Probleme cu splitcam si sony evi!

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
PIMP
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 25 Iun 2007, 04:07
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut , revin cu o problema ....o amica incearca sa deschida un sony evi in slpitcam sau superwebcam.Si nu merge, ii da o eroare de fiecare data ....
Din ce mi-a spus ea mie, la video source vede " winfast tv2000 xp WDM video capture" , il selecteaza, dupa care ii da urmatoarea eroare " system error image code.... no combination of intermediate filters could be found to make the conection".
Aveti vreo idee care ar fi problema si cum ar putea fi rezolvata ?Ea spune ca are camera conectata prin usb direct in pc ....dar vad ca are si tv tunner.....sau ma insel ?
As vrea tare mult sa o ajut, este noua in acest domeniu si habar nu are ce si cum....de parca eu as avea....:P
Oricum va rog tare mult daca aveti vreo solutie sa o postati aici ...Multumesc.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Codecurile video - sa dezinstaleze orice pachet de codecuri existent in calc.. revino apoi cu informatii. Din cate stiu sony evi nu se conecteaza prin usb... dar oricum nu are legatura cu problema.

Vezi si postul asta.. poate e aceeasi problema:
http://www.adultvideochat.ro/forum_ro/r ... .html#5007
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
PIMP
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 25 Iun 2007, 04:07
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sad , mersi mult, o sa ii zic sa scoata codecurile si sa incerce atunci ..dar poate sa mai bage codecurile inapoi, in cazul in care merge camera ok ?Sau sa incerce alt pachet de codec-uri ?
Revin cu noutati, sper sa meraga .Mersi inca o data ,Sad.Pupicei.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Daca se dovedeste ca problema este de la codecuri se poate rezolva si fara dezinstalare, prin setarea cum trebuie a codecului care genereaza problema.. ti-am dat link in postul anterior.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
PIMP
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 25 Iun 2007, 04:07
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Din pacate nu este de la codecuri,nu apare nici o sageata verde in bara.
Am pus-o sa imi trimita un screen capture cu eroarea ,dar nu stiu cum o pot atasa aici.Sper ca se vde, daca nu incerc din nou.[/url]Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Tvtunerul este deja folosit in alta aplicatie iar splitcamul nu il poate deschide, sau splitcam nu este compatibil cu acel tip de tvtuner.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”