AJUTOR - NOOB alert nu ma descurc cu camera sony!

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

United Studios scrie:ce parere aveti despre utilizarea pe "direct" cu cablu firewire? Mie, personal, imi merge aiurea rau de tot
am sa incerc eu sa iti raspund, avand cunostinte limitate in domeniu..din cate am inteles eu ..prin firewire..se transmite informatia bit cu bit (Sau asa ceva) la acceasi calitate cum filmeaza camera...Acel firewire e folosit pt a scoate ce ai filmat pe camera in Pc si apoi de facut Dvd-uri etc,,pt cei care filmeaza si apoi prelucreaza.... de aceea cred eu ca merge nasol...

dar cum am mai spus si sus.. afirm aceste lucruri.,,dupa ce mi-a spus mie o persoana care se pricepe... cum sa scot un film in calitate MAXIMA... din camera video:) sper ca te-a ajutat :)
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”