Se inchide imaginea la camera, please help!

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Salut!!! mi-am luat de curand o camera video hitachi DZ-GX3300E...am instalat-o la calculator tot...dar dupa cateva minute bune mi se inchide imaginea, am mai incercat cu un aparat foto digital care la fel se inchidea dupa 3 minute...am dat din meniu auto power off, dar tot imi dispare imaginea( nu mi se inchide camera doar imi dispare imaginea), voi nu aveti aceeasi problema ..sau ce as putea sa fac..va rogf sa ma ajutati cu un sfat ceva ca nu stiu ce sa ii mai fac :? :( :oops:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
adina29
User Activ
User Activ
Mesaje: 317
Membru din: 15 Aug 2007, 16:58
Localitate: braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eu am aceeasi problema cu o camera video Samsung. Se pare ca anumite modele de camere video pur si simplu nu sunt facute pt a fi folosite drept webcamuri. In ceea ce priveste aparatul foto nici macar nu inteleg de ce te-ai mai straduit: era normal sa nu mearga, exceptandu-le pe cele care au functie de webcam. Cel mai simplu ar fi sa iti iei un Logitech sau orce alt webcam cat de cat performant si sa il inlocuiesti ulterior cu o camera video buna. Citeste forumul, e plin de discutii pe tema camerelor !
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”