasesc chichita de care sa ma leg si descopar ca un "nimeni" a reusit sa sparga parola, a contactat fetele din lista mea de messenger, le-a dat "noul logo" sub forma ".exe" si le-a mai si cerut web....what? Suparata pana la Dumnezeu si inapoi, rectific problema, schimb mail-ul alternativ, il sterg pe al individului, imi refac intrebarile secrete si imi pun o parola noua...ceva mai complicata.

Ca sa nu las problema neterminata, dau un google search cu id-ul individului "valy_rzv@yahoo.com" si ce gasesc...e probabil un obsedat de fete abia majore. Mail-ul apare ca user pe http://www.fashion-id.ro in comentariul unei fete....poate poate agata ceva proaspat....

Mai e cineva sau a fost in situatia asta? Cum ati reactionat?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Ce a facut individul este o infractiune, pedepsita destul de sever de legislatia romana. As sesiza Politia urgent in locul tau. Nu ca sa-l inchida neaparat, ci pentru a il impiedica sa mai faca asta si altor modele/studiouri.
Avatar utilizator
LTVstudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 70
Membru din: 07 Ian 2014, 13:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Initial m-am gandit cum sa imi recuperez id-urile de messenger...atata reclama in spate, un virus care poate discredita studioul in fata potentialelor modele etc etc. Stii si tu, studioul sau oricare afacere pana la urma e ca un copil pe care il cresti incet incet, cu rabdare si daruire...daca intr-o zi ii dai otrava, s-ar putea sa nu mai ai ce recupera.

Varianta - denuntul la politie a fost prima idee, imediat ce mi-am recuperat id-urile de messenger. Dar pe cine denunt? am un singur id de messenger scris pe o foaie...ca doar nu era sa il las ca mail alternativ in contul de pe yahoo:)))
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

LTVstudio scrie:Initial m-am gandit cum sa imi recuperez id-urile de messenger...atata reclama in spate, un virus care poate discredita studioul in fata potentialelor modele etc etc. Stii si tu, studioul sau oricare afacere pana la urma e ca un copil pe care il cresti incet incet, cu rabdare si daruire...daca intr-o zi ii dai otrava, s-ar putea sa nu mai ai ce recupera.

Varianta - denuntul la politie a fost prima idee, imediat ce mi-am recuperat id-urile de messenger. Dar pe cine denunt? am un singur id de messenger scris pe o foaie...ca doar nu era sa il las ca mail alternativ in contul de pe yahoo:)))
Avem o echipa de criminalitate informatica foarte buna la IGP ... de la ce ai scris tu mai sus, ei stiu exact ce au de facut ... daca vor bineinteles, ca asta e meteahna la noi. N-ai insa nimic de piercut, poate o discutie de o ora si bucuria ca ai ajutat alte potentiale viitoare victime.
sph
User Junior
User Junior
Mesaje: 94
Membru din: 30 Iul 2013, 18:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”