Internet in militari?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
night_guy
Mesaje: 39
Membru din: 11 Mar 2007, 05:24
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

salutare , m-am mutat de curand in militari la gorjului(dezrobirii) si ma tot chinui sa imi gasesc un provider bun, am un abonament de la MegaNet de 45ron care merge cu 200-400Kbps upload si 2-3mb download .si alt abonament de la RDS de 100$ unde vitezele sunt aproximativ indentice , uneori mai exceleaza uploadul ....

E cineva din zona ? ma poate sfatui ce sa fac ?
Multumesc
carpe diem
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
BabyBlue
Mesaje: 13
Membru din: 05 Mar 2008, 11:31
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu sunt din zona :D rds-ul aici merge f prost, am multe gramada de prietene care au pachetul maxim de la rds si merge ca ala de 350 ron tot de la ei :) asa ca....
AtitudineA conteaza...
Avatar utilizator
night_guy
Mesaje: 39
Membru din: 11 Mar 2007, 05:24
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pe langa faptul ca merge f prost mai sunt si jepcari , cand am sunat la ei sa ma intresezez de un abonament bussines le-am specificat clar ca vreau garantat 1mbps upload extern , si mi-a spus ca este posibil ptr 100$ in plus mi-a mentzionat ca , canalele sunt simetrice ... dar dupa putine sapaturi sa aflu ca RDS nu garanteaza uploadul de aproximativ 5 ani iar canelele sunt asimetrice...

Altcineva cu internet in gorjului ?
carpe diem
Avatar utilizator
jayxflash
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 109
Membru din: 10 Iun 2005, 21:21
Localitate: CJ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

La RDS Cluj-Napoca, am un abonament "business" de 100$ care inseamna o banda "flat" de 512 kbps (512 - upload simultan cu 512 - download) + un telefon fix inclus -- ca sa afisez oferta completa. Banda asta este respectata cu sfintenie, in sensul ca nu creste nimic peste, dar nici nu scade nimic. Si din ce am discutat cu ei, am aflat ca toate ofertele standard business sunt numai cu banda garantata -- contractul se semneaza pe minim un an - si contine in clar vitezele de download si upload, si are clauze foarte clare pentru cazurile in care ei nu isi respecta partea de contract. Din cate imi amintesc (dar nu bag mana in foc) o banda de 1mbps (la fel, garantata) costa 180$.
[url=http://www.seduction.ro][img]http://seduction.ro/images/banners/Banner_Seduction_AVC.gif[/img][/url]
Avatar utilizator
adina29
User Activ
User Activ
Mesaje: 317
Membru din: 15 Aug 2007, 16:58
Localitate: braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eu sunt tot la RDS. Pt 50$ / luna am 3 MB la dwn si tot 3 MB la upload, plus 2 linii de telefonie fixa. Sunt extrem de multumita si va recomand sa lucrati cu ei daca exista posibilitatea. Intr-adevar, mai exista intreruperi de cateva minute pana la jumatate de ora iar reclamatiile nu prea se iau in seama. Acum analizati si voi avantajele si dezavantajele.
Avatar utilizator
night_guy
Mesaje: 39
Membru din: 11 Mar 2007, 05:24
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

atunci clar ca astia din bucuresti isi bat joc de noi
carpe diem
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tot rds am si eu,de 100$ fara tva.Merge ok de cand au trecut pe fibra.Rareori se mai intampla sa am probleme.Inainte nu eram multumita si mereu sunam si ma certam cu ei.Acum vad ca sunt ok.
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tot militari
Avatar utilizator
night_guy
Mesaje: 39
Membru din: 11 Mar 2007, 05:24
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

balky please mult de tot, faci un test pe testmy.net si iti spui si mie rezultatul si ora la care l ai facut :D

ms mult
carpe diem
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

919 Kbps or 0.9 Mbps (112 kB/s)(download)
871 Kbps or 0.9 Mbps (106 kB/s)(upload)
12.30 Pm
Cam slabut dar nu stiu de ce.
Avatar utilizator
Razvan2005
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 102
Membru din: 30 Ian 2007, 04:11
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"night_guy" incearca Mitnet. Au sediul pe langa Plaza. La un abonament de 40 ron am urmatoarea viteza la conexiune conform link-ului: http://www.speakeasy.net/speedtest/.
La download: in jur de 4.000/5.000 kbps, iar la upload apx: 2.000/3.000 kbps.
Netul pica foarte rar, iar daca este o problema mai mare, serviciul de relatii cu publicul este destul de cooperant si defectiunea se remediaza destul de repede. Eu unul nu sunt adeptul firmelor mari, gen RDS.
Bafta multa!
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vezi ca la rds au niste oferte acum.712 cu 85$ fara tva si 528 cu 60$ fara tva.Azi m am interesat.in caz ca te va ajuta cu ceva
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

eu am de la rds abonamentul acela de 20 de euro..si sinera sa fiu chiar nu am avut nici un fel de probleme..mentionez ca tin deschise cel mult 5 sesiuni.. :oops:
adina1
User Activ
User Activ
Mesaje: 256
Membru din: 09 Noi 2006, 00:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

RDS provincie 60$
Dual Speed Test Results
(test again)
Download :: 3221 Kbps or 3.22 Mbps (393 kB/s)
Upload :: 1520 Kbps or 1.5 Mbps (186 kB/s)
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”