Eroare de internet explorer!

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
angel001
User Junior
User Junior
Mesaje: 85
Membru din: 30 Aug 2008, 23:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna!

Am un nou computer, 2 mb de net, best effort, din care 1,5 constant (mediasat!!!- are cineva o pila la rds-by the way :) ) dar de fiecare data cand inchid computerul am o eroare de la internet explorer-chestia aia cu "send" si "dont send". Eu aleg "dont send". Uneori se deschide chiar de cavata ori, dupa ce dau "don't send", aceeasi eroare. Nu mi s-a mai intamplat pe niciunul dintre computerule pe care am lucrat anterior.
In plus pe aia 1.5-2 mb nu pot sa tin decat 3 sesiuni deschise!!!

Are cineva idee daca cele doua probleme ar putea avea vreo legatura sau daca eroarea de explorer poate afecta calitatea transmisiunilor?

Merci!
pupici si bafta la $$$$
SoulCams Models Studios wanted
rebecca
User Activ
User Activ
Mesaje: 215
Membru din: 02 Apr 2008, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu zic sa nu mai folosesti internet explorer pt ca este instabil si lent ca browser,se strica repede,asa am patit si eu,imi tot dadea eroare si de atunci folosesc mozilla firefox.
Ar trebui la 1.5-2 mb sa poti tine deschise nu 3,ci chiar 5 sesiuni deschise,totusi depinde de siteuri si cat upload foloseste fiecare.
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cod: Selectaţi tot

Mutat de Moderator - postul apartine utilizatorului angel001
...am inteles ca mozilla utilizeaza mai multa banda decat IE si avand in vedere faptul ca oricum nu pot deschide decat 3 sesiuni, ma gandeam sa nu afecteze prea tare netul. fara yahoo, fara altceva, doar sesiunile!!!
cele 3 sunt imlive-private, xcam si xlove-free.
oricat as vrea, nu pot deschide mai mult pt ca xcam incepe sa faca poze gri, membri intra mai putini si ies imediat si de aici trag concluzia ca la 3 merge cel mai bine. poate e altceva dar nu imi dau seama ce
oricum mersi mult pt idee, incerc maine cu mozilla, sa vedem daca e vreo schimbare
culmea e ca pana acum am folosit numai IE si a fost ok, adica cel putin nu aveam erori
Imagine
rebecca
User Activ
User Activ
Mesaje: 215
Membru din: 02 Apr 2008, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai numai imliveul consuma in jur de 400-600 kb/s,deci deja jumatate din banda ta de up e ocupata...incearca sa stai pe quality medium sau chiar low,parca softul de pe iml are aceasta optiune.In felul asta mai castigi pe upload.
angel001
User Junior
User Junior
Mesaje: 85
Membru din: 30 Aug 2008, 23:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

din cate stiu livejasmine are aceaste optiuni de "quality" nu si imlive
rebecca
User Activ
User Activ
Mesaje: 215
Membru din: 02 Apr 2008, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ok... :lol: daca spui tu,mea culpa...
Totusi ia da un click dreapta pe imaginea ta cand esti online pe imlive si vezi daca apare acolo (printre alte optiuni) quality si o sageata care arata 3 optiuni:low,medium,high,puse una sub alta.
Nu am vrut sa te induc in eroare,asa ca ma retrag :)

Bafta.
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cod: Selectaţi tot

Mutat de Moderator - postul apartine utilizatorului angel001,

angel001 Te rog sa folosesti butonul:
Postreplay pt a raspunde in acelasi topic
NewTopic pt a deschide o discutie noua 
merci mult!

chiar nu stiam chestia asta, eu nu am mai lucrat o perioada destul de mare si nici nu am avut timp sa studiez indeaproape site-urile
dar ai idee cum va afecta transmisia daca aleg medium sau low?

am incercat deja azi mozilla, pot deschide 4 sesiuni, din care 2 free dar tot nu merge la fel de bine ca atunci cand am 3, se vede asta din numarul membrilor.

voi incerca sa scad si calitatea, sa vedem ce vor zice membrii, sper sa nu se sperie

weekend placut si bafta la $$$$
pup
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”