CERSETORIA

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Încuiat
Avatar utilizator
videochat_father
VIP
VIP
Mesaje: 304
Membru din: 16 Mai 2005, 04:59
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

cum putem combate cersetoria (fie ea in orice forma)?
- saracia si expunerea ei catre membri
- bolile inchipuite
- "salariu mic primit de la studio"
- cheltuielile exagerate ale modelelor (vai chiria, telefonul, nu am platit lumina, nu am calculator, internetul - ca deh ajunge sa fie scump tare uneori)

toate astea duc la: ofertarea de catre membru a unor sume de bani (si ei zic vaaaaai de ei romanii)

cum se poate combate acest lucru care ne strica uneori imaginea ....suntem totusi zic eu romani nu?
Exista lucruri care stim ca sunt imposibil de realizat, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza. Albert Einstein
SoulCams Models Studios wanted
mnn
User Activ
User Activ
Mesaje: 271
Membru din: 03 Iun 2005, 16:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

welcome back brother:D
nu o sa putetzi in viatza sa combatetzi cersatoria bre...indiferent de ce ai face atunci cand unui model o sa i se ofere posibilitatea sa pape...e bun papat..modele vor face tot posibilul sa pape mai repede shi mai grasutz de la un nene dispus sa ii ofere o masa suculenta :D
de fapt videochat_father frate..tu shtii mai bine:P
respect
VIP
VIP
Mesaje: 255
Membru din: 06 Iun 2005, 11:17
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu se poate combate acest fenomen , potzi sa incerci dar nu il vei inlatura niciodata , si deacord cu tine , folosirea acestor metode de cersetorie online nu aduc nimic bun imaginii Romaniei cat si acestei afaceri .
De ceva timp fetele care lucreaza la mine in studio au renuntzat sa mai spuna la membrii ca sunt din Romania , pt ca in momentul cand auzeau membrii ca sunt romance in secunda 2 ieseau din privat . De ce oare ? s-au tzepuit majoritatea .Cea mai mare tzeapa de care am auzit a fost la o tipa care l-a prostit pe un membru sa ai trimita 10.000 de $ sa plece la el , dupa care fata ai spune cu un nemaipomenit tupeu ca primii bani i-a pierdut la ambasada , ca cel care primise spaga pt. viza nu a rezolvat-o si nici banii nu ai mai da .
Dupa cateva zile membrul ma intreaba daca sa ai mai trimita inca 10.000 $ ca poate de data asta rezolva problema cu viza . In sinea lui stia ca e tzeapa dar am impresia ca le place sa fie prostitzi .
Insa in ceea ce ne priveste pe noi , patronii de studio , acest lucru se numeste furt , inselaciune etc . Nu il numim asha pt. ca noi nu am avea nimic de castigat de pe urma acestei furaciuni , o numim asha pt. ca exact asta este . Sa vad eu fata care lucreaza pt. mine si face banii ei pe luna 1500 $ -2000$ ca mai cere la membrii bani pe langa ca zboara de nu se vede .
Ce se intampla in momentul in care o fata ocoleste sistemele noastre rudimentare si ineficiente de control si totusi primeste bani pe langa de la un membru care urmeaza sa vina in Romania ? Banii sunt pt. a inchiria un apartament pe toata durata vizitei lui in Romania alaturi de ea evident . Cum ne numim noi , patronii de studiouri , in momentul acela ? Cei 2 s-au cunoscut prin intermediul nostru , pe siteurile puse la dispozitzie de noi , pe investitzia noastra etc . Membrul o plateste ca asha se obisnuieste si inainte si la plecare .
Scenariul vi se pare cunoscut ? Si mai dam vina pe mentalitatea invechita a unora .... sa nu fie si un sambure de adevar ? voi spunetzi .

In ceea ce priveste aceasta afacere , imaginea Romaniei va avea de suferit in continuare cat timp cersetoarele online isi vor face numarul .

Daca in cele ce am spus mai sus am jignit pe cineva nu a fost cu intentzie , m-am referit numai la un anumit gen de chathosti care dezvolta un bussines paralel care dauneaza mai multor partzi . Daca suntetzi intradevar printre acei chathosti atunci nu retrag nici un cuvant :) meritatzi sa vi se intoarca inzecit pt. ca suntetzi ... ce mai ...mai bine nu atzi mai fi .

Amin !

Best Regards !
oceanes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 111
Membru din: 31 Mar 2005, 19:17
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mai fratilor atat timp cat zeci de fete fac show(se umilesc) pe 0.10 centi sau dracu stie la ce studio ajunge sa lucreze si nu isi ia bani la timp normal ca din cauza unor probleme ca acestea multi clienti din afara considera hosti din romania cea mai ieftina (mancare)daca va uitati pe majotitatea siteurilor unde lucreaza romance ,moldovence etc (cu exceptia romancelor care sunt din sua ,,hehehe)preturile sunt sub orice critica.asa ca pana cand nu invatam sa ne vindem scump o sa existe asemenea probleme legate de cersatorie (din istorie am fost cersatori ,imbarligatori si am lasat pe toti sa ne f..cum vor ei asta facem si acum il lasam pe toti sa ne f.. pe 2 centi.

numai gresind invatam .......cu prostia si cersatoria greu iti mai platesti chiria .hehehe

best regards
fahren
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 102
Membru din: 08 Sep 2005, 17:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu ai cum sa te vinzi scump atata timp cat nu oferi calitate.Probabil toti ati vazut showurile oferite de superbele cehoaice la preturi accesibile.La noi ,un model superb nu au calitatea celor de mai sus nici pe jumatate.E un virus intre romance.Sa lucreze putin,sa mimeze maxim si sa ia cat se poate de mult.Evident ca nu toata lumea ,asa ca nu sariti pe mine,dar 80% din ele asta fac.
Cat despre cersetorie ,o varinta ar fi sa le dai afara,dar nu este rentabila.Cea mai buna si mai buna metoda o reprezinta educarea.Tu videochat_father,ca sef ,ai obligatia sa le cultivi spiritul de munca.Apeleaza la un psiholog,sa-ti dea cateva sfaturi despre cum ai putea sa faci acest lucru.Sunt sigur ca te va ajuta.
Avatar utilizator
Crowley
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 02 Feb 2005, 00:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Nu am cerut niciodata bani de la vreun membru dar ca sa fiu sincer nici nu as spune nu daca mi s-ar oferi.Hai sa fim seriosi,e vorba de bani aici,deci daca ar zice vreun baiat destept ca vrea sa trimita de exemplu bani pentru un real meeting as zice sa trimita desi evident ca nu m-as duce.Nu este poate etic,dar lasati s ca si ala ar merita asa ceva,cine l-a pus sa confunde videochatul cu un bordel?Daca o fata lucreaza la mine face asa ceva nu ma deranjeaza cu 2 conditii evident,prima ar fi sa nu afecteze contul,2 sa nu afecteze veniturile realizate de pe urma acelui membru.
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

daca asa e corect, atunci haideti sa spargem toti banci ca au destui bvani si nu se simte, cu conditia sa nu ranim pe nimeni si sa nu afecteze bunul mers al economiei :lol:
2ONCAM scrie:Nu am cerut niciodata bani de la vreun membru dar ca sa fiu sincer nici nu as spune nu daca mi s-ar oferi.Hai sa fim seriosi,e vorba de bani aici,deci daca ar zice vreun baiat destept ca vrea sa trimita de exemplu bani pentru un real meeting as zice sa trimita desi evident ca nu m-as duce.Nu este poate etic,dar lasati s ca si ala ar merita asa ceva,cine l-a pus sa confunde videochatul cu un bordel?Daca o fata lucreaza la mine face asa ceva nu ma deranjeaza cu 2 conditii evident,prima ar fi sa nu afecteze contul,2 sa nu afecteze veniturile realizate de pe urma acelui membru.
Avatar utilizator
KillerOrka
User Junior
User Junior
Mesaje: 80
Membru din: 15 Mar 2005, 17:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Svideo scrie:daca asa e corect, atunci haideti sa spargem toti banci ca au destui bvani si nu se simte, cu conditia sa nu ranim pe nimeni si sa nu afecteze bunul mers al economiei :lol:
Ma intereseaza oferta ta Svideo...contacteaza-ma pe PM sa-mi spui detaliile :mrgreen:
Avatar utilizator
Crowley
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 02 Feb 2005, 00:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Paralela ta svideo nu cred ca isi are relevanta,eu am spus clar ca atata timp cat nu imi afecteaza veniturile mele nu ma intereseaza ce mai face modelul si in plus reiau daca membrul confunda videochatul cu bordelul sau centura e problema lui.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

O singura data spun regulile, atentionez inca odata, daca se incalca ceva apoi afara, clar...

Am dat un search dupa money intr-un log al unei fete nou venite (si plecate deja) si am pastat :

<!--01.11.2005, 00:34. User: "0000". Window title:"xxxxxx - Instant Message"-->
no i don't
i need money
and u doin't want to help me


<!--28.10.2005, 23:46. User: "0000". Window title:"xxxxx- Instant Message"-->
if tomorrow u are not sending me money that bye
i can't resist another day without eating
no
ok
i am not lieing
i am telling that i want money tomorrow to eat
it is very simple
[Backspace][Backspace][Backspace]but i have to eat
u don't get it that i am hungry?
u don't understand it?
no u don't
ok
tomorrow send me money
what time is there now?
here it is 12 pm
try to send the money until 17 pm
it is night here
yes

<!--29.10.2005, 21:39. User: "0000". Window title:"xxxxx - Instant Message"-->
upset
u didn't sent me money
i am hungry
i see that u don't care about me

<!--29.10.2005, 21:40. User: "0000". Window title:"xxxx - Instant Message"-->
and when u will have money?
how many days i have to resist more?


<!--29.10.2005, 21:43. User: "0000". Window title:"xxxx- Instant Message"-->
u want that i sleep with man's for money?

<!--29.10.2005, 21:45. User: "0000". Window title:"xxxx - Instant Message"-->
i want money from u because u are my husband


Uite cum lua membri de pe site si ii add pe ym:

<!--27.10.2005, 23:00. User: "0000". Window title:"xxxwildlisa: Chat Console - CamContacts - Browser-ul lu' WinXPfather"-->
ok
but now i have many problems with money
i am not allowed
u give me


<!--27.10.2005, 23:01. User: "0000". Window title:"Add to Messenger List"-->
xxxx

<!--27.10.2005, 23:01. User: "0000". Window title:"xxxxxx wildlisa: Chat Console - CamContacts - Browser-ul lu' WinXPfather"-->
i have added u
<!--27.10.2005, 23:04. User: "0000". Window title:"xxx - Instant Message"-->
i have told u i have problems with money

<!--27.10.2005, 23:12. User: "0000". Window title:"xxx- Instant Message"-->
a lot
3 or 4
yes
i have a nice and lovely family
when can u help m e with money?
200 usd
it is much for u?
u can send me 100 first
and after a few weeks another 100
u can send me tomorrow?
yes
ok
no
because somebody raped me
no
i have told somebody has raped me
raped meens that he

Continua mult dar nu mai dau paste ca va plictisesc...cred ca v-ati facut lamurit :) Ce a cerut in spaniola nu am mai pastat :)

Apoi dupa ce o anunt ca am dat-o afara uitati o parte din ce a tastat iubitului:

<!--01.11.2005, 03:29. User: "0000". Window title:"xxxx - Instant Message"-->
nu ma i lucrez aici
uite asa
de nenorociti ce sunt
mama lor de moldoveni
in viaat mea nu mai lucrez cu ei
ma pis pe natia lor
si cine dracu i-a pus sa vina in Bicuresti
dc mi se pune pata ii dau in gat
sa mor dc nu ii fac sa palteasca
nici un hai ma
mi-au zis ca s-a incheiat colaborarea
tremur de nervi
adineauri
doar ca nu inteleg de ce a venit ciprian sa-mi zica
eu nu am vb cu el
eu cu marius am vb
marius a venit azi si nu mi-a zis nimic
a venit ciprian acum si mi-a zis ca gata
e nebun la cap
s-a luat de noi toate
e handicapat
o s ale fac probleme
chit ca ma omoara in bataie tot o sa plateasca
sa vezi cum faci sa le faci si lor paguba
[Backspace][Backspace][Backspace][Backspace][Backspace][Backspace]dar nu am facut nimic
cica le cer bani la membrii astia sunt nebuni nu am cerut ban la nici un membru
de ce pe mine nu ma crede nimeni


I-am dat partea ei de bani ce o facuse pana atunci....am condus-o acasa si i-am urat succes in viata.

Sfat...scapati de tipul acesta de hosti...pentru ca avand atitudinea aceasta nu vor face bani, si vor mai influenta negativ si restul colectivului.

Bafta!!!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
respect
VIP
VIP
Mesaje: 255
Membru din: 06 Iun 2005, 11:17
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

felicitari ! ai scapat video chatul de o .................................. am pus puncte puncte pt ca daca intradevar scriam ce parere aveam despre ea ma bana sadeyes :) . Sper sa nu se mai angajeze in alta parte , by the way traiasca keyloggerele :)
Ana
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 27 Mai 2005, 21:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

EVIDENT ca asta ar face. De aceea n-ar fi rau sa facem lista aia neagra cu fetele care au plecat din diferite studiouri in urma unor evenimente de genul astuia.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Oh am uitat sa va mai spun ceva ce accentueaza sfatul dat:

Fata a colaborat la distanta cu prietenul meu videochat_father, care ia dat o sesiune de cc. Ea agata membrii de pe sesiunea de cc si-i aducea pe sesiunea ei de imlive. CC s-a sesizat si a scazut stiutele puncte de pe studio. El a rupt colaborarea cu ea, si ia acordat o sansa recomandadu-ma pe mine. M-a atentionat cu greseala ce e facut-o, dar am zis sa incerc...ca nu poate fi asa inconstienta. Finalul l-ati vazut mai sus....


Cu toate trucurile ei nu a avut bani sa-si achite netul.....asta ma face sa cred ca exista Dumnezeu :)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
blueice
User Junior
User Junior
Mesaje: 52
Membru din: 25 Sep 2005, 10:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut, zi-mi si mie tipa care agata membrii pe cc si-i aducea pe imlive, cea care nu mai avea bani de net, e cumva din bucuresti? Una brunetica, inaltuta, bunuta de altfel, dar cam tampa?
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Destul de inalta , bruneta, restul nu ma pot pronunta...chiar de s-a terminat asa cum s-a terminat nu vreau sa am cuvinte de jignire la adresa sa. Are un prenume ce incepe cu litera M.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Xmodel69
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 20 Feb 2006, 08:57
Localitate: In Spatele Tau Cu 180km/h Cu Farurile Stinse :->
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

tare rau asta bro..asa i-a inchis lu una de la mine si de la sister contu pe viata pe ifr si toate 20 sesiunile k a cerut bani la memb DIRECT PE SESIUNE!!!asta da cretina si merita si datai bataia..in fine..astea merita stii ce?!batute bine putin,si vorbit cu toti care au studiouri.inclusiv mailuri catre cele mai importante site-uri!!hehe:D:D:D
bafta all!!!
(*)Kidu pupa fetele dulci si-i saluta pe baieti!!!(*)
www.PictureTrail.com/the_kid69
Încuiat

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”