Service situri!

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
pleasurecum
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 24 Aug 2008, 22:24
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sa incepem un topic pentru acele persoane care nu au chef sa faca instalari , cautari pe net despre nu stiu ce eroare sau despre stiu eu ce tuner ,driver ,upgrade .

Adica ma refer la acele persoane care prefera sa cheme o firma specializata in suport tehnic pentru a rezolva problema .

Si aici nu ma refer la ciumpalaci ca Vasile care are el cunostinte si se pricepe.
Eu refuz sa cred ca in Romania nu avem asa ceva si am facut un search pe google .
Am gasit 2 firme ,voi ati folosit macar o data o firma de service la domiciliu si daca da ce parere aveti.Ati fost multumite ?
Nu pot sa dau numele ca poate acest topic nu va mai fi postat de admin cum am patit cind am dat numele unui site .

Ps. Sper ca acest topic sa fie ok cu Adminul si sa fie postat.

Hai bafta .
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Nu pot sa dau numele ca poate acest topic nu va mai fi postat de admin cum am patit cind am dat numele unui site .
Problema nu a fost ca ai dat numele unui site, ci pentru ca siteul respectiv este al tau. A fost considerat un mesaj cu reclama mascata si din acest motiv nu a fost aprobat. Daca vrei sa iti faci reclama, asteapta sa strangi 20 de posturi si iti vei putea promova serviciile in categoria corespunzatoare. Pana atunci iti poti promova siteul in semnatura, nu e problema.

Cu stima,
Admin AVC
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
tempest20009
Mesaje: 21
Membru din: 05 Sep 2008, 12:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ma indoiesc ca o asemenea firma ar putea supravietui din cauza mentalitatii romanilor. Sunt prea putini cei care vor sa scoata banu pe factura comparativ cu nr celor multumiti de nea vasile pe care il multumesti cu o bere. Profilul firmei care ar fi ? Instalat windows si programe si depanat retele ? TOTI romanii sunt si mecanici si medici si ingineri it si ingineri de retea. ba unde mai pui ca juma de bucuresti mai decodeaza si mobile si le repara. lasand la o parte amanuntul ca orice service autorizat va efectua asemenea servicii contra cost.
Un exemplu clar ar fi ca TOTI ELECTRICIENII sunt si RETELISTI, ca pana la urma tot cabluri sunt nu ? Am stat 3 zile sa identific cablurile de retea dintr-o vila, trase prin pereti aiurea, nemarcate la nici un capat, si sertizate de niste VASILE.Lasand la o parte faptul ca era cablu utp amestecat intr-o veselie cu reteaua de tv , reteaua electrica si instalatiile sanitare. a da, uitasem telefonul...
Ca urmare nu vad mirarea ca nu exista asemenea firme. Din cauza profesionistilor in retele, it si alte asemenea domenii acea firma ar trebui ori sa factureze in beri si drq mai stie ce ori sa dea faliment....
Avatar utilizator
TrueStudio
Mesaje: 30
Membru din: 16 Iul 2007, 22:41
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Exista in Romania destule firme care fac aceste instalari de software ca obiect secundar de activitate. Problema este tariful ridicat, motiv pentru care este mai usor sa chemi un prieten care "se pricepe". Pe alta parte nu instalarea programelor este problema ci diagnosticarea si repararea erorilor aparute pe parcurs. De multe ori este mai usor sa ti se ofere solutia unui re-install decat sa se corecteze eroarea. Pentru rezolvarea problemelor "ciudate" care apar in exploatare sunt necesare cunostinte destul de vaste pe care nu prea le detin multe persoane in RO.
Corect tempest20009: in Romania o firma specializata nu ar supravietui.
http://www.videochat-constanta.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”