Cat de relevant este testul de banda de pe jasmin?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
rebecca
User Activ
User Activ
Mesaje: 215
Membru din: 02 Apr 2008, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai nu conteaza de cat ai uploadul,pingul daca este f mare poate dauna calitatii transmisiei de date,indiferent cat de mare este uploadul.
Poti face test cu speedtest.net pe budapesta si pe langa viteza de upload iti arata si pingul care daca depaseste 50 de milisecunde (ms),te poti astepta sa-ti ramana imaginea in urma pe jasmin.Retine ca poti sa ai si 100 mb upload,daca ai pingul mare vei avea intarziere pe imagine.
SoulCams Models Studios wanted
xyzstudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 108
Membru din: 30 Apr 2007, 03:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

MS MULT REBECCA
CE SOLUTII RECOMANZI PT MICSORARE PING?:)
rebecca
User Activ
User Activ
Mesaje: 215
Membru din: 02 Apr 2008, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ma asteptam ca asta sa fie urmatoarea intrebare si nu am un raspuns.Decat sa spun ceva gresit,mai bine imi vad de treaba.:lol:
Dar pot sa iti spun ca de cand am facut upgrade la banda de internet pingul nu mai este atat de mare,desigur,mai are momente de "salturi",dar se intampla rar.Sunt sigura ca asta nu inseamna ca acum daca tu faci upgrade o sa se intample la fel.Nu cunosc cauzele pt care pingul e mare,ramane sa te informezi,ai google la dispozitie,poate afli ceva util,poate nu.
Cand am intrebat pe cei de la rds despre ping nimeni nu stia ce inseamna :lol: .

Bafta.
adina1
User Activ
User Activ
Mesaje: 256
Membru din: 09 Noi 2006, 00:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Fa un traceroute catre livejasmin.com si vezi unde ai pierderi mari, daca pingul zici ca e mare.
xyzstudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 108
Membru din: 30 Apr 2007, 03:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

cu webcam SPC900NC merge OK,..CAND INCERC CU SONY EVI AM PROBLEME CU SUNETUL. DOAR PE LJ, OPTIMUM.
FOLOSESC SPLITCAM
AM INCERCAT DVDRIVER SI SE BLOCHEAZA IMAGINEA
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”