Imi puteti sugera o placa de captura externa hd?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Ginger
Mesaje: 1
Membru din: 13 Sep 2008, 09:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna

Ma poate ajuta cineva sa gasesc o placa de captura externa hd???

Folosesc o camera sony HDR-SR7 camera are full hd si vreau o placa de captura buna ptr a transmite o imagine de calitate.Mers :D i
SoulCams Models Studios wanted
tempest20009
Mesaje: 21
Membru din: 05 Sep 2008, 12:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu vreau sa te dezamagesc in nici un fel dar eu personal cu un HDR-SR10E, am ajuns la faza la care eram multumit cu ORICE fel de dispozitiv de captura doar sa mearga. Multe din placile de captura, fie externe, fie interne nu sunt suportate de softurile de split video. Si risti sa ajungi fericit cu o super placa de captura, sa mearga perfect camera cu acel tuner dar...sa iti fie fix inutile.
Personal am rezolvat problema cu un Pinnacle 55e, si acum ma lupt cu softurile capabile sa forteze rezolutia sa o fac sa se vada corect (nu alungit pe verticala sau orizontala).
Sper sa gasesti ceea ce cauti dar mare grija sa nu pici in aceeasi capcana in care am picat si eu. De ex un tuner care are capacitati 3D Y/C este winfast pvr 3000 deluxe, DAR NU TI-L RECUNOASTE NICI UN SOFT DE SPLIT !!!
Iti recomand sa cauti pe forum ce placi de captura sunt recunoscute de catre softurile de split, care merg fara probleme si sa iti iei una din ele. Pt. moment asta e situatia...sa speram ca in viitor softurile de split vor suporta si tunere mai destepte.
Toate Cele Bune !
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”