Vreau sa cumpar si eu tv tuner pinacle 55e si nu am gasit

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
FITNESSbody
Mesaje: 24
Membru din: 19 Feb 2009, 00:52
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vreau sa cumpar si eu tv tuner pinacle 55e si nu am gasit pe nicaieri. Cine poate sa imi dea o idee de unde as putea cumpara ?
Am o camera panasonic NV-GS27 si am citit pe forum ca cu acest tv tunar pinacle 55e merge orice camera video pe calc si se vede f bine.
Astept un raspuns pe unde as putea sa gasesc acest tv tuner pinacle 55e.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cred si eu ca nu ai gasit 8)

incearca Sa cauti PINNACLE 55e ai mai multe sanse
Imagine
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

putin probabil. Din informatiile mele, nu se mai aduc in tara de 5 luni.Eu am gasit unul la Iasi, la o firma care mai avea in depozit. Am cerut ieri inca unul, dar nu mai au
FITNESSbody
Mesaje: 24
Membru din: 19 Feb 2009, 00:52
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

daca nu se mai gaseste acest tv tuner pinacle 55 e cine imi poate spune si mie ce tv tuner merge sigur pt camera mea Panasonic NV-GS27 ?
Avatar utilizator
HouseNet
Mesaje: 13
Membru din: 01 Apr 2006, 07:07
Localitate: Bacau- Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Daca ai toate cablurile de ieshire A/V pt camera, poti lua orice tuner care primeshte conexiuni RCA sau S-Video. De preferat tot Pinnacle 55e :lol: , glumesc, incearca Dazzle DVC-100, e de la aceeashi firma dar nu e tuner, e placa de captura. Daca nu gaseshti nici Dazzle (aproape sigur nu - depinde shi ce noroc ai, poate o mai fi vreuna ratacita in vreun depozit) incearca Leadtek cu aceleashi conexiuni. Majoritatea vin cu un adaptor pt cablurile camerei.
Ar mai fi o solutzie: ai mai sus Search, scrie placa de captura, tv tuner shi apasa incet Enter :lol:

Succes!
julia_sexy
Mesaje: 20
Membru din: 25 Mar 2009, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mai exact un inlocuitor pentru 55e (se pare ca nu mai avem sanse sa il cumparam din tara) ? Eu am gasit un WinFast palm top dar avand in vedere ca am mai avut probleme cu un WinFast intern m-am ganit sa mai cer niste pareri.Eu vreau sa il conectez la lapop si de aceea ma gandeam si la o placa de captura .Astept indrumari si multumesc anticipat daca vor fi,
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

Pinnacle Hybrid Pro Stick 330E

De asta ce parere aveti? L-am comandat ieri. Dupa ce o sa-l probez, revin cu postarea.
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
julia_sexy
Mesaje: 20
Membru din: 25 Mar 2009, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mie mi-au zis la eflamingo ca nu are nici un pinnacle pe stoc si nici nu mai aduc ,cred ca era intr-o pasa proasta .Astept rezultatul probelor tale , daca l-ai primit.
mehoneyb
Mesaje: 3
Membru din: 27 Oct 2008, 19:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am eu de vanzare un Pinnacle Studio MovieBox 12 Plus (PC), e cumparat din UK, e nou, nu l-am folosit deloc dar din pacate nu am garantie la el fiind cumparat de afara.Daca sunteti interesati imi puteti da un priv message.
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

l-am primit acum...maine il bag in probe..va anunt imediat ce ma lamuresc
faza misto e ca am vrut ieri sa mai comand unul si apare, la produsul respectiv, ca nu mai e in oferta lor deja...
de aici am presupus ca, poate, era ultima bucata, ramasa cine stie de cand
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

pana acum: jale. Imi manaqnca cu el 98% din procesor splitul.
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
julia_sexy
Mesaje: 20
Membru din: 25 Mar 2009, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nici eu nu am succes cu el ,nu il pot conecta pentru ca nu am s video pe 4 pini cu rca (nu ca nu as fi cautat ,dar din 14 magazine nu am gasit in nici unul) si pe video composite se vede cam bruiat
julia_sexy
Mesaje: 20
Membru din: 25 Mar 2009, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

apropo... l-ai conectat prin s video? si daca da poate ma sfatuiesti unde pot gasii si eu unul ca am innebunit cautand
HDK
User Activ
User Activ
Mesaje: 302
Membru din: 20 Mai 2009, 22:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut ,
Tocmai am probat un tv-tuner si este foarte OK numai ca merge doar cu XP.
Leadtek--- WinFast TV USB II Deluxe

Se poate sa va dea probleme instalarea lui dar .... asta este
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”