Cum setez camera si tv tunerul?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
constantin
Mesaje: 3
Membru din: 15 Noi 2008, 11:33
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare.Am si eu de o descriere cum sa setez camea si tvtuneru.
Pentru inceput am o camera sony dcr hc24e si un tvtuner leadtek winfast walkie tv lite.
Nu stiu cum se procedeaza pt setarea acestora.
Split am splitcam si trakercam.
Cum am incercat am instalat cdul camerei si al tvtunerului am conectat cele doua cu o mufa cu 3jakuri si apoi in calculator cu usb.
Vede camera softul tvtunerului dar nu pot sa o dau pe nici o sesiune cand setez sursa si nici sa setez in split tvtuneru.
daca ma ti ajuta cu cateva explicati mi ati fi de mare folos.
multumesc
SoulCams Models Studios wanted
constantin
Mesaje: 3
Membru din: 15 Noi 2008, 11:33
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am mai citit cateva posturi si am instalat acum doar tvtuneru si cand incerc sa deschid cu splitcamul tvtuneru imi da o eroare "StartPreview:Run failed error code 0 8007048f".
ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi?Camera o vad in tvtuner dar in split nu o vede.
help :oops: :oops:
adina1
User Activ
User Activ
Mesaje: 256
Membru din: 09 Noi 2006, 00:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

uh pai, sa vedem. am avut si eu winfast, dar un alt model.
incearca asa: mergi la splitcam File- Crossbar si alegi asa:
Input: Video Composite IN
Output: Video Decoder Out.

File- Video Config PAL_B

File- Video Source- alegi tunnerul

Pentru eroarea respectiva citeste si aci: http://www.adultvideochat.ro/forum_ro/p ... t8657.html

PS: Vezi cand deschizi splitcamu ai grija ca ferestruica cu tunneru sa fie inchisa.

bafta
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”