Instalare camera si splitcam

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cine ma poate ajuta cu un sfat.Incerc sa instaleza o camera noua pe un calc (logitech S5500) si imi da eroare la instalare,am aceeasi problema cu splitcam.Nu reusesc sa instalez nimic.[img]untitled[/img]
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eroarea suna cam asa:"Erorr installing driver for the virtual splitcam capture device.Please restart your computer and try running the application again.If the problem persist contact the software developer".Dupa ce dau restart e acelasi lucru
Avatar utilizator
mustaciosul
Mesaje: 49
Membru din: 01 Dec 2007, 22:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

balky scrie:eroarea suna cam asa:"Erorr installing driver for the virtual splitcam capture device.Please restart your computer and try running the application again.If the problem persist contact the software developer".Dupa ce dau restart e acelasi lucru
Buna

Dezinstaleaza vechiul soft de logitech si daca ai un program de curatare a registrilor folosestel inanate de incepe orice alta instalare ! (iti recomand CCleaner pt curatare registri si temporale - vezi cu google - si are meniul in limba romana)
Inainte de toate ce Service pack ai instalat pe Windows ?
Daca nu ai macar SP2 nu merge corect softul.
Daca ai cumva un procesor AMD instaleaza intai servicepack pt AMD pe site-ul Microsoft si apoi SP3 final tot de la Microsoft.

Dupa ce ai facut aceste instalari ai mare grija la softul de la Logitech !

Ce-a mai buna solutie este sa descarci softul de pe site-ul lor ! indifirent de ce CD cu soft ai !

Deconecteaza-te de la Internet, dezactiveaza Antivirusul si apoi incepi instalarea.

Ai rabdare sa iti arate camera la final, stiu ca dureaza uneori dar lasa-l sa isi faca damblaua !

Spor la treaba si daca ai nelamuriri ma poti apela !
I'm only wearing black until they make something darker ...
Avatar utilizator
mustaciosul
Mesaje: 49
Membru din: 01 Dec 2007, 22:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Apropo de split foloseste cu incredere Superwebcam il folosesc de 2 ani si nu am avut nici o problemea niciodata si nici nu manaca nici resurse !
Intai instaleaza softul de logitech si apoi restul de software pt split.
Nu uita te rog dupa ce ai instalat Logitech-ul neaparat restart si apoi restul de instalari !

Spor la ce iti doresti !
I'm only wearing black until they make something darker ...
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am incercat si cu superwebcam,imid a aceeasi eroare.Am SP2,n-am fire wall.am incercat toate variantele,degeaba.am sa vad daca merge asa cum zici tu.thx pt sfat.
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”