Splitcam imi merge in reluare!

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna! va roooog ajutati-ma si pe mine ...splitcamul imi merge in reluare ... e foarte foarte lent , si nu e din cauza internetului, ca imi merge lent cand il deschid , nu ma refer pe site-uri.... am tot incercat sa folosesc altceva , manycam , superwebcam, camsplitter etc .. dar mi se blocheaza orice program de fiecare data si nu pot sa folosesc nimic :( nu mi s-a mai intamplat asta intr-un an ... dar de o luna incoace nush ce sa-i mai fac :cry: mi-am reinstalat si windowsul si tot in reluare ma vad :( .. am crezut ca e de la camera, aveam un philips spc900nc si mi-am luat un LOGITECH QuickCam pro 5000 si tot lent merge .... chiar nu stiu unde-i buba ... va rog sa-mi dati o idee ceva!! :cry:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
bunny_yammi
User Activ
User Activ
Mesaje: 301
Membru din: 18 Mar 2007, 13:57
Localitate: Hadano
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mimy scrie:buna! va roooog ajutati-ma si pe mine ...splitcamul imi merge in reluare ... e foarte foarte lent , si nu e din cauza internetului, ca imi merge lent cand il deschid , nu ma refer pe site-uri.... am tot incercat sa folosesc altceva , manycam , superwebcam, camsplitter etc .. dar mi se blocheaza orice program de fiecare data si nu pot sa folosesc nimic :( nu mi s-a mai intamplat asta intr-un an ... dar de o luna incoace nush ce sa-i mai fac :cry: mi-am reinstalat si windowsul si tot in reluare ma vad :( .. am crezut ca e de la camera, aveam un philips spc900nc si mi-am luat un LOGITECH QuickCam pro 5000 si tot lent merge .... chiar nu stiu unde-i buba ... va rog sa-mi dati o idee ceva!! :cry:


eu am spc900nc, ce ai avut tu inainte si merge foarte bine cu splitul. nu e problema. incearca totusi alta versiune de split.
The only place where dreams are impossible
is in your own mind !
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si daca mi se vede in reluare si in camera , fara splitcam , ce fac? :roll: :(
Avatar utilizator
bunny_yammi
User Activ
User Activ
Mesaje: 301
Membru din: 18 Mar 2007, 13:57
Localitate: Hadano
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mimy scrie:si daca mi se vede in reluare si in camera , fara splitcam , ce fac? :roll: :(

atunci e de la cam.mai instaleaza inca o data cam.vezi ce iese.
The only place where dreams are impossible
is in your own mind !
Inter_Vision_Ro
Mesaje: 46
Membru din: 08 Iun 2008, 16:24
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

app...ce unitate ai..procesor...memorie RAM....placa video...cam toate astea conteaza..nu lucra cu minimul necesar...
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cod: Selectaţi tot

Mutat de moderator, postul apartine lui ExtremeStudio
Aceeasi problema am avut si eu candva , nu e in mod special de la calc , eu iti recomand sa te "joci" putin prin setarile de la split si o mearga mult mai bine
Imagine
Avatar utilizator
pleasurecum
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 24 Aug 2008, 22:24
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

UPGRARE PC .

Si se rezolva tot .

Din datele date nu pot sa inteleg exact .
Probabil ca nu ai nici o ideie legat de ce componente ai in pc .

Trebuie cineva care stie ce face .
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”