Internetul meu este bun ptr vchat?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
GIRL
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 11 Mar 2006, 16:11
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Va rog sa-mi spuneti dk internetul meu este bun ptr vchat. de ceva timp nu-mi mai merg cum trebuie siteurile de abia pot sa stau pe 2 siteuri .
va rog sa-mi spuneti dk mai trebuie marit downloadul sau uploadul vreau un internet pe care sa pot lucra cu 4 siteuri . va multumesc.
pe speakeasy am facut testul de viteza si mi-a dat urmatoarele: download:937kbps(117.1kb/sec)
upload:2951kbps(368.9kb/sec transfer rate)
apoi am facut test si pe speedtest si am urmatoarele:
download:871kbps
upload:1792kbps

Am internetul de la rds multumesc.
LET'S WORK TOGETHER !!!
SoulCams Models Studios wanted
HDK
User Activ
User Activ
Mesaje: 302
Membru din: 20 Mai 2009, 22:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Fa un test aici www.speedtest.net si spune ce viteza ai la net. La upload ca asta te intereseaza ar trebui sa scrie ceva de genul : X.Y Mb/s , cat este X si Y?....la tine :P
Avatar utilizator
lovejuice
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 23 Mai 2009, 02:35
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu inteleg de ce nu ar merge ,,eu am acelasi internet si tot de la rds si merge struna adica am stat si pe 5 site uri fara probleme.Lucrezi cu live jasmin?cand lucram pe live jasmin aveam probleme ,se conecta foarte greu ,dar in rest,,,super oki
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

acelasi net si aici si stau pe 4 site uri o data
doar la jasmin am si eu probleme dar de regula stau pe jasmine si inca unul

bafta la net si la banuti
Avatar utilizator
GIRL
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 11 Mar 2006, 16:11
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

acum doar pe imlive sixlovecam atat in rest nu pot face nimik
LET'S WORK TOGETHER !!!
Avatar utilizator
gogu4u
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 176
Membru din: 10 Mai 2006, 10:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pe speakeasy am facut testul de viteza si mi-a dat urmatoarele: download:937kbps(117.1kb/sec)
upload:2951kbps(368.9kb/sec transfer rate)
apoi am facut test si pe speedtest si am urmatoarele:
download:871kbps
upload:1792kbps
Daca la mai multe teste, la intervale diferite obtii aproximativ aceleasi rezultate ca mai sus, e posibil sa n-ai suficiente situri ca sa-i faci fata uploadului.Vorbesc serios.
Incearca cu 6-7-8 simultan,vei avea placuta surpriza sa fii intre primele pe prima pagina la situri pt care viteza uploadului e un criteriu de pozitionare.De exemplu xcams si extasycams.
De ceva timp rds au facut niscai schimbari majore,lucru care s-a reflectat cel mai bine in ultimele paymenturi :) Fara exagerare viteza de upload a crescut cam de 5 ori pt un abonament obisnuit de cateva sute de mii.
Trai-le-ar familia,s-o tina tot asa!!
Cand oamenii sunt lasati sa faca ce vor de obicei se imita unii pe altii.
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

gogu4u scrie:
pe speakeasy am facut testul de viteza si mi-a dat urmatoarele: download:937kbps(117.1kb/sec)
upload:2951kbps(368.9kb/sec transfer rate)
apoi am facut test si pe speedtest si am urmatoarele:
download:871kbps
upload:1792kbps
Daca la mai multe teste, la intervale diferite obtii aproximativ aceleasi rezultate ca mai sus, e posibil sa n-ai suficiente situri ca sa-i faci fata uploadului.Vorbesc serios.
Incearca cu 6-7-8 simultan,vei avea placuta surpriza sa fii intre primele pe prima pagina la situri pt care viteza uploadului e un criteriu de pozitionare.De exemplu xcams si extasycams.
internet-ul prezentat mai sus este unul bun care face fata catorva siteuri cum zice si gogu (hai nu 7-8 dar un 4 ai putea sa tii lejer:)
numai ca eu ma gandesc sa nu ai probleme cu Pc-ul, in sensul de configuratie slaba, sau vre-un virus ceva care sa-l incetineasca, deoarece in momentul de fata siteurile consuma mult mult.
Imagine
sugarnipz
Mesaje: 19
Membru din: 19 Iul 2009, 17:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

iti trebuie si o memorie cat de cat buna la calc,macar un gica
vademecum
Avatar utilizator
GIRL
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 11 Mar 2006, 16:11
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

cred k am un virus ..eu folosesc spybot si avg dar se misca f greu pc. nu inteleg dc??
LET'S WORK TOGETHER !!!
Avatar utilizator
gogu4u
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 176
Membru din: 10 Mai 2006, 10:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Fara a parea incapatanat sustin ce am zis,pe probe practice.......cu acordul lor as putea spune 3 nume de top pt cele 2 situri mentionate.
La tine,GIRL e alta poveste,ceva nu e bun in tot ansamblul ala,numit altfel windows configuaration.Cauzele posibile sunt prea multe ca sa fie enumerate aici.De obicei dar nu obligatoriu se rezolva fara bataie de cap,vbeste cu cineva de incredere care se pricepe cat de cat.
Cand oamenii sunt lasati sa faca ce vor de obicei se imita unii pe altii.
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”