Camera video imi intra in stand by, ce sa fac?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sunlight
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 28 Iul 2008, 04:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ok...am cumparat o camera video, tv tunner, toate cele bune...merge pe site...numai ca imi intra in stand by din 5 in 5 minute...nush ce sa ii fac...
camera este samsung vp-d371, tv tunner winfast palm top tv.help
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
voevodul
Mesaje: 11
Membru din: 01 Apr 2007, 17:41
Localitate: timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Baga o caseta in ea si cred ca nu o sa mai ai probleme (eu asa fac la Sony ) nu e necesar caseta sa ruleze ci doar sa fie inauntru... incearca asa
adina1
User Activ
User Activ
Mesaje: 256
Membru din: 09 Noi 2006, 00:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu stiu cum e la Samsung, dar la Sony exista in menu Shut off: never si Demo: off.
Cauta prin menu ca sigur e cumva si pe la Samsung.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Manualul camerei:
http://downloadcenter.samsung.com/conte ... 371_UK.pdf

Extras din manual:
Troubleshooting:

The Camcorder shuts off automatically. - You have left the Camcorder set to STBY for more than 5 minutes without using it.
If your Camcorder is in <Camera> mode, and it is left in <STBY> mode without being operated for more than 5 minutes
with a tape inserted, it will automatically turn itself off to protect against unnecessary battery discharge.
When a cassette is loaded and the Camcorder is left in the STBY mode for more than 5 minutes without being used,
it will switch off automatically.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
Sunlight
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 28 Iul 2008, 04:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

adina1 scrie:Nu stiu cum e la Samsung, dar la Sony exista in menu Shut off: never si Demo: off.
Cauta prin menu ca sigur e cumva si pe la Samsung.
nu am gasit nici in meniu si nici in manual...in manual scrie numai ce zice sad
voevodul scrie:Baga o caseta in ea si cred ca nu o sa mai ai probleme (eu asa fac la Sony ) nu e necesar caseta sa ruleze ci doar sa fie inauntru... incearca asa
am caseta dar am aceeasi problema..eu o rulez si dintr-o ora jumatate intr-o ora jumatate o derulez cate 2 minute

anyway..multumesc de raspunsuri..daca reusesc sa ii dau de capat postez pe forum..
mary25
Mesaje: 38
Membru din: 30 Apr 2007, 17:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am si eu tot un Samsung care face aceeasi chestie daca lasi caseta mini DV in ea.Scoate caseta si nu o sa mai intre in stand by...



Bafta!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”