Problema camera video panasonic SDR H250!

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
larbi
Mesaje: 1
Membru din: 07 Sep 2008, 03:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am o mare problema. Camera mea video panasonic sdr h250 nu merge sa o folosesc pe site-uri. am cumparat placa de captura de la pinacle-dazzle, nu a mers, am cumparat tv- tuner de la leadtek- win fast palm top si tot nu merge. O groaza de bani investiti si degeaba :(( va rog sa ma ajutati si sa-mi dati o idee pentru a putea folosi camera ca si webcam.
SoulCams Models Studios wanted
tempest20009
Mesaje: 21
Membru din: 05 Sep 2008, 12:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut. Din ce vad pe net nu ai functie webcam, iar ca iesiri ai s-video si av. Treaba asta presupune obligatoriu un tuner/placa de captura. Problema ta nu este sa faci camera sa mearga cu tunerul (in teorie merge pe orice tuner), nici sa faci site-ul sa recunoasca camera CI SA FACI SITE-UL SAU SOFTUL DE SPLIT SA RECUNOASCA TUNERUL.
Si aici revenim la ENORM discutata problema a tunerelor recunoscute de site-uri sau softuri de split. Sincer nu am lucrat personal cu ce ti-ai cumparat tu, dar, din ce am citit, au fost probabil cele mai nefericite alegeri.
Personal am acum un Pinnacle 55E (sper sa nu gresesc dar ar trebui sa nu ai nici o problema nici cu 100E, 150E), si nu am avut nici cea mai mica problema cu softurile de split sa il recunoasca.
Tot aici pe forum poti gasi o lista cu alte tunere suportate de site-uri sau softurile de video split. ATENTIE : daca un tuner e suportat de performer optimum nu e neaparat necesar sa fie suportat de un soft de split (splitcamera, webcamsplitter ...samd).
In functie de nevoile tale (lucrezi doar pe jasmin...lucrezi cu un spliter video si 3..5...7 siteuri) vei gasi un tuner care sa ti se potriveasca.
Ca idee Pinnacle 55E e suportat atat de softuride de split video cat si de performer optimum.
Sper ca postul asta sa te ajute pe cat posibil si sa reusesti sa faci treaba cu camera pe care ti-ai ales-o.
Bafta si spor la treaba !
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”