Probleme cu splitcam la update!

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
bunny_yammi
User Activ
User Activ
Mesaje: 301
Membru din: 18 Mar 2007, 13:57
Localitate: Hadano
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna!


am o problema cu splitcamul si nu stiu cum sa o rezolv.
cand deschis splitul imi apare un chenar alb si scrie: some error was occurred during program update process. the program must check for update availability
and instal new version at this time. the program will not exit.

ehh...si m-am pus de am luat alta versiune si am instalat-o si nik. tot nu merge.am instalat apoi altceva in locul ei, webcamsplitter. dar mi se pare nu merge la fel de bine si culorile par altfel.
va rog daca aveti un minut, dati-mi un sfat cum as putea rezolva problema, sau macar alt program in locul splitcamului.
multumesc anticipat !
The only place where dreams are impossible
is in your own mind !
SoulCams Models Studios wanted
rebecca
User Activ
User Activ
Mesaje: 215
Membru din: 02 Apr 2008, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Incearca superwebcam,pare a fi mai bun decat splitcam.Erori nu am intalnit la el.
meme34
Mesaje: 24
Membru din: 08 Iul 2008, 01:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si eu am aceeasi problema cu splitcamera..eroare
Avatar utilizator
grumette40
User Activ
User Activ
Mesaje: 250
Membru din: 23 Oct 2004, 02:20
Localitate: nowhere
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rebecca scrie:Incearca superwebcam,pare a fi mai bun decat splitcam.Erori nu am intalnit la el.
Mersi de recomandare. Si eu am intampinat aceeasi eroare in seara asta cu splitul. M-ai salvat cu superwebcam.
meme34
Mesaje: 24
Membru din: 08 Iul 2008, 01:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

merci pt info
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sunt cateva alte programe pe care le puteti folosi cu succes fara sa depinde-ti de splitcam,
le gasiti aici: http://www.adultvideochat.ro/forum_ro/m ... -vf12.html
efectiv eu nu folosesc splitcam, il am in pc merge, dar prefer alt spliter,
Imagine
gaby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 128
Membru din: 23 Iul 2007, 23:42
Localitate: ROMANIA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nici la mine nu merge, la fel apare , toti aveam aceeasi prob , e de la ei
gaby
gaby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 128
Membru din: 23 Iul 2007, 23:42
Localitate: ROMANIA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

am instalat si eu superwebcam-ul ,dar nu-mi merge nu intra pe nici un site, imi da eroare, ce setari tr facute? merci frumos!
gaby
Avatar utilizator
Aillyn27
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 11 Oct 2007, 04:28
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am si eu aceeasi eroare ...
Trebuie sa fie o rezolvare ... pe laptop de exemplu nu am aceasta problema ...si are aceeasi configuratie ca a laptopului ....
Ciudat .... :? :? :?
In life creativity rulez the day!
http://www.travian.ro/?uc=ro3_25910
Avatar utilizator
TrueStudio
Mesaje: 30
Membru din: 16 Iul 2007, 22:41
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Se pare ca este o problema generala. Pe aproape toate calculatoarele cu splitcam am intampinat problema aceasta incepand de ieri. Am incercat cam tot ce stiam fara rezultate. Pe un calculator pe care nu a fost instalat splitcamul merge fara probleme versiunea data jos azi de pe site. Am trecut ca solutie de moment pe WebCamSplitter. Singurele calculatoare care nu au avut probleme au fost cele care au avut in splitcam debifata actualizarea automata: Options/Settings/Check for update/Auto.
http://www.videochat-constanta.ro
Avatar utilizator
bunny_yammi
User Activ
User Activ
Mesaje: 301
Membru din: 18 Mar 2007, 13:57
Localitate: Hadano
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multumesc mult pt raspunsuri.
deci pana la urma cam la toti a aparut eroarea asta.sper sa-si revina cat mai repede.ca am incercat aseara de am instalat vreo 4 inlocuitori de split, dar nu m-au multumit niciunul cum o facea splitcamul.
The only place where dreams are impossible
is in your own mind !
rebecca
User Activ
User Activ
Mesaje: 215
Membru din: 02 Apr 2008, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

gaby scrie:am instalat si eu superwebcam-ul ,dar nu-mi merge nu intra pe nici un site, imi da eroare, ce setari tr facute? merci frumos!
Eu nu am facut nicio setare in plus,mi-a mers superwebcamul dupa ce am reinstalat windows xp pt ca pe vista nu merge.
Avatar utilizator
grumette40
User Activ
User Activ
Mesaje: 250
Membru din: 23 Oct 2004, 02:20
Localitate: nowhere
Has thanked: 0
Been thanked: 0

gaby scrie:am instalat si eu superwebcam-ul ,dar nu-mi merge nu intra pe nici un site, imi da eroare, ce setari tr facute? merci frumos!
La mine merge foarte bine. Insa cred ca stiu care e problema la tine. Probabil pe site-urile tale cand le deschizi iti ia automat splitcam. Ca sa alegi superwebcam-ul trebuie sa procedezi in felul urmator: 1. dai click dreapta pe aplicatia de chat deschisa (deci trebuie sa fii practic on-line); 2. dai click ,, settings'' ; 3. dai click pe iconita cu camera si din bara alegi dintre optiuni ,, superwebcam'' -ul. Procedeaza in acest fel pe fiecare site.
Avatar utilizator
moni
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 17 Mar 2007, 14:28
Has thanked: 0
Been thanked: 0

acelasi problema am avut si eu cu splitul astazi sa speram sa isi revina cat mai repede .
pupici si spor la banuti
Avatar utilizator
Aillyn27
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 11 Oct 2007, 04:28
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

La mine sa rezolvat ....
Daca va ajuta cu ceva .... am scos DF-ul (DeepFreze) ... am deschis camera si am lasat calculatorul sa functioneze asa cateva ore ... restrat ... si apoi a functionat ...
Nu stiu ce sa intamplat dar banuiesc ca si-a facut update singura ...
Sper sa functioneze si la voi .
In life creativity rulez the day!
http://www.travian.ro/?uc=ro3_25910
Avatar utilizator
TrueStudio
Mesaje: 30
Membru din: 16 Iul 2007, 22:41
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Problema s-a rezolvat de ieri. Au fost probleme cu situl celor de la splitcam. Am revenit la splitcam.
http://www.videochat-constanta.ro
Avatar utilizator
bunny_yammi
User Activ
User Activ
Mesaje: 301
Membru din: 18 Mar 2007, 13:57
Localitate: Hadano
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aillyn27 scrie:La mine sa rezolvat ....
Daca va ajuta cu ceva .... am scos DF-ul (DeepFreze) ... am deschis camera si am lasat calculatorul sa functioneze asa cateva ore ... restrat ... si apoi a functionat ...
Nu stiu ce sa intamplat dar banuiesc ca si-a facut update singura ...
Sper sa functioneze si la voi .


aoleu maica, si-a revenit si la mine.moama ce bine imi pare. mi se pare ca nik nu merge la fel de bine ca splitul.
The only place where dreams are impossible
is in your own mind !
Avatar utilizator
UGod
Mesaje: 43
Membru din: 05 Apr 2008, 01:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am rezolvat-o dezinstaland programul si instaland versiunea dawnloadata din nou de pe site
This is Orkin, the town rapist! Naughty, naughty!
emanuel
Mesaje: 22
Membru din: 02 Ian 2007, 02:03
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

UGod scrie:Am rezolvat-o dezinstaland programul si instaland versiunea dawnloadata din nou de pe site
sal
si la mine tot la fel imi dadea eroare la splitcam si am instalat superwebcam am mers o zi pe el si dupaia am incercat iar sa instalez splitcamul si a mers. bafta la dolarei
traim in romania si asta ne ocupa tot timpul
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”