Problema cu un tvtunner Leadtek WinFast TV2100!

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
FITNESSbody
Mesaje: 24
Membru din: 19 Feb 2009, 00:52
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am cumparat un tv tuner Leadtek WinFast TV2100 are iesire Svideo si Rca folosec iesirea Rca am instalat cd dar nu stiu cum sa fac sa ma vad in split cam ca sa pot lucra. Cand dau la spitcam File imi gaseste tv tunaru WinFast Tv 2100 il bifez si imi apare negru. si cand aprind softu tv tunarului ma vad pe soft si dau drumu si la splitcam File bifez Winfast Tv2100 imi apare "tartPreview:Run failed with error code 0x8007001F "Cine ma poate ajuta si pe mine ce ar trebuii sa fac ??????
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
XtremeStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 191
Membru din: 15 Aug 2008, 20:20
Localitate: Iasi, Pascani
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Inchide softul de la winfast inainte de a deschide splitul
FITNESSbody
Mesaje: 24
Membru din: 19 Feb 2009, 00:52
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am facut cum mi ai zis tu XtremeStudio dar acum nu se vede negru si in spitcam si in softu softu de la WINFAST TV 2100. Selectez sa merga softu WINFAST tv 2100 prin iesirea Rca tot negru. Nu stiu ce sa fac e de vina tv tunaru sau nu stiu eu. Daca stie cine va cum poatea sa ma ajute astept un mesaj. helpppppp
FITNESSbody
Mesaje: 24
Membru din: 19 Feb 2009, 00:52
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AM GASIT REZOLVARE ERA PE SITE MERSI MULT ADINA1 KISSS U
REZORVAREA E SCRISA DE ADINA 1 AI ESTE ASTA PT CINE MAI ARE PROBLEME DE GENUL ASTA

uh pai, sa vedem. am avut si eu winfast, dar un alt model.
incearca asa: mergi la splitcam File- Crossbar si alegi asa:
Input: Video Composite IN
Output: Video Decoder Out.

File- Video Config PAL_B

File- Video Source- alegi tunnerul

Pentru eroarea respectiva citeste si aci: http://www.adultvideochat.ro/forum_ro/p ... t8657.html

PS: Vezi cand deschizi splitcamu ai grija ca ferestruica cu tunneru sa fie inchisa.

bafta
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”