Dificultati cu instalarea fluxmanager pe xlovecam!

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
sexyalina120
Mesaje: 1
Membru din: 13 Aug 2008, 02:19
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pe xlovecam am dificultati cu instalarea fluxmanagerului,daca are cineva informatiii, in mod srandard merge bine,sunt foarte multumita de numarul showurilor si de calitatea traficului
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
bunny_yammi
User Activ
User Activ
Mesaje: 301
Membru din: 18 Mar 2007, 13:57
Localitate: Hadano
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sexyalina120 scrie:pe xlovecam am dificultati cu instalarea fluxmanagerului,daca are cineva informatiii, in mod srandard merge bine,sunt foarte multumita de numarul showurilor si de calitatea traficului
sincer eu l-am instalat 1 data....si nu mergea , imi tot dadea eroare. apoi dupa o perioada , reinstalare windows si am reinstalat inca o data. si tot nu mergea. m-am lasat pagubasa.
The only place where dreams are impossible
is in your own mind !
Avatar utilizator
SweetAngel
User Activ
User Activ
Mesaje: 312
Membru din: 06 Mar 2008, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

la mine merge dar ma misc greu in "reluare" asa ca merg cu standard...asta e...
Avatar utilizator
LittleKitty
Mesaje: 43
Membru din: 18 Iun 2008, 20:45
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si eu am probleme cu flux manager, si sincer nu vad nici o diferenta la trafic sau la incasari. Plus, cand folosesc flux manager e afectata calitatea imaginii, asa ca am renuntat la el. Offtopic: sper sa isi revina xlove pentru ca incasarile mele in ultima perioada au fost jumatate din cele pe care le am de obicei. E totusi un site pe care m-am putut baza...spor la banuti
Avatar utilizator
bunny_yammi
User Activ
User Activ
Mesaje: 301
Membru din: 18 Mar 2007, 13:57
Localitate: Hadano
Has thanked: 0
Been thanked: 0

LittleKitty scrie:Si eu am probleme cu flux manager, si sincer nu vad nici o diferenta la trafic sau la incasari. Plus, cand folosesc flux manager e afectata calitatea imaginii, asa ca am renuntat la el. Offtopic: sper sa isi revina xlove pentru ca incasarile mele in ultima perioada au fost jumatate din cele pe care le am de obicei. E totusi un site pe care m-am putut baza...spor la banuti


in ultima perioada cam asa a fost, dar na'...nu se stie niciodata.poate marmota va reveni la staniol :lol:
The only place where dreams are impossible
is in your own mind !
adid22
User Activ
User Activ
Mesaje: 259
Membru din: 08 Aug 2005, 10:55
Localitate: Prague,CZ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

se pare ca de la 1oct vom fi obligati sa folosim flux manager pe xlove.la mine nu merge instalarea,pe diferite unitati.ceva experiente,troubleshooting cu xlove flux manager?
Antoine
Mesaje: 34
Membru din: 24 Noi 2007, 09:06
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nici la mine nu merge instalarea . Imi da ecran albastru la sfarsit de instalare . Nu inteleg totusi de ce e obligatoriu folosirea lui de la 1 , daca nici macar nu functioneaza corect .
mariuca
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 135
Membru din: 30 Mar 2007, 16:38
Localitate: in front of my pc
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

"dupa lupte seculare care au durat 30 de ani".. l-am instalat! bucurie mare gandindu-ma cum o sa stau eu numai pe prima pagina in xlove cu iconita aia de hq la mine ca un portbonheur.

primul pv pe flux: imagine impecabila, se misca parca mai bine decat ma misc eu in realitate, mai-mai sa-mi scuip in san de mirare. se termina pv'ul, dau back to show si.... pam-pam..surpriza naibii: error...error...error. refuza sa mi se mai conecteze. oi fi eu tembela, imi zic, dand un restart. dupa restart iar merge fluxul, insa aceeasi poveste: pv, impecabil, apoi error.

imi sta cafeaua in gat de frustrare vreo 3 secunde si ma duc la live suport cu jalba in protzap. care live suport are amabilitatea de a-mi spune ca el nu stie despre ce error e vorba si sa trimit un mail la webmaster@xlovecam.com. trimit si mailul, cu printscreen'uri atasate, mai aveam nitel si le desenam cu sagetele sa vada oamenii error'ul.

raspunsul il banuiti, da?? mi s-a spus sa intru la live suport si ma va ghida el in rezolvarea problemelor.

acuma... sa-mi fie cu iertare, da' nu stiu care dintre noi e mai blond: eu ca nu stiu ce am gresit de imi tot da errorul ala sau ei ca sunt niste zapaciti care ma paseaza de la webmaster la live suport ca la volei.

mare rugaminte: am vazut ca sunt fete care stau constant pe flux: postati si voi ce voodoo ati facut de va merge, ca pt mine inca ramane un mister.

multumiri anticipate si bafta la eurici!
Avatar utilizator
SweetAngel
User Activ
User Activ
Mesaje: 312
Membru din: 06 Mar 2008, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

offff Acum o luna mers sa instalez flux dar l-am sters acum and l-am instalat iar numai merge imi da calc restart nu stiu ce sa fac..Este la fel ca un virus de sistem . S-a mai intamplat la cineva ca nu stiu la mine ce are. Acum trebuie sa schimb windows-ul ....Aveti idee ce poate fi? mersi astpt raspuns
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”