Cum transform documentele scanate din format pdf in jpeg?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
bebelina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 12 Ian 2008, 18:17
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Ma poate ajuta si pe mine cineva ....am scanat documentele pt un site dar sunt format pdf si trebuie sa le trimit jpeg si nu imi dau seama cum as putea sa fac? poate o sa radeti de mine dar chiar nu ma pricep si mai am multe de invatat ....multumesc celor care ma pot ajuta :)
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Sunlight
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 28 Iul 2008, 04:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fa un printscreen la document..:P..ctrl+printscreen apoi te duci in paint dai cu ctrl+v si il salvezi .jpg...eu asa as face,altii poate au alte rezolvari.
bafta :)
Avatar utilizator
Zupern
User Activ
User Activ
Mesaje: 226
Membru din: 07 Mai 2006, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

iti dai seama ca nu merge asa pt ca tie pe ecran trebuie sa ti se vada toata pagina si cand dai print screen treci in paint schimbat extensia apoi maresti imagine nu cred ca se vede clar..plus ca aia isi imchipuie ca un formular scanat nu arata asa la marire.

nu merge pdf transformat in jpg, caci nu au legatura.

daca tu ai scaner, rescanezi si trebuie sa ai pe acolo o optiune sa iasa jpg si nu pdf..daca nu ai tu..te duci unde ai scanat si ceri precis jpg.
[url=Http://www.adult-webmaster-program.com/ro][img]http://www.adult-webmaster-program.com/logo/1.jpg[/img][/url]
[url=Http://www.cosmetica-naturala.com/ro][img]http://www.cosmetica-naturala.com/banere/logo-avc.png[/img][/url]
Avatar utilizator
gogu4u
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 176
Membru din: 10 Mai 2006, 10:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sunt mai multe softuri care fac asta,eu folosesc 1 care se numeste chiar asa...PDF To Image Converter.Am impresia ca in varianta demo poate fi folosit de cateva ori,asa ca daca nu ai mult de convertit nu are rost sa te obosesti cautand un serial.
Cand oamenii sunt lasati sa faca ce vor de obicei se imita unii pe altii.
Inter_Vision_Ro
Mesaje: 46
Membru din: 08 Iun 2008, 16:24
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

vai...greu tare..mare dilema intradevar...ei dar sa nu fiu rautacios...nici eu nu am stiu la inceput...dar am fost invatat..eci baga bn la cap...chiar si pachetul microsoft office merge sa le modifici...ca imagini...si ala e bun ca si micsoareaza poze...dar poti sa cauti pe net ofiice.org....eu programul ata il am luat ...mi l-a recomandat cineva si e super bun...de atunci fara batai de cap...plus ca nu trebuie sa ai licenta...iar pozele de ex din 2.5 mb le transforma in 40-50 kb...se incarca foarte repede...eu folosec office.org 2004..sincer nu mai stiu de undetrebuie luat...dar dk il auti sigir ai sagaesti...succes in continuare
adid22
User Activ
User Activ
Mesaje: 259
Membru din: 08 Aug 2005, 10:55
Localitate: Prague,CZ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ti-am recomandat mai precis asta openoffice.org

editor de text fara licenta.
Inter_Vision_Ro
Mesaje: 46
Membru din: 08 Iun 2008, 16:24
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

da adid22...intradevar ai dreptate...de multe ori uit multe nume...mersi inca o data
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”