Nu pot sa ascult muzica daca am sesiunea deschisa in jasmi

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna tuturor, am o problema cu calcuratorul si va rog daca puteti sa-mi dati un sfat sa rezolv problema care este urmatoarea: eu lucrez doar pe jasmin si cand deschid sesiunea nu pot sa ascult muzica din calculator pentru ca este foarte slow si mi se blocheaza pagina in jasmin, cum opresc muzica totul merge struna ; la fel se intampla daca deschid radioul ( in internet) sau ma uit la tv care il am tot in pc.
o sa scriu componentele care le am in calculator , asa o sa vedeti dak este nevoie sa mai adaug ceva in plus la cea ce am...
Windows XP Professional Pentium 4 CPU 3.20GHz , 3.21 GHz, 2,00 GB RAM . PLACA VIDEO DE 256 Mb internetul este 1Mb upload si 20Mb in download ; sper ca am scris bine toate detaliile ,cine poate sa-mi dea un sfat ii multumesc anticipat.
P.S: programul in care ascult muzica este Windows media player.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
adina29
User Activ
User Activ
Mesaje: 317
Membru din: 15 Aug 2007, 16:58
Localitate: braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

incearca sa pui Winamp cu instalare light (doar cu strictul necesar)
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc foarte mult ,Adina , am pus Winamp, am lucrat cateva ore si a mers, vad ca nu m-am blocat pana acum , mai fac o proba mai tarziu sa fiu convinsa 100% :)
O seara placuta !
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”