Problema cu canon mv830i

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
ankris
Mesaje: 19
Membru din: 21 Oct 2009, 07:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello all! Am o camera video Canon mv830i si as vrea sa o instalez ca web,dar nu stiu cum!Cine ma poate ajuta si pe mine?Imi trebuie neaparat tv-tuner?(nici macar nu stiu ce e,dar am citit pe forum ca la unele camere video ar folosi) :)
SoulCams Models Studios wanted
HDK
User Activ
User Activ
Mesaje: 302
Membru din: 20 Mai 2009, 22:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Camera am vazut ca este ok are si telecomanda ... ca sa o folosesti ca webcam si sa ai si claritate trebuie neaparat un tv-tuner sau o placa de captura.
Despre tv-tunere si placi sa vb destul aici pe forum ... cauta si vei gasi ..... informeazate bine inainte sa cumperi ceva .....
Bafta
ankris
Mesaje: 19
Membru din: 21 Oct 2009, 07:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Imi trebuie un anumit tip de tv-tuner?Cam cat costa,cu aproxiamatie?Imi trebuie cd driverul neaparat?(nu-l am nici pe asta,si nici pe internet nu-l gasesc) :) multumesc pt raspunsuri si ajutor :)
HDK
User Activ
User Activ
Mesaje: 302
Membru din: 20 Mai 2009, 22:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ankris scrie:Imi trebuie un anumit tip de tv-tuner?Cam cat costa,cu aproxiamatie?Imi trebuie cd driverul neaparat?(nu-l am nici pe asta,si nici pe internet nu-l gasesc) :) multumesc pt raspunsuri si ajutor :)
Un tv -tuner sau o placa costa intre 100 si 400 ron ...sunt si mai scumpe..
Driverele la camera ? .. pai le gasesti pe net ..scrie pe google " canon mv830i drivers " si sigur gasesti dar nu ai nevoie de ele :)
Despre tv -tuner nu pot sa-ti spun sa cumperi un anumit model ptr ca nu am lucrat cu aceasta camera.... vezi ca sa mai vb si am mai dat si eu exemple de placa de captura si tv-tuner
Bafta
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”