Info tehnice camera HD

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
_missy_
User Junior
User Junior
Mesaje: 57
Membru din: 01 Iul 2007, 20:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello everybody,
De curand am fost "parasita" de persoana care imi facea calculatorul si pactic imi facea totul sa mearga, iar acum as vrea sa imi fac un upgrade si habar nu am ce tre sa fac.
M-ar interesa sa am claritate HD si as fi vrut sa stiu daca este de ajuns sa i-au o camera HD sau imi trebuie si un tv tunner specific, placa de captura, pe langa camera adik.... Acum am o camera sony mai veche, care intra intr-un tv tunner pinacle si folosesc SplitCam

Daca se poate sa imi recomdati ceva v-as fi recunoscatoare :D

Multumesc anticipat!
Smile and the world will smile back :P
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SweetAngel
User Activ
User Activ
Mesaje: 312
Membru din: 06 Mar 2008, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Asta am intrebat si eu, daca foloseste cineva HD, cum este la calitate si daca gasesc HDD cu functii webcam dar.......
Nu cred ca multi oameni folosesc HD dearece sunt foarte scumpe. Si eu as fi vrut dar imi e sa nu dau banii pe ea si sa nu fie mare diferenta de ce am acum.
Nu merita sa plangi pentu nimeni iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
Avatar utilizator
GoodCat
Mesaje: 26
Membru din: 19 Mai 2009, 04:30
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

_missy_ scrie:Hello everybody,
De curand am fost "parasita" de persoana care imi facea calculatorul si pactic imi facea totul sa mearga, iar acum as vrea sa imi fac un upgrade si habar nu am ce tre sa fac.
M-ar interesa sa am claritate HD si as fi vrut sa stiu daca este de ajuns sa i-au o camera HD sau imi trebuie si un tv tunner specific, placa de captura, pe langa camera adik.... Acum am o camera sony mai veche, care intra intr-un tv tunner pinacle si folosesc SplitCam

Daca se poate sa imi recomdati ceva v-as fi recunoscatoare :D

Multumesc anticipat!
JVC GZ-HD5 & GZ-HD6...eu o folosec si , e super buna :lol:
heyy..:D
Avatar utilizator
GoodCat
Mesaje: 26
Membru din: 19 Mai 2009, 04:30
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

_missy_ scrie:Hello everybody,
De curand am fost "parasita" de persoana care imi facea calculatorul si pactic imi facea totul sa mearga, iar acum as vrea sa imi fac un upgrade si habar nu am ce tre sa fac.
M-ar interesa sa am claritate HD si as fi vrut sa stiu daca este de ajuns sa i-au o camera HD sau imi trebuie si un tv tunner specific, placa de captura, pe langa camera adik.... Acum am o camera sony mai veche, care intra intr-un tv tunner pinacle si folosesc SplitCam

Daca se poate sa imi recomdati ceva v-as fi recunoscatoare :D

Multumesc anticipat!
dar tin sa adaug , ca trebuie sa folosesti si tv-tunner si split cam la JVC GZ-HD5 & GZ-HD6 dar merita !
heyy..:D
Avatar utilizator
_missy_
User Junior
User Junior
Mesaje: 57
Membru din: 01 Iul 2007, 20:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tv tunner-ul pe care il folosesti scrie in specificatii ca suporta HD sau este un tv tunner normail? eu am un pinnacle 150e/55e
Smile and the world will smile back :P
Avatar utilizator
GoodCat
Mesaje: 26
Membru din: 19 Mai 2009, 04:30
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

_missy_ scrie:tv tunner-ul pe care il folosesti scrie in specificatii ca suporta HD sau este un tv tunner normail? eu am un pinnacle 150e/55e
este un tv-tunner normal ... :P
Dar singurul defect la camera este ca nu are telecomanda ! are zoom dar de la cam!
bafta!
heyy..:D
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”